تشریح برنامه های منطقه چهار شهرداری رشت در سال جاری/ از تکمیل پروژه های نیمه تمام تا اجرای ۴۵ هزار متر مربع آسفالت معابر خاکی منطقه

ادامه حواشی مدیره شهرداری رشت؛ آیا انفصال خدمت دیگری در شهرداری رشت رخ خواهد داد؟

کارتخوان‌های غیرفعال جمع می‌شوند

شناسایی۷۴۶ فقره انشعابات غیرمجاز در رشت

بیش از ۱۰ تن مرغ فاسد در رشت امحاء شد

بهمنیار به اردوی تیم ملی کاراته بانوان بزرگسال کشور دعوت شد

معاون رئیس جمهور به گیلان سفر می‌کند+ برنامه‌ها

وکالتنامه چیست ؟ انواع وکالت نامه و حدود اختیارات آن

هر سرگیجه‌ نشان‌دهنده چه اختلالی است؟

تلاش سازمان عمران و بازآفرینی شهرداری رشت برای حفاظت از چاه فلمن سنگر

هزینه مراسم روز جانباز کارکنان شهرداری به مردم مناطق سیل زده اختصاص یافت

آخرین خبرها از ارائه بسته‌های حمایتی جدید

کد خبر: 46503 | تاریخ انتشار: ۱۰:۱۶:۴۷ - یکشنبه ۲۵ شهر ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

نماینده ولی‌فقیه در گیلان:

 پرهیز از سیاسی‌کاری در سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان الزامی است/قمه‌زنی موجب وهن مردم از شیعه و شیعیان است

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه انسان‌ها دارای سلیقه‌های مختلف سیاسی هستند گفت: پرهیز از سیاسی‌کاری در سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف گیلان یک ضرورت است.

آیت‌الله رسول فلاحتی شامگاه شنبه در دیدار با جمعی از مدیران سازمان انتقال خون استان گیلان با بیان اینکه خون یکی از بخش‌های حیاتی اعضای بدن انسان محسوب می‌شود اظهار داشت: جریان خون سالم در بدن انسان موجب نشاط می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه افرادی که در سازمان انتقال خون فعالیت دارند همواره شگفتی خلقت و عامل نشاط انسان را مشاهده می‌کنند خاطرنشان کرد: خون مایه حیات‌بخش زندگی انسان محسوب می‌شود.

امام جمعه رشت با تاکید بر اینکه اهدای خون موجب فعال شدن بخش‌های مختلف بدن می‌شود و این اقدام خیرخواهانه باید بین مردم ترویج شود افزود: امروز مردم در زندگی اجتماعی از الگوی‌های متعددی استفاده می‌کنند.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به اینکه طبق تحقیقات انجام شده وجود انواع بیماری‌ها در گیلان به‌دلیل روش‌‌های غلط و نادرست  تغذیه است تصریح کرد: شیوه و نوع تغذیه در سلامت جامعه بسیار تاثیرگذار است.

وی با اشاره به پدیده نادرست قمه‌زنی برخی از افراد در ماه محرم و با بیان اینکه فرهنگ قمه‌زنی در متن دین اسلام نیست گفت: برخی افراد برای انجام این عمل نادرست توجیه‌های مقدس‌ می‌آورند که این امر به‌هیچ عنوان‌در دین اسلام مورد قبول نیست.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به اینکه قمه‌زنی موجب وهن مردم دنیا از مذهب شیعه و شیعیان است افزود: اقدام نادرست قمه‌زنی در مذهب شیعه هیچ جایگاهی نداشته و خرافه‌زدایی از دین نیاز به فرهنگ‌سازی دارد.

امام جمعه رشت با بیان اینکه توجه و دقت لازم در تمام بخش‌های خون‌رسانی در سازمان انتقال خون یک ضرورت است خاطرنشان کرد: ایفای نقش تمام دستگاه‌های و افراد دست‌اندرکار این حوزه در خدمات‌رسانی صحیح موثر است.

آیت‌الله فلاحتی فروش خون در دین اسلام را حرام عنوان کرد و با بیان اینکه افزایش مشوق‌های بیشتر به منظور ترویج اهدای خون  در بین مردم حائز اهمیت است گفت: ترغیب مردم به اهدای خون در دین اسلام تشویق به خوبی‌ها  محسوب می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه خون در انتقال سریع بیماری‌ها تاثیر‌گذار است و بر این اساس رعایت دقت‌های لازم توسط کارکنان این حوزه بسیار مهم است بیان کرد: پرهیز از سیاسی‌کاری در سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف گیلان یک ضرورت است.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به اینکه تمام انسان‌ها دارای سلیقه‌های مختلف سیاسی هستند خاطرنشان کرد: سلیقه‌های مختلف سیاسی نباید در روند کاری و خدمت‌رسانی مردم به جامعه اثرگذار باشد.

مدیرکل انتقال خون استان گیلان نیز در این دیدار با بیان اینکه سازمان انتقال خون متولی تامین خون کافی و سالم برای بیماران در جامعه است گفت: خون در واحد فرآورده به سه جزء اصلی تقسیم می‌شود.

احمد مرادی با تاکید بر اینکه نخستین پالایشگاه خون خاورمیانه در آینده‌ای نزدیک در استان گیلان احداث می‌شود تصریح کرد: با احداث این پالایشگاه ترکیبات پلاسمای خون در این پالایشگاه تهیه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه استان گیلان از استان‌های پر مصرف خون است و این امر نیازمند ترویج بیشتر فرهنگ اهدای خون در گیلان است خاطرنشان کرد: گیلان رتبه نخست  جمعیت سالمندی را در سطح کشور دارد و این پدیده نیازمند توجه است.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه