تسویه حساب با چایکاران تا هفته آینده

رضا خرم: می‌توان با استفاده از آثار مرحوم خرم نسل امروز را تشویق کرد / بردیا صدرنوری: اساساً به دنبال تیپ خاصی از موسیقی هستیم / گفت‌وگو با برگزارکنندگان جشنواره و جایزه همایون خرم

جلسه توجیهی اعضای اعزامی ستاد اربعین شهرداری رشت به کربلای معلی برگزار شد

محورهای مسدود و دارای بارش باران

برخی‌ها که دارای تریبون هستند ما را موعظه می‌کنند که تقوا داشته باشیم/ ما سربازان رهبری هستیم

فصل صید ماهیان استخوانی از دریای خزر آغاز شد

۴۱۶ نفر در معرض خطر سیل به مناطق امن منتقل شدند

عملکرد ستاد بحران شهرداری رشت در حوزه سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری رشت

ذاکری: مقیمی مورد قبول لیست امید است/ رمضانپور: ۳ اصلاح طلب شورا گزینه ای ندارند

برگزاری جلسه ستاد بحران شهرداری رشت در سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی

عملیات ستاد بحران شهرداری رشت در سطح شهر (بخش ششم)

عملیات ستاد بحران شهرداری رشت در سطح شهر (بخش پنجم)

کد خبر: 46119 | تاریخ انتشار: ۲۲:۱۸:۳۶ - شنبه ۱۷ شهر ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

‌مقدمات راه‌اندازی منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان فراهم شد

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس گفت:‌ برخلاف ادعاهای کذب برخی افراد مغرض،‌ مقدمات راه‌اندازی منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان فراهم شده است.

ذبیح‌الله نیکفر  اظهار داشت:‌ با پیگیری‌ها و رایزنی‌های انجام شده،‌ مقدمات اولیه جهت راه‌اندازی منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان برخلاف ادعاهای کذب برخی افراد کاملاً فراهم شده که بلافاصله پس از معرفی سازمان مسئول،‌ عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس به ادعای برخی افراد مغرض در رابطه با اجرای این پروژه اشاره کرد و گفت:‌ برخی از افرادی که تخیلات بدون سند و مدرکشان را در رسانه‌ها منتشر می‌کنند اخیراً مدعی شده‌اند که راه‌اندازی منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان تعطیل شده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تعطیل شدن راه‌اندازی پروژه منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان را شدیداً تکذیب کرد و در این مورد تصریح کرد:‌ این طرح در ردیف مصوبات گذشته هیئت دولت و مجلس شورای اسلامی قرار دارد بنابراین برای اجرایی شدن نیاز به مصوبه جدید دیگری ندارد.

وی با تأکید بر اینکه مناطق ویژه اقتصادی جدیدی که اخیراً در مورد آن‌ها تصمیم‌گیری شده نیاز به مصوبه مجلس و هیئت دولت دارد ابراز داشت:‌ امیدوارم افرادی که این‌چنین دست به نشر اکاذیب با هدف تشویش اذهان عمومی می‌زنند سری به قوانین زده و سپس اظهار نظر خود را رسانه‌ای کنند.

نیکفر راه‌اندازی منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان را مربوط به مصوبه سال ۸۹ مجلس و هیئت دولت دانست و گفت: تصمیم‌گیری در مورد زمینه‌سازی راه‌اندازی منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان در جلسه تاریخ ۱۸ مرداد امسال با حضور استاندار و مسئولان اجرایی و انتظامی استان بررسی شد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس با بیان اینکه رایزنی‌ها جهت اجرای این طرح توسط وی از زمان استاندار سابق گیلان آغاز شده افزود:‌ در جلسه ماه گذشته‌،‌ علاوه بر زمینه‌سازی راه‌اندازی منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان،‌ بر معرفی شرکت و یا سازمان مسئول این پروژه نیز تأکید شد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ایجاد زیرساخت‌های لازم را از اولویت‌های مهم پیش از شروع اجرایی شدن منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان خواند و بیان داشت:‌ مقوله‌هایی نظیر ایجاد راه دسترسی و فراهم کردن زیرساخت‌هایی نظیر آب،‌ برق،‌ گاز از جمله پیش‌نیازهای اصلی این طرح هستند.

وی ایجاد راه دسترسی را به عنوان یکی از مؤلفه‌های اولویت دار جهت راه‌اندازی منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان عنوان کرد و افزود:‌ باید زیرساخت‌ها و شرایط لازم به گونه‌ای رقم بخورد تا با مشکلات عدیده‌ای که هم‌اکنون در بخش دیلمان به دلیل استقرار کارخانه سیمان با آن مواجه هستیم برخورد نکنیم.

نیکفر با تأکید بر همکاری متقابل دانشگاه آزاد اسلامی در مسیر راه‌اندازی پروژه منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان تصریح کرد:‌ باید با تجمیع تمام پتانسیل‌ها از ظرفیت‌های علمی،‌ پژوهشی و امکانات سخت‌افزاری دانشگاه آزاد اسلامی،‌ جهت راه‌اندازی منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان استفاده شود.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس رویکرد اصلی منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد:‌ این منطقه ویژه اقتصادی منحصر به فرد در نوع خود تنها منطقه ویژه اقتصادی در کشور است که با رویکردهای مبتنی بر حوزه کشاورزی و صنایع تبدیلی احداث می‌شود.

وی با اشاره به اشاعه برخی مطالب مبنی بر اینکه منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان به دلیل عدم پیگیری نماینده لاهیجان به تعطیلی کشیده شده گفت:‌ برخی با انتشار این اخبار مدعی شده‌اند که به‌جای منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان،‌ این طرح در چاف و چمخاله لنگرود و یا کیاشهر ایجاد خواهد شد که کذب محض است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اعطای امتیاز راه‌اندازی منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان را کاملاً رد کرد و اظهار داشت:‌ فعل و عملکرد افرادی که این اخبار کذب را در بین مجامع مختلف و مردم گسترش داده و موجبات نگرانی آن‌ها را فراهم می‌کنند مورد پیگرد قانونی قرار می‌گیرد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس بزرگترین مزیت راه‌اندازی منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان را ایجاد فرصت‌های جدید شغلی دانست و بیان داشت: در این راستا‌ تمهیداتی اندیشیده شده که در این پروژه از نیروهای کارآمد و تحصیلکرده بومی و جوانان جویای کار منطقه استفاده شود.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه