تئاتر باکیفیت نیازی به سلیبریتی ها ندارد

نشانه‌هایی پنهان از بیماری خطرناک که شما را گوشه‌نشین می‌کند

واکنش رئیس جمهور به تحریم های مضحک آمریکا/ از دفتر رهبر انقلاب تا ظریف

برانکو دلیل جدای‌اش از پرسپولیس را اعلام کرد

اگر خلافی دارید سریعتر پرداخت کنید!

حکم انفصال از خدمت ۳ قاضی گیلانی صادر شد

۱۸ میلیارد ویژه خواری در صندوق بازنشستگی

بازدید شهردار رشت از پروژه دیواره سازی حریم رودخانه در رودبارتان منطقه دو شهرداری

سه عضو اروپایی برجام بیانیه دادند

کدام استان ها بیشترین برق را مصرف می کنند؟

دغدغه مشترک معیشت مردم و توسعه گیلان عامل همکاری کم‌نظیر دستگاه‌های قضایی و نظارتی در مجمع مشترک توسعه اقتصادی استان است

نام‌نویسی بیمه درمان تکمیلی فرهنگ، هنر و رسانه شروع شد

کد خبر: 46254 | تاریخ انتشار: ۱۶:۰۶:۴۴ - دوشنبه ۱۹ شهر ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

جعفرزاده ایمن‌آبادی :

شاخص‌بندی؛ راهکار جلوگیری از اعمال سلیقه در بازگشت اساتید بازنشسته

عضو کمیسیون بودجه مجلس شاخص‌بندی را راهکار جلوگیری از اعمال سلیقه در بازگشت اساتید بازنشسته دانست و گفت: شاخص‌بندی به معنای رتبه‌بندی ویژگی‌های علمی، پژوهشی و توانمندی‌های دیگر است.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره اقدام دانشگاه آزاد مبنی بر بازگرداندن اساتید شاخص بدون توجه به سن و شرایط آن‌ها، گفت: اگرچه با قطع همکاری دانشگاه آزاد با اساتید بازنشسته موافق بودم اما این کار را به‌عنوان یک نسخه صد درصدی برای تمامی اساتید نمی‌پذیریم چراکه معتقدم ادامه حضور ۵ تا ۱۰ درصد آن‌ها پس از بازنشستگی برای دانشگاه‌ها مفید است.

ممنوع‌الکار کردن تمامی اساتید پس از بازنشستگی جفا است

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ممنوع‌کار کردن تمامی اساتید دانشگاه پس از بازنشستگی به مثابه جفا در حق عده‌ای از آن‌ها و حتی دانشجویان است، ادامه داد: بسیاری از اساتید پس از ۳۰ سال تدریس به شکوفایی و پختگی رسیده و می‌توانند در موضوعات پژوهشی و علمی جریان‌ساز باشند.

ضرورت شاخص‌بندی نحوه بازگشت اساتید بازنشسته برای جلوگیری از اعمال سلیقه

این استاد دانشگاه با تاکید بر اینکه باید برای جلوگیری از اعمال سلیقه در بازگشت اساتید بازنشسته نحوه این بازگشت را شاخص‌بندی کرد، افزود: شاخص‌بندی به معنای رتبه‌بندی ویژگی‌های علمی، پژوهشی و توانمندی‌های دیگر است.

جعفرزاده ایمن‌آبادی قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان در دستگاه‌های دولتی را یکی از بهترین قوانین مصوب مجلس دهم خواند و گفت: این قانون موجب ایجاد نشاط و انگیزه در میان جوانان و نیروهای کارآمد و همچنین ایجاد فضای جدید برای فعالیت آنان خواهد شد با این وجود به دلیل تفاوت نوع فعالیت اساتید و مفید بودن آن‌ها در زمان بازنشستگی “کمیته بررسی بازگشت به کار اساتید بازنشسته به دانشگاه” باید این کار را با درایت انجام دهد.

ضعف‌های تصمیم منع به کارگیری اساتید بازنشسته به مرور رفع شود

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با ابراز امیدواری از اینکه بتوان از پتانسیل اساتید بازنشسته نخبه و صاحب‌نظر در سال تحصیلی جدید استفاده کرد، اضافه کرد: به‌یقین ضعف‌هایی در تصمیم منع به کارگیری اساتید بازنشسته وجود دارد که باید به مرور در جهت رفع آن اقدام کرد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
چهارشنبه ۰۵ تیر ۱۳۹۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه