حضور زنان در ورزشگاه آزادی هیچ توجیه شرعی ندارد/ اگر بخواهد ادامه پیدا کند برخورد می کنیم

مراسم بدرقه نیروهای پشتیبانی، تدارکات و اعزام ماشین آلات شهرداری رشت به کربلای معلی در گلزار شهدای رشت برگزار شد

نرخ سکه و طلا در بازار رشت

انتصاب سرپرست جدید سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان

جشنواره رسانه‌ای ابوذر در گیلان برگزار می‌شود

دومین یادواره شهدای ورزشکار رشت و سومین سالگرد شهید مدافع حرم، سجاد طاهرنیا برگزار می شود

مهلت‌های تأدیه سکه متناسب با وضعیت مالی افزایش یابد تا از زندانی شدن فرد جلوگیری شود

پایان کار شعبان‌نژاد در جهاد کشاورزی گیلان؟!

چرا علی بهارمست نخواست در بین گزینه های شهرداری رشت باشد؟

بلیت شنبه‌های سینما هم نیم‌بها شد

رضا خرم: می‌توان با استفاده از آثار مرحوم خرم نسل امروز را تشویق کرد / بردیا صدرنوری: اساساً به دنبال تیپ خاصی از موسیقی هستیم / گفت‌وگو با برگزارکنندگان جشنواره و جایزه همایون خرم

ربوده شدن ۱۴ نفر از نیروهای هنگ مرزی میرجاوه

کد خبر: 46386 | تاریخ انتشار: ۲۱:۲۰:۰۲ - جمعه ۲۳ شهر ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

فاطمه قدیمی به دنبال گرانترین میزبانی تاریخ!

این روزها نام مدیره روابط عمومی شهرداری رشت بار دیگر به تیتر اول رسانه ها برگشته است. گویا قرار است شهر رشت میزبان نمایندگان کشورهای فعال از نقاط مختلف جهان باشد. این میزبانی اما در شرایطی که شهرداری رشت با مشکلات ریز و درشت دست و پنجه نرم می کند، با مخالفت اعضای شورا همراه بوده است. هزینه‌های بلیط رفت‌ و برگشت، اسکان، خوراک و ویزای نمایندگان کشورهای عضو شبکه  شهرهای خلاق خوراک یونسکو از جمله مواردی است که شهرداری رشت باید به‌ واسطه پذیرش این میزبانی پرداخت کند.

این در حالی است که هنوز دستاوردهای اروپاگردی قدیمی برای شهر رشت مشخص نیست. سفر وی به  سوئد، ایتالیا، سپانیا، چین، کره جنوبی، ترکیه، تایلند و … اگرچه با هزینه کشور میزبان بوده اما از قدیم گفته اند هر رفتی، آمدی دارد و حالا شهرداری رشت باید تاوان همان سفرها را بدهد.

نه تنها ایجاد اشتغال، جذب گردشگر و رونق اقتصادی شهر با گذشت بیش از دو سال از کسب عنوان “شهر خلاق خوراک” عقیم مانده بلکه بنا به ادعای برخی اعضای شورای شهر رشت، فاطمه قدیمی در تمامی مکاتبات خود با  یونسکو از ایمیل‌های شخصی استفاده می کرده و در واقع جایگاه حقوقی برای شهرداری رشت در این حوزه وجود ندارد. با این اوصاف ناچاراً باید پذیرفت که قدیمی وجود خود را به عنوان “شهر خلاق خوراک” گره زده است و اگر روزی نباشد یا نخواهد، عملا راه های ارتباطی شهرداری رشت با یونسکو قطع خواهد گردید!

نکته دیگر اینکه علاوه بر رشت، اصفهان هم عضو شبکه شهرهای خلاق یونسکو است و به مراتب زیرساخت های بهتر و آماده تری برای میزبانی خواهد داشت. حالا اینکه چرا اصفهان این میزبانی را بر عهدهنگرفته است، خود سوالی است که پاسخ سوالات فراوانی در پس پاسخ آن نهفته است.

در پایان اشاره به این اظهارات بامزه فاطمه قدیمی که اضافه شدن ۲۰۰ رستوران به تعداد رستوران ها را از دستاوردهای ثبت شهر رشت به عنوان شهر خلاق خوراک دانسته بود، خالی از لطف نیست! البته مشخص نیست انگیزه افرادی که پیش از ثبت رشت به عنوان شهر خلاق خوراک، در این شهر رستوران احداث کرده اند، چه بوده است؟!!

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه