برنامه راهبردی گیلان در مواجهه با تغییر اقلیم

بحران مدیریت در مدیریت بحران

بحران امروز ایرانِ عزیز، بحران مدیریت است/ بى تدبیرى هاى مدیریتى در یک بحران پیش بینى شده، داغِ ناشى از مرگِ هموطنمان را صد چندان مى کند

پدوفیلیا یا کودک آزاری

خارج شدن از رود در حال خشکیدن “سپیدرود” هنر نیست!

شباهت شهرداری رشت به استخوان پلنگ صورتی!

جا گذاشتن مردم توسط خودروسازان در بزنگاه ها

مردم با غیرت جلوتر از مسئولان بی‌همت

علل و ریشه های کودک آزاری در اجتماع و خانواده

افسانه طبقه ی متوسط

رنگ بی‌رنگی رشت

ضرورت تامین منابع مالی پایدار در شهر رشت/ نمونه های موفق درآمد پایدار

کد خبر: 45857 | تاریخ انتشار: ۲۰:۱۹:۲۷ - یکشنبه ۱۱ شهر ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

فقدان مدیریت علمی پسماند در رشت و کود درشتی که فرش جنگل شد؟!

در روزهایی که شهر رشت به واسطه انبوهی از مشکلات به جا مانده از گذشته در اوج گرمای تابستان به خواب زمستانی فرو رفته است به نظر می رسد حوزه مدیریت پسماند نیز دچار اشتباهاتی فاحش شده که از دید برخی مدیران پنهان مانده است.

گزارش های دریافتی حاکی از آن است که در فقدان مدیریت مبتنی بر اصول علمی، مقدار قابل توجهی کود درشت که باید در محیط سوله نگهداری شود بنا به دلایلی چون کمبود فضا در فضای جنگلی پشت کارخانه کود آلی به حال خود رها شده است.

نگهداری کود درشت در چنین محیطی آن هم در شهری مثل رشت که احتمال بارندگی بالایی در تمام فصول سال دارد آسیب ها و خسارت هایی را به همراه خواهد داشت.

تولید بوی نامطبوع، جمع شدن و تکثیر مگس ها، جاری شدن شیرابه از کود درشت در اثر بارندگی، آلودگی محیط زیست و هدر دادن منابعی که می توان از آن کود فاین تهیه کرد تنها بخشی از مشکلات و خسارت های احتمالی است.

از سوی دیگر نگهداری کود درشت در فضای باز و در مجاورت شرایط محیطی منجر به آزاد شدن نوعی گاز و بالارفتن گرمای توده می شود که ممکن است در زمان بادگرم باعث آتش سوزی جنگل به خصوص در فصل پاییز شود. در صورت نیاز اطلاعات تکمیلی در این خصوص ارائه خواهد شد.

نام این روش نگهداری ابداعی از سوی مدیران شهری رشت هرچه هست انبار کردن اصولی کود درشت نیست و قطعا اگر امکان نگهداری آن در محیط باز و جنگلی در استانی مثل گیلان وجود داشت در هیچ کجا نیازی به ساخت سوله با هزینه های میلیاردی نبود!

به نظر می رسد نگاه غیر کارشناسی موجود باعث شده تا شهر رشت به جای گام برداشتن در مسیر رفع معضلاتی چون سراوان معضل و مشکلات جدید دیگری را نیز خلق کند.

 

 


منبع: حرف تازه

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه