شهردار رشت طی حکمی، دکتر رضا ویسی را به عنوان سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری رشت منصوب کرد

هادی پور عازم مسابقات بین المللی تکواندو اردن شد

دشمن از محلی که قادر به رویت ما نیست، منتظر غافل‌گیری باشد

تقاضای ۲۹ نماینده برای عزل عضو هیئت رئیسه مجلس

بهره برداری از سامانه های الکترونیکی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان

۷.۲ میلیون‌ نفر سود سهام عدالت نگرفته‌اند/شرایط تغییر شماره شبا مشمولان

پیگیری مجدانه نمایندگان گیلان در انتخاب استاندار بومی

قدردانی فرماندار در خصوص اقدامات صورت گرفته از شهردار و مجموعه شهرداری رشت در زمینه سایت تخلیه زباله سراوان

رویداد “گردشگری گیلان ۲۰۲۰” در رشت برگزار می‌شود

تامین مالی بخشی از هزینه‌های شهرداری با امضای قرارداد دو پروژه سرمایه گذاری

طارمی به ریو آوه پرتغال پیوست

کاندیداتوری ۹ نفر برای انتخابات ریاست هیات فوتبال گیلان+ اسامی

کد خبر: 45376 | تاریخ انتشار: ۲۳:۳۸:۵۰ - شنبه ۱۳ مرد ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

سرپرست شهرداری رشت خبر داد؛

افزایش بودجه عمرانی شهرداری منطقه ۴ نسبت به سالهای گذشته

هندس علی بهارمست با اشاره به افزایش شهرنشینی و بروز معضلات متعدد شهرنشینان در دهه های پایانی قرن بیستم، بیان داشت: با توسعه روزانه و شهری شدن زندگی بشر مفاهیم مربوط به توسعه پایدار به حیطه شهر وارد شده است. توسعه پایدار شهر محصول نگاه های جدید به عدالت اجتماعی،  فضایی و محیطی نسبت به شهر و ارتقاء رفاه و آسایش شهروندی است.

 

سرپرست شهرداری رشت با تاکید بر محرومیت نسبی منطقه ۴ در برخورداری از زیرساخت های توسعه ای خاطرنشان کرد: انجام پروژه‌های عمرانی همسو با نیاز شهر و شهروندان به عنوان یکی از ابزارهای لازم زمینه را در اجرای موفق طرح های توسعه شهری فراهم می کند. بر این اساس پروژه های عمرانی از مهمترین سازه های اجتماعی یک شهر هستند و لحاظ کردن موضوع کمی و کیفی در اجرای اقدامات شهری از اهمیت ویژه ای برخوردار است و توجه به آن از ملزومات مدیریت شهری به شمار می‌رود.

 

وی افزود: بر این اساس شهرداری منطقه ۴ با برخورداری از حمایت های اعضای محترم شورای شهر رشت به خصوص کمیسیون عمران در بحث تخصیص بودجه عمرانی از رشد بسیار مطلوبی نسبت به سال های گذشته برخوردار شد.

کیفیت اجرای پروژه های عمرانی در کاهش هزینه های شهری نقش بسزایی دارد/ اجرای بیش از ۵۰ پروژه عمرانی طی یک سال در سطح منطقه ۴

در ادامه مهندس آرش امیرلو ضمن قدردانی ازتلاش مدیران قبلی شهرداری منطقه ۴ تصریح کرد: شهرداری منطقه ۴ در سال های گذشته، به لحاظ تخصیص بودجه در بحث برنامه زیرسازی، جدول کشی و آسفالت از دیگر مناطق همواره عقب می ماند، اما سال جاری با تخصیص بودجه ۲۳ میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومانی در بحث زیرسازی، آسفالت و ترمیم نوارهای حفاری توانست نسبت به دیگر مناطق از رشد بسیار خوبی بهره مند گردد.

 

مدیر منطقه ۴ شهرداری رشت در خصوص پروژه های عمرانی شاخص سال ۹۷ گفت: امسال اجرای سه پروژه شاخص و بزرگ عمرانی در برنامه شهرداری منطقه ۴ قرار دارد که عبارتند از عملیات زیرسازی و روکش آسفالت معابر خاکی و همسطح سازی منهول های سطح منطقه ۴ به متراژ ۱۴۵ هزار مترمربع با برآورد اولیه هزینه حدود ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، زیرسازی و آسفالت معابر خاکی و فرعی در محدوده منطقه ۴ با متراژ ۴۵ هزار متر مربع و برآورد اولیه بیش از ۳ میلیارد تومان و عملیات ساماندهی، توسعه و بهسازی شامل پیاده روسازی، حتی نصب روشنایی معابر بلوار شهید افتخاری حد فاصل دخانیات تا نمایندگی محمودی با برآورد اولیه ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان، هر سه پروژه فوق در مرحله اخذ پیمانکار است و از دو هفته آینده آغاز به کار خواهد شد.

مدیر منطقه ۴ با تاکید بر اینکه کیفیت اجرای پروژه های عمرانی نقش بسزایی در کاهش هزینه های شهری خواهد داشت، گفت: از آن جایی که هر پروژه عمرانی به مرور زمان، هویت شهر را می سازد. لذا دقت در مطالعات و طراحی پروژه ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که پروژه های عمرانی به عنوان یک سازه اجتماعی همواره در معرض دید شهروندان است.

مهندس امیرلو تصریح کرد: با توجه به اینکه شهرداری منطقه ۴ در ورودی هر رشت از غرب استان قرار گرفته در حال حاضر پروژه های بسیار مهمی در حال اجراست که از آن جمله می توان به پروژه ایجاد دور برگردان در بلوار شهید افتخاری مقابل ساختمان بنیاد شهید شهرستان رشت با اعتباری به مبلغ ۲۱۱ میلیون تومان، پروژه تعویض و همسطح سازی درب منهول ها به صورت موردی در سه ناحیه با هزینه کرد بین ۱۱۵ الی ۱۲۰ میلیون تومان، پروژه لکه گیری معابر آسفالتی شامل ترمیم چاله ها، ترک ها و… در سه ناحیه با اخذ سه پیمانکار و هزینه کرد بین ۲۳۰ تا ۲۴۰ میلیون تومانی و… اشاره داشت.

وی با تاکید بر اینکه شهرداری منطقه ۴ یکی از مناطق محروم شهرستان رشت است، گفت: در این منطقه به واسطه ایجاد حفاری های مکرر توسط دستگاه های حفار ناگزیر به اخذ سه پیمانکار در راستای ترمیم نوارهای حفاری در سه ناحیه شده ایم. البته پروژه های ترمیم نوارهای حفاری معابر نواحی منطقه ۴ با هزینه کرد بین ۲۳۰ تا ۲۴۰ میلیون تومانی در یک پروسه دو ماهه انجام خواهند شد.

 

مدیر منطقه ۴ شهرداری رشت از اجرای بیش از ۵۰ پروژه عمرانی طی یک سال در سطح منطقه خبر داد و گفت: براساس برنامه ریزی های یک ساله مجموعه همکاران شهرداری منطقه ۴ پروژه های بسیاری مهمی در دست اقدام معاونت عمران این شهرداری قرار گرفته که در مرحله اخذ پیمانکار است و از آن جمله می توان به عملیات ایمن سازی و مناسب سازی معابر، نصب تابلوهای نامگذاری کوچه و معابر منطقه ۴، بهسازی سرویس های بهداشتی محدوده منطقه ۴، تعمیر، ترمیم و یا تعویض درز انبساط پل روگذر میدان شهید افتخاری، عملیات احداث دیوار حائل( گابیون بندی) رودخانه گوهر رود در محدوده منطقه ۴ جنب بیمارستان رازی و پارک گلها، عملیات تعمیر، بهسازی و رنگ آمیزی سرعت کاهها اشاره داشت.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
سه شنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه