مراسم رژه نیروهای مسلح در رشت برگزار شد+تصاویر

۳۲ هزار دانش آموز کلاس اولی در گیلان به مدرسه می‌روند

انهدام تیم تروریستی حمله امروز اهواز/ یکی از تروریست ها دستگیر شد

بنویسید پاکدستم تا حقتان را بدهم!

شش نور چشمی شهرداری رشت چه کسانی هستند؟

رشت در زمینه شهر خلاق استاد فرصت سوزی بود/ شهر خلاق، فردی اداره می شود/ به عنوان مدیر کمیته علمی این ثبت جهانی یک ریال حق الزحمه دریافت نکردم

نسل اول همچنان اصرار دارد در قدرت باقی بماند/ وزارتخانه هایی که در دست جوانان بود با بحران کمتری مدیریت شد

پایان بی‌قراری اسطوره استقامت/«ننه صنم» به فرزندشهیدش پیوست

همه قدرت‌های جهانی در برابر قدرت ایران حیرت‌زده‌اند

ابهام در اولویت بندی هزینه ها/به بهانه شهر خلاق غذا آلوده ترین رودخانه جهان را نشان مهمانها بدهیم؟

دم خروس بیرون زد/نیروهای قراردادی در آستانه جمع آوری طومار به جهت بی عدالتی/نصرتی در تاریخ ۲۷دی نودوشش برای استخدام ماهپسند نامه زده بود؟

پاسخ یک فعال محیط زیست به واکنش مدیر عامل پسماند گیلان

کد خبر: 45358 | تاریخ انتشار: ۱۳:۵۵:۱۹ - پنجشنبه ۱۱ مرد ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

در جلسه کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر رشت مطرح شد؛

تراکم ترافیک در کوچه های شهر امری کم سابقه است/ایجاد خیابانهای جدید تنها راهکار حل تراکم ترافیک رشت

سی و هشتمین جلسه کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر رشت با دستور: بررسی اعلام نتیجه بازگشایی خیابان انسان دوست و امام علی(ع) در تالار شورا برگزار گردید.

 رییس کمیسیون ترافیک شورای شهر با اشاره به تراکم فشرده ترافیک در روزهای اخیر در سطح شهر بیان کرد: یقینا ترافیک موجود در سطح شهر دلایلی مختلف دارد لیکن عدم انجام تمام و کمال مسئولیت محوله از سوی مسئول مربوط اعم از مدیران تا کارکنان در حوزه های مختلف ترافیکی عامل اصلی وضعیت روزهای اخیر دانست.

اسماعیل حاجی پور تراکم ترافیک در کوچه های شهر را امری کم سابقه دانست که نشانگر ایجاد تغییر در ساختار ترافیک می باشد و این امر را به نوعی زنگ خطر برای متولیان این حوزه برشمرد.

وی با تاکید بر این مسئله که با توجه به شرایط اقتصادی، مشکلاتی کوچک همچون تراکم ترافیک و گرمای هوا با کاهش آستانه تحمل شهروندان می تواند آبستن ایجاد بحران گردد، خواستار تشکیل کارگروهی تخصصی شامل رییس پلیس راهور استان، رییس راهنمایی و رانندگی شهر رشت، معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری و مشاورین کمیسیون ترافیک جهت ارائه یک راهکار کوتاه مدت در ضرب العجل مشخص شد.

بازگشایی و ایجاد خیابانهای جدید تنها راهکار حل تراکم ترافیک رشت

عضو شورای شهر رشت با ذکر این مطلب که رفع کامل معضل ترافیک مستلزم فرهنگسازی، ایجاد و بازگشایی خیابانهای جدید، بهبود وضعیت آسفالت و بسیاری موارد دیگر است که باید با توجه به منابع موجود برای نیل به آن برنامه ای راهبردی و البته کاربردی داشت، افزود: در شرایط کنونی متخصصین و متولیان امر باید به هر شکل ممکن راهکاری جهت برون رفت از مشکل ترافیک در حداقل زمان ممکن را ارائه و پس از بررسی های کارشناسی اجرا کنند.

 حاجی پور با تاکید بر لزوم اتمام بازگشایی های در دست اجرا همچون پروژه های انسان دوست و امام علی (ع) افزود: باید همه سازمانهای درگیر اعم از ادارات آب، گاز، برق و فاضلاب با نگاهی جامع و تعامل حداکثری در راستای رفع موانع موجود گام بردارند.شهرداری نیز مکلف است با انجام امور مربوط به خود همچون تملک املاک باقی مانده به هر شکل ممکن و در کمترین زمان طرح های بازگشایی را به اتمام برساند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
یکشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه