رضا رسولی: هوشمند سازی شهر درآمد زایی پایدار است نه تولید هزینه

همیشه از رفراندوم می‌ترسیم| مردم درباره مسائل، آخرکار مطلع می‎شوند و نظری هم نمی‌توانند بدهند

خداحافظی کاپیتان سپیدرود از دنیای فوتبال

برگزاری جلسه ستاد بازآفرینی شهرستان رشت در فرمانداری رشت

فروش ویژه میوه با قیمت مناسب در بازارچه های شهرداری رشت به مناسبت شب یلدا

ایده و سیره مفاخر و بزرگان علم و ادب به جامعه معرفی شود

کارگاه محیط زیست، میزگرد شهر و موسیقی پژوهی در دومین روز نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار

برخورد با متخلفان برداشت شن و ماسه در گیلان تشدید می‌شود

با ساخت و ساز بی ضابطه در حریم راه های گیلان برخورد شود

آرمین هادی‌پور با شکست قهرمان جهان به مدال برنز رسید

 بازارچه بومی محلی در ورودی شهر سیاهکل راه اندازی می شود

نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار استان گیلان افتتاح شد

کد خبر: 46386 | تاریخ انتشار: ۲۱:۲۰:۰۲ - جمعه ۲۳ شهر ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

فاطمه قدیمی به دنبال گرانترین میزبانی تاریخ!

این روزها نام مدیره روابط عمومی شهرداری رشت بار دیگر به تیتر اول رسانه ها برگشته است. گویا قرار است شهر رشت میزبان نمایندگان کشورهای فعال از نقاط مختلف جهان باشد. این میزبانی اما در شرایطی که شهرداری رشت با مشکلات ریز و درشت دست و پنجه نرم می کند، با مخالفت اعضای شورا همراه بوده است. هزینه‌های بلیط رفت‌ و برگشت، اسکان، خوراک و ویزای نمایندگان کشورهای عضو شبکه  شهرهای خلاق خوراک یونسکو از جمله مواردی است که شهرداری رشت باید به‌ واسطه پذیرش این میزبانی پرداخت کند.

این در حالی است که هنوز دستاوردهای اروپاگردی قدیمی برای شهر رشت مشخص نیست. سفر وی به  سوئد، ایتالیا، سپانیا، چین، کره جنوبی، ترکیه، تایلند و … اگرچه با هزینه کشور میزبان بوده اما از قدیم گفته اند هر رفتی، آمدی دارد و حالا شهرداری رشت باید تاوان همان سفرها را بدهد.

نه تنها ایجاد اشتغال، جذب گردشگر و رونق اقتصادی شهر با گذشت بیش از دو سال از کسب عنوان “شهر خلاق خوراک” عقیم مانده بلکه بنا به ادعای برخی اعضای شورای شهر رشت، فاطمه قدیمی در تمامی مکاتبات خود با  یونسکو از ایمیل‌های شخصی استفاده می کرده و در واقع جایگاه حقوقی برای شهرداری رشت در این حوزه وجود ندارد. با این اوصاف ناچاراً باید پذیرفت که قدیمی وجود خود را به عنوان “شهر خلاق خوراک” گره زده است و اگر روزی نباشد یا نخواهد، عملا راه های ارتباطی شهرداری رشت با یونسکو قطع خواهد گردید!

نکته دیگر اینکه علاوه بر رشت، اصفهان هم عضو شبکه شهرهای خلاق یونسکو است و به مراتب زیرساخت های بهتر و آماده تری برای میزبانی خواهد داشت. حالا اینکه چرا اصفهان این میزبانی را بر عهدهنگرفته است، خود سوالی است که پاسخ سوالات فراوانی در پس پاسخ آن نهفته است.

در پایان اشاره به این اظهارات بامزه فاطمه قدیمی که اضافه شدن ۲۰۰ رستوران به تعداد رستوران ها را از دستاوردهای ثبت شهر رشت به عنوان شهر خلاق خوراک دانسته بود، خالی از لطف نیست! البته مشخص نیست انگیزه افرادی که پیش از ثبت رشت به عنوان شهر خلاق خوراک، در این شهر رستوران احداث کرده اند، چه بوده است؟!!

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه