مراسم بدرقه نیروهای پشتیبانی، تدارکات و اعزام ماشین آلات شهرداری رشت به کربلای معلی در گلزار شهدای رشت برگزار شد

انتصاب سرپرست جدید سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان

جشنواره رسانه‌ای ابوذر در گیلان برگزار می‌شود

دومین یادواره شهدای ورزشکار رشت و سومین سالگرد شهید مدافع حرم، سجاد طاهرنیا برگزار می شود

مهلت‌های تأدیه سکه متناسب با وضعیت مالی افزایش یابد تا از زندانی شدن فرد جلوگیری شود

پایان کار شعبان‌نژاد در جهاد کشاورزی گیلان؟!

چرا علی بهارمست نخواست در بین گزینه های شهرداری رشت باشد؟

بلیت شنبه‌های سینما هم نیم‌بها شد

رضا خرم: می‌توان با استفاده از آثار مرحوم خرم نسل امروز را تشویق کرد / بردیا صدرنوری: اساساً به دنبال تیپ خاصی از موسیقی هستیم / گفت‌وگو با برگزارکنندگان جشنواره و جایزه همایون خرم

سیلاب‌ اخیر ۱۵ میلیارد تومان خسارت به تأسیسات آبزی‌پروری گیلان وارد کرد

جلسه توجیهی اعضای اعزامی ستاد اربعین شهرداری رشت به کربلای معلی برگزار شد

بازداشت یکی از مدیران ارشد اجرایی استان گیلان به اتهام اخذ رشوه

کد خبر: 46614 | تاریخ انتشار: ۱۷:۵۸:۴۸ - چهارشنبه ۲۸ شهر ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

پاسخ یک فعال محیط زیست به واکنش مدیر عامل پسماند گیلان

بهزاد پورمحمدی کیاکلایه فعال محیط زیست که تجربیاتی در عرصه پسماند دارد در پاسخ به واکنش مدیر عامل پسماند گیلان گفت:جناب آقای شهشهانی،چه خوب است نگاه مثبت داشته باشیم به کسانی که می خواهند به ما کمک کنند. اولا شما به عنوان مسئول سازمان پسماند شهرداری های تابعه استان گیلان بجای عصبانیت در واکنش به اظهارات آقای زیباکلام در انتقاد از وضعیت زباله در شمال بهتر بود کمی تفکر کرده و حتی از ایشان تشکر کنید و توجه داشته باشید که انتقاد به روش ها و تصمیمات به اصلاح و بهبود وضع موجود منجر می شود.و بدانیم این چالش بزرگ زباله نتیجه عدم احساس مسئولیّت کافی خود ماست.

بنده در صفحه شخصی ام در مورد راه حل نهایی صرفا استفاده از تکنولوژی دستگاه های بازیافت آلمانی،صحبت آقای زیباکلام را نقد کردم و گفتم ممنون از توجه شما، راه حل مدیریت زباله در کنار استفاده از تکنولوژی،اختصاص منابع مالی در جهت توانمند سازی واحد های کوچک بازیافت و حمایت از تفکیک از مبدا در شهر و روستا و بکارگیری مشارکت مردم،اطلاع رسانی از طریق شبکه استانی،استفاده‌ از ظرفیت اطلاع رسانی نیوزهای محلی جهت آگاهی شهروندان و آموزش تفکیک از مبدا در مدارس و دانشگاه ها،استفاده از متخصصین پسماند و دانش بومیِ ایرانی اسلامی در مدیریت پسماند و فرهنگ سازی است.
بصورت تکمیلی باید تلاش شود به گفته رییس جمهور محترم حفاظت از محیط زیست به فرهنگ عمومی کشور تبدیل شود.

اما آمار زباله ای که آقای زیبا کلام گفتند به عدد صحیح بسیار نزدیک است. لذا بهتر است از مشاورینی که زباله را می شناسند استفاده کنید.
معتقدم ما باید در پی یک اقدام اساسی و جدّی در [حلّ] مسائله زباله باشیم.

از هر ۱۰۰ تن زباله ای که ۶۰ درصد مواد آلی در آن وجود داشته باشد حدود ۸۰ درصد آن رو شیرابه تشکیل می دهد،با توجه به بارندگی های شمال کشور و فضایی که ما برای دفن زباله در استان داریم و حتی با احتساب زباله خشکی که در مجموع زباله وجود دارد به واسطه سمی که در پسماند تشکیل می شود با آب باران آزاد می شود.

در یک کلام ساده ما توانایی این رو داریم که با آب باران مراکز دفن زباله مون رو تبدیل به شیرابه کنیم.
در یک نگاه درست به زباله،یک تن زباله ای که بهداشتی دفن می شود در طول ۵۰ سال اگر در فضای باز قرار بگیرد،هر بار که به آن باران می خورد قابلیت این را دارد که شیرابه تولید کند.
همان کلامی که به آقای زیبا کلام گفتید برای کاری که آگاهی کافی ندارید توصیه نفرمایید!آیا درست است تنها تحصیلات شما در رشته مکانیک را با مسئولیت تان در سازمان پسماند شهرداری های تابعه استان گیلان قیاس کنیم؟

خیر- معتقدم هر کس در هر زمینه ای وارد می شود لزوما شاید متخصص نباشد،ولی قطعا باید متعهد باشد.
در موضوع محیط زیست خصوصا مهم این است که فرد اطلاعات خوبی داشته باشد و در قبال طبیعت همانند انسان؛احساس مسئولیّت کند.

اهمّیّت مسئله‌ی محیط زیست ایجاب می‌کند که همه‌ی دستگاه‌هایی که به‌نحوی با مسئله‌ی محیط زیستیِ انسان مرتبط هستند،با یکدیگر به‌صورت صمیمانه همکاری کنند.

کلام آخر اینکه با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مسئله‌ی محیط زیست، مسئله‌ی این دولت و آن دولت نیست؛ مسئله‌ی همه‌ی کشور است.همه باید تلاش میدانی و اقدام عملی کنیم.

منبع خبر : لنگرود

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه