تشریح برنامه های منطقه چهار شهرداری رشت در سال جاری/ از تکمیل پروژه های نیمه تمام تا اجرای ۴۵ هزار متر مربع آسفالت معابر خاکی منطقه

ادامه حواشی مدیره شهرداری رشت؛ آیا انفصال خدمت دیگری در شهرداری رشت رخ خواهد داد؟

کارتخوان‌های غیرفعال جمع می‌شوند

شناسایی۷۴۶ فقره انشعابات غیرمجاز در رشت

بیش از ۱۰ تن مرغ فاسد در رشت امحاء شد

بهمنیار به اردوی تیم ملی کاراته بانوان بزرگسال کشور دعوت شد

معاون رئیس جمهور به گیلان سفر می‌کند+ برنامه‌ها

وکالتنامه چیست ؟ انواع وکالت نامه و حدود اختیارات آن

هر سرگیجه‌ نشان‌دهنده چه اختلالی است؟

تلاش سازمان عمران و بازآفرینی شهرداری رشت برای حفاظت از چاه فلمن سنگر

هزینه مراسم روز جانباز کارکنان شهرداری به مردم مناطق سیل زده اختصاص یافت

آخرین خبرها از ارائه بسته‌های حمایتی جدید

کد خبر: 45539 | تاریخ انتشار: ۱۱:۲۵:۵۱ - چهارشنبه ۲۴ مرد ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

واردات چند برابری برنج دسترنج شالیکاران گیلانی را نابود می‌کند

نماینده‌ مردم فومن و شفت در مجلس گفت‌:‌ واردات چندبرابری برنج دسترنج شالیکاران گیلانی را نابود می‌کند.

حجت‌الاسلام محمدمهدی افتخاری اظهار داشت: انتظار نمایندگان مردم در خانه ملت از مجموعه دولت این است که جلوی واردات بی‌رویه برنج به داخل کشور را که حاصل دست‌رنج کشاورزان گیلانی را به نابودی می‌کشاند بگیرد.

نماینده‌ مردم فومن و شفت در مجلس توجه ویژه مسئولان به شالیکاران را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد:‌ کشاورزان شمالی با تمام مشقات برنج تولید می‌کنند اما به علت کم‌توجهی مسئولان،‌ به علت واردات بی‌رویه این محصول به داخل کشور تنها ضرور و زیان نصیب کشاورزان می‌شود.

افتخاری موضوع آسیب‌هایی که در چند روزه اخیر به علت بارندگی متوجه شالیکاران گیلانی شده را مورد تأکید قرار داد و ابراز داشت:‌ از دولت و وزارت جهاد کشاورزی انتظار می‌رود در این شرایط سخت با ورود بی‌ضابطه برنج مشکلات و رنج شالیکاران را دو چندان نکنند.

عضو کمیسیون عمران مجلس به مشکلات معیشتی و اقتصادی بسیاری از مردم که مدتها است زمینه‌ساز اعتراضات آنان را فراهم کرده اشاره کرد و گفت:‌ مسئولان نباید اجازه دهند در این برهه حساس از زمان کشاورزان نیز به دلیل بی‌مهری‌های انجام شده به خیل معترضان بپیوندند.

وی با ابراز این مسئله که اقتصاد بسیاری از شالیکاران تنها وابسته به محصول برنج است خاطرنشان کرد:‌ نیاز برنج کشور یک عدد مشخصی است اما با این حال و با وضع بسیاری از مقررات مختلف بازهم در مقاطعی از زمان شاهد واردات برنج و نقض آشکار قوانین مصوب هستیم.

نماینده‌ مردم فومن و شفت در مجلس کوتاه کردن دست واسطه‌ها و دلالان از محصول استراتژیک برنج را خواستار شد و تصریح کرد:‌ مسئولان نباید اجازه دهند شرایط به گونه‌ای پیش برود که در آن کشاورز دچار ضرر و زیان‌های هنگفت شود و سود اصلی تنها به جیب دلالان سرازیر شود.

افتخاری اهتمام ویژه مسئولان برای تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی را مورد اشاره قرار داد و بیان داشت:‌ مقام معظم رهبری در ادامه سیاست‌های اهداف اقتصاد مقاومتی، امسال را بنا به دلایلی سال حمایت از کالا و تولید کنندگان داخلی نامیده‌اند بنابراین تمام برنامه‌ها باید به این سمت حرکت کنند.

عضو کمیسیون عمران مجلس یکی از موارد کاملاً آشکار شعار امسال را حمایت از کشاورزان و تسهیل‌گری دولت در این حوزه دانست و عنوان کرد:‌ استان‌های شمالی با توانمندی‌هایی که دارند در صورت حمایت و توجه می‌تواند درصد بسیار بالایی از نیاز بازار داخلی به برنج را تأمین کنند.

وی همدلی، انسجام ملی‌‌،‌ اجرای صحیح قوانین مصوب دولت و مجلس و مبارزه با قاچاق کالاها را برای توسعه بخش کشاورزی ضروری خواند و اظهار داشت:‌ از دولت و متولیان امر انتظار داریم حمایت از صنعت کشاورزی‌ را سرلوحه اقدامات خود قرار داده و توجه بیشتری به آنان داشته باشند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه