مراسم بدرقه نیروهای پشتیبانی، تدارکات و اعزام ماشین آلات شهرداری رشت به کربلای معلی در گلزار شهدای رشت برگزار شد

انتصاب سرپرست جدید سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان

جشنواره رسانه‌ای ابوذر در گیلان برگزار می‌شود

دومین یادواره شهدای ورزشکار رشت و سومین سالگرد شهید مدافع حرم، سجاد طاهرنیا برگزار می شود

مهلت‌های تأدیه سکه متناسب با وضعیت مالی افزایش یابد تا از زندانی شدن فرد جلوگیری شود

پایان کار شعبان‌نژاد در جهاد کشاورزی گیلان؟!

چرا علی بهارمست نخواست در بین گزینه های شهرداری رشت باشد؟

رضا خرم: می‌توان با استفاده از آثار مرحوم خرم نسل امروز را تشویق کرد / بردیا صدرنوری: اساساً به دنبال تیپ خاصی از موسیقی هستیم / گفت‌وگو با برگزارکنندگان جشنواره و جایزه همایون خرم

سیلاب‌ اخیر ۱۵ میلیارد تومان خسارت به تأسیسات آبزی‌پروری گیلان وارد کرد

جلسه توجیهی اعضای اعزامی ستاد اربعین شهرداری رشت به کربلای معلی برگزار شد

بازداشت یکی از مدیران ارشد اجرایی استان گیلان به اتهام اخذ رشوه

باستانشناس گیلانی حین کاوش درگذشت

کد خبر: 46227 | تاریخ انتشار: ۱۰:۲۸:۱۰ - دوشنبه ۱۹ شهر ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

حامد عبدالهی، رئیس شورای اسلامی استان گیلان:

عملکرد مثبت شهرداران در گرو جذب مشارکت مردم است

حامد عبدالهی ؛ ارتقای سطح دانش و آگاهی شهرداران با هدف ارتقای کارآیی ، اثربخشی و چابک سازی سازمانی رمز موفقیت در مسیر توسعه ی شهری اعلام کرد و بیان داشت: درایت مبتنی بر نگرش نوین در مدیریت شهری، سبب حل مسائل شهری و افزایش راندمان مدیران و کارکنان شهرداری می گردد و بدین ترتیب زمینه ی خدمات دهی بهتر و مطلوب تر به مردم فراهم می گردد.

عضو شورای اسلامی شهر رشت، خاطرنشان کرد: شهردار هوشمند و مطلع در زمینه مسایل و مشکلات شهری قادر است که عوامل مختلف و تاثیرگذار را برای مشارکت در توسعه و آبادانی شهر جذب کند، بنابراین شهروندان بزرگترین و ارزشمندترین گروه هدف در جامعه برای شهرداران هستند، لذا شهرداری زمانی عملکردی مثبت خواهد داشت که قادر به جذب مشارکت و همراهی مردم در همه عرصه های امور شهری باشد. در واقع توسعه پایدار در حوزه مدیریت شهری بدون مشارکت داوطلبانه ی شهروندان بی معناست.
وی افزود: با توجه به شرایط خاص بعضی از شهرها، بومی بودن شهردار می تواند نقش پررنگی در درک مشکلات شهری و معضلات شهروندان ایفا کند، البته انتخاب شهردار از سوی شوراها باید به گونه ای باشد که مردم به لحاظ ماندگاری شهردار برای یک پروسه زمانی تقریبا طولانی در راستای حل مسائل و مشکلات شهری اطمینان خاطر داشته باشند.
حامد عبدالهی تصریح کرد: هرگاه مردم به این باور برسند که مشارکت و همراهی آنان در برنامه های توسعه ای اثرگذار است، با تمام وجود تلاش و کوشش خود را در توسعه همه جانبه شهر از جمله زیبایی، پاکیزگی و بهداشت شهر به کار می گیرند و با مدیریت شهری اثربخش همراه و همدل خواهند بود. وی در پایان اشاره نمود شهرداران موفق باید تصمیمات خود را در همه امور، با نیاز های شهروندان منطبق نمایند و به پیوست های فرهنگی در کلیه پروژه های عمرانی نگاه ویژه ای داشته باشند

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه