تشریح اهم برنامه های منطقه دو شهرداری رشت در سال ۹۸/ از بهسازی و ساماندهی کف پوش بازار تا آرام سازی خیابان دکتر حشمت

منطقه پنج شهرداری رشت دروازه سبز رشت جایی برای آرامش و نشاط

تشریح برنامه های فصل بهار در منطقه سه شهرداری رشت

تشریح برنامه های فصل بهار در منطقه یک شهرداری رشت

بنزین در سال ۹۸ با چه قیمتی عرضه می‌شود؟

تشریح برنامه های منطقه چهار شهرداری رشت در سال جاری/ از تکمیل پروژه های نیمه تمام تا اجرای ۴۵ هزار متر مربع آسفالت معابر خاکی منطقه

ادامه حواشی مدیره شهرداری رشت؛ آیا انفصال خدمت دیگری در شهرداری رشت رخ خواهد داد؟

کارتخوان‌های غیرفعال جمع می‌شوند

شناسایی۷۴۶ فقره انشعابات غیرمجاز در رشت

بیش از ۱۰ تن مرغ فاسد در رشت امحاء شد

بهمنیار به اردوی تیم ملی کاراته بانوان بزرگسال کشور دعوت شد

معاون رئیس جمهور به گیلان سفر می‌کند+ برنامه‌ها

کد خبر: 45386 | تاریخ انتشار: ۱۲:۵۰:۳۰ - یکشنبه ۱۴ مرد ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

سایه تجربه بر پیکره شورای شهر؛ حاج احمد شهر من…

به طور حتم در سطح کشور کمتر از انگشتان دست هستند افرادی که از ابتدای انقلاب تاکنون قریب به چهار دهه بر مسندهای مدیریتی تکیه زدند و امروز نیز مورد اقبال عموم مردم قرار دارند.

برخواستن از میان مردم،خدمت صادقانه، شجاعت و صراحت در کلام و پای مطالبات مردمی ایستادن خصوصیات فردی است که در این بازار بی اعتمادی مابین مردم و مسئولین همچنان مورد وثوق آحاد شهروندان قرار میگیرد و فارغ از همه حواشی با رای خیره کننده و بی سابقه ای به عنوان منتخب اول پارلمان شهری راهی شورای شهر میشود.

گرچه “دکتر احمد رمضانپور” نیازی به این قبیل تعاریف و تمجیدها ندارد لیکن به شرط وظیفه ژورنالیستی و برای شناخت بیشتر نسل سومی هایی که از گذشته رجال این دیار کمتر میدانند شمردن دلایل این حجم از محبوبیت خالی از لطف نیست.

منتخب اول شورای پنجم سابقه شهرداری در اوج جوانی و نمایندگی ادوار مجلس در حالی به همراه دارد که پس از اعلام نتایج انتخابات شورای شهر بسیاری که شناخت کافی از وی نداشتند گمانه زنی ها و تحلیل های حاشیه ساز خود را آغاز و وعده یک جنگ رسمی و بروز اختلافات عمیق سیاسی در آغاز بکار شورای پنجم با حضور رکن محوری جریان اصلاحات استان میداند لیکن حاج احمد طبق روال همیشه و غیر قابل پیش بینی فارغ از همه گمانه زنی ها در نقش پیوند دهنده بیش از سایرین باعث انسجام بین اعضای شورا و ارتقا راندمان پارلمان شهری گردید.

آینده نگری و ترجیح منافع شهروندان به جایگاههای که یقینا امروز اولویت این کهنه کار عالم سیاست نبود علت اصلی حاشیه زدایی در برهه شروع بکار شورای شهر بود و ایجاد یک فضای منطقی در چهارچوب احترام و باور متقابل دستاورد معلم اخلاق سیاسی پارلمان شهری رشت محسوب میشد.

شاید برخی از افراد سطحی نگر عدم حضور وی در راس شورا و حتی کمیسیون های تخصصی را در سال اول شورای شهر به نوعی حضور رمضانپور در موضع ضعف تلقی کنند لیکن بررسی عملکرد و کارنامه حاج احمد در یک سال اخیر نشانگر عمق تاثیرگذاری و ابتکار عمل وی در تصمیم سازی ها میباشد.

انتخاب نصرتی به عنوان شهرداری کاردان و حمایت همه جانبه از وی در روزهایی سرد و سخت که برخی ها معیار حفظ وی را در اخذ امتیازات کوچک و بزرگ میدانستند به خوبی عیار امثال دکتر رمضانپور را به رخ کشیده و علل محبوبیت وی در افکار عمومی در حدود چهار دهه را نمایان کرد.

جهت دهی و هدایت مسیر کمیسیون ها به سمت نیازهای شهر و شهروندان،پیگیری مصوبات لازم الاجرا و بکارگیری ظرفیت های ملی خود جهت کسب امتیازات کشوری برای رشت فارغ از سهم خواهی و خودنمایی،حاج احمد شهر من را عجیب به حاج احمدهای جبهه و جنگ و جهاد شباهت میداد…

در اخر باید دوباره ذکر کنم دکتر رمضانپور و افرادی در این سطح سرمایه ها و ذخایر حقیقی این کشور محسوب میگردند و شخصیت منحصربه فرد آنها هیچ گاه در گرو این قبیل تعاریف نبوده و نیست لیکن متن فوق با باز تعریفی از شخصیت ایشان قصد تفکیک حاج احمد ها با نسل اولی هایی را دارد که در اوج جوانی نیز عملکردی جز سکون و رکود برای عرضه به این شهر نداشتند لیکن رمضانپورها همچون خون در رگ این شهر همواره باعث پویایی و تحرک سرلوحه جوانان این دیار بوده و هستند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه