مراسم رژه نیروهای مسلح در رشت برگزار شد+تصاویر

۳۲ هزار دانش آموز کلاس اولی در گیلان به مدرسه می‌روند

انهدام تیم تروریستی حمله امروز اهواز/ یکی از تروریست ها دستگیر شد

بنویسید پاکدستم تا حقتان را بدهم!

شش نور چشمی شهرداری رشت چه کسانی هستند؟

رشت در زمینه شهر خلاق استاد فرصت سوزی بود/ شهر خلاق، فردی اداره می شود/ به عنوان مدیر کمیته علمی این ثبت جهانی یک ریال حق الزحمه دریافت نکردم

نسل اول همچنان اصرار دارد در قدرت باقی بماند/ وزارتخانه هایی که در دست جوانان بود با بحران کمتری مدیریت شد

پایان بی‌قراری اسطوره استقامت/«ننه صنم» به فرزندشهیدش پیوست

همه قدرت‌های جهانی در برابر قدرت ایران حیرت‌زده‌اند

ابهام در اولویت بندی هزینه ها/به بهانه شهر خلاق غذا آلوده ترین رودخانه جهان را نشان مهمانها بدهیم؟

دم خروس بیرون زد/نیروهای قراردادی در آستانه جمع آوری طومار به جهت بی عدالتی/نصرتی در تاریخ ۲۷دی نودوشش برای استخدام ماهپسند نامه زده بود؟

پاسخ یک فعال محیط زیست به واکنش مدیر عامل پسماند گیلان

کد خبر: 46515 | تاریخ انتشار: ۱۲:۲۳:۱۷ - یکشنبه ۲۵ شهر ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

کاش از مهدوی یاد می گرفتید؛

ضعف فرمانداری و شورای تامین بندر انزلی در برگزاری دربی گیلان

هرچند دربی گیلان همچنان جذابیت های خاص خود را برای بسیاری دارد، اما بعضی حواشی این بازی آن چنان ناراحت کننده و حتی مشمئز کننده بود که چیزی جزء نگرانی و ناراحتی برای بسیاری نداشت. این که تا کی در بازی های رشت و انزلی باید شاهد این اتفاقات تلخ باشیم سوالی است که بسیاری از خود می پرسند که چگونه می شود فحش و سنگ پراکنی به یک امر روتین و غیرقابل مهار تبدیل شود.

جای تاسف است که در بخشی از درگیری های بازی اخیر بعضی سیاسیون دو شهرستان نیز نقش داشتند و با درخواست های فراقانونی و «آتش به اختیار» خود بر آتش اختلافات دمیدند. در اینجا مسئولین دولتی نیز می توانستند تا حدودی جلوی بسیاری از مسائل را بگیرند اما در نهایت شاهد آن بودیم که انفعال آن ها بر بحران یک مسابقه فوتبال افزود.

شاید نمونه خوب جلوگیری پیشگیری از بحران در تالش اتفاق افتاد که فرماندار شهرستان قبل از مسابقه دربی چوکا و داماش با دعوت جمعی از لیدرها و هواداران دو تیم گام اول را برای جلوگیری از بحران در سکوها برداشت که باعث شد لیدرها و تماشاگران تنها به تشویق تیم خود بپردازند و حتی تیم مقابل را نیز تشویق کنند. اتفاقی در که در بندر انزلی به سبک دیگری افتاد. البته شاید این شیوه در هیچ جای جهان سابقه نداشته است ولی در ایرانی که عدم زیرساخت های لازم امکان برخورد با کمتر تماشاگری وجود دارد استفاده از ظرفیت لیدرها و بعضی تماشاگران می تواند در بهبود جایگاه سکوها مثمر ثمر باشد. متاسفانه چنین امری در بندر انزلی اتفاق نیفتاد و چیزی جزء درگیری و سنگ پراکنی و شعار علیه همدیگر از سکوها شنیده نشد.

متاسفانه مرور اتفاقات دربی ضعف شورای تامین به ریاست فرماندار بندر انزلی را نشان می دهد. در ابتدا خبری منتشر شد که شورای تامین بندر انزلی حضور یک لیدر باشگاه سپیدرود را منع کرده است. به دنبال انتقاد هواداران سپیدرود ، یکی از نمایندگان رشت اعلام کرد که در گفت و گو با فرماندار شهرستان بندر انزلی این درخواست باطل شده است. بعد از آن نماینده انزلی اعلام کرد که فرماندار گفته است چنین خبری دروغی محض است و هیچ کس در شورای تامین هیچ گونه مذاکره و تصمیمی در این خصوص نگرفته است. یعنی ظاهرا آقای فرماندار به هرکدام از نمایندگان پاسخ متفاوتی را ارائه داده است تا همان طور که روابط خوب خود با نماینده منتقد دولت در بندر انزلی را ادامه دهد با نماینده شهرستان رشت نیز ارتباطات جدیدی را شکل دهد که شاید در آینده نزدیک به دردش بخورد!

فرماندار بندر انزلی در طی این سالها که سکان مدیریت اجرائی شهرستان را به دست گرفته است می توانست به جای این که جلسه معارفه سرمربی و مدیرعامل را در دفتر خود برگزار کند در مورد اتفاقاتی که به وی مربوط می شود بیشتر دخالت کند. بسیار بد است که هنوز زیرساختهای لازم در بندر انزلی برای برگزاری یک مسابقه وجود ندارد و سیل علاقه مندان به فوتبال نمی توانند در ورزشکاه نیمه خراب به تماشای مسابقه فوتبال بپردازند. حال استادیوم که نمی توانید بسازید یعنی از مدیریت یک مسابقه فوتبال نیز عاجز هستید؟ این که فرماندار تالش به عنوان یک گزینه خوب معرفی شده بدی معنا نیست که وی بدون انتقاد باشد. مهدوی نیز در دوران مدیریتش ضعفهایی در تصمیم گیری داشته است. اما هرچه زمان می گذرد توانسته تجربیات خودش را نشان دهد و حال در تالش این تجربیات بیشتر به کار می آید که هم می تواند توانمندی و آرامش را در تالش ایجاد کند و هم اگر نیاز باشد در تقابل نماینده منتقد دولت از حوزه مدیریت خود دفاع کند. متاسفانه فرماندار بندر انزلی هرچه بیشتر می گذرد به جای تجربه با مصلحت اندیشی و سکوت و ارتباط با نمایندگان مجلس در حال پایان دوران مدیریتی خود است و مشخص است که نتیجه آن ایجاد بحران در یک مسابقه فوتبال که با دو بار نشست و برخواست و حتی سیاست چماق و هویج می توانست بهتر کنترل شود.

منبع : سپیدخبر

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
یکشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه