مراسم بدرقه نیروهای پشتیبانی، تدارکات و اعزام ماشین آلات شهرداری رشت به کربلای معلی در گلزار شهدای رشت برگزار شد

نرخ سکه و طلا در بازار رشت

انتصاب سرپرست جدید سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان

جشنواره رسانه‌ای ابوذر در گیلان برگزار می‌شود

دومین یادواره شهدای ورزشکار رشت و سومین سالگرد شهید مدافع حرم، سجاد طاهرنیا برگزار می شود

مهلت‌های تأدیه سکه متناسب با وضعیت مالی افزایش یابد تا از زندانی شدن فرد جلوگیری شود

پایان کار شعبان‌نژاد در جهاد کشاورزی گیلان؟!

چرا علی بهارمست نخواست در بین گزینه های شهرداری رشت باشد؟

رضا خرم: می‌توان با استفاده از آثار مرحوم خرم نسل امروز را تشویق کرد / بردیا صدرنوری: اساساً به دنبال تیپ خاصی از موسیقی هستیم / گفت‌وگو با برگزارکنندگان جشنواره و جایزه همایون خرم

سیلاب‌ اخیر ۱۵ میلیارد تومان خسارت به تأسیسات آبزی‌پروری گیلان وارد کرد

جلسه توجیهی اعضای اعزامی ستاد اربعین شهرداری رشت به کربلای معلی برگزار شد

بازداشت یکی از مدیران ارشد اجرایی استان گیلان به اتهام اخذ رشوه

کد خبر: 46313 | تاریخ انتشار: ۱۳:۱۹:۰۰ - چهارشنبه ۲۱ شهر ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت:

۳۴ هزار میلیارد تومان معامله در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت ثبت شد

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تاکنون ۳۴ هزار میلیارد تومان معاملات در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت انجام شده است.

وی با بیان اینکه بر اساس این قانون ایجاد مرکز توسعه تجارت الکترونیک به این وزارت خانه ابلاغ شد تاکید کرد: این مرکز تنها مرجع گواهی امضاء و امضای دیجیتالی در کشور است و که این اقدام روند مزایده و معاملات را تسریع می‌کند.

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه استفاده بهینه از بستر الکترونیک، شفاف‌سازی در روند اقدامات دستگاه‌‌های دولتی را به همراه می‌آورد تاکید کرد: برای ساماندهی کسب و کار در فضای مجازی سامانه‌های زیادی ایجاد  و طراحی شده است.

صادق‌زاده با تاکید بر اینکه در حال حاضر این مرکز ۴۰ هزار سامانه را در سطح کشور پوشش داده و به آنها لوگوی نماد  اعتماد الکترونیکی اعطا کرده است گفت: افزایش اعتماد مردم نسبت به سامانه‌های الکترونیک در خرید و فروش یکی از اهداف ایجاد این سامانه‌ها است.

وی استان گیلان را یکی از استان‌های موفق و پیش‌رو در سامانه‌های الکترونیک عنوان کرد و با بیان اینکه به منظور مبارزه با قاچاق کالا و ارز سامانه جامع تجارت ایجاد شده است خاطرنشان کرد: این سامانه شامل ۵ زیر سامانه شناسه کالا در ۱۱ نوع کالایی است.

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه  سامانه تدارکات الکترونیکی دولت از سامانه‌های موفق در کشور است افزود: این سامانه در عملکرد شفافیت ویژه‌ای را ایجاد می‌کند و این امر یک مزیت بزرگ‌ محسوب می‌شود.

صادق‌زاده  با اشاره به اینکه سامانه تدارکات الکترونیکی دولت فرا قوه‌ای است خاطرنشان کرد: دولت در راستای ایجاد بستر دولت الکترونیک این سامانه را راه‌اندازی کرده  تا همه دستگاه‌ها و سه قوه بتوانند با توجه به شفافیتی که در آن وجود دارد از آن بهره‌مند شوند.

صادق‌زاده شفافیت از حیث‌های مختلف، عدالت اجتماعی، مبارزه با فساد ، حمایت از تولید داخل را از مزایای این سامانه عنوان کرد و افزود: تاکنون ۵۳ هزار نوع کالای داخلی در این سامانه شناسایی شده و معامله کالای مشابه خارجی در این سامانه امکان‌پذیر نیست.

وی با تاکید بر اینکه تاکنون ۴ هزار و ۳۸۸ دستگاه اجرایی در سامانه تدارکات الکترونیکی عضو هستند و این ۵۷ هزار و ۵۰۵ تامین کننده در این سامانه ثبت‌نام کردند بیان کرد: تاکنون ۳۴ هزار میلیارد تومان معاملات در این سامانه انجام شده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان گیلان نیز در این همایش با اشاره به اینکه  استان گیلان وضعیت مطلوبی در کسب و کارهای الکترونیکی و استفاده از سامانه‌‌های الکترونیک دارد گفت: استان گیلان در حوزه کسب‌و کار همواره رتبه‌های اول تا سوم کشور را داشته است.

منصور مولایی‌پور با بیان اینکه شفافیت‌های مالی در کشور نیازمند توجه بیشتر است تا این عامل موجب موفقیت در جذب سرمایه‌گذار  باشد خاطرنشان کرد: استان گیلان بیش از ۱۰۰ هزار واحد صنفی دارد که می‌توانند به عنوان تامین کننده در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت ورود کنند.

وی با تاکید بر اینکه مقوله محرمانه بودن در مباحث اقتصادی معنا ندارد و باید به صورت شفاف انجام شده با اطلاع‌رسانی از سوی دولت به مردم گزارش شود گفت: آگاهی مردم از معاملات موجب اعتماد بیشتر مردم در جامعه می‌شود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان گیلان خاطرنشان کرد:با شفافیت و ارائه گزارشات اقتصادی به جامعه باید در جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی که موجب رونق اقتصادی در کشور می‌شود اثرگذار بود.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه