تئاتر باکیفیت نیازی به سلیبریتی ها ندارد

نشانه‌هایی پنهان از بیماری خطرناک که شما را گوشه‌نشین می‌کند

واکنش رئیس جمهور به تحریم های مضحک آمریکا/ از دفتر رهبر انقلاب تا ظریف

برانکو دلیل جدای‌اش از پرسپولیس را اعلام کرد

اگر خلافی دارید سریعتر پرداخت کنید!

حکم انفصال از خدمت ۳ قاضی گیلانی صادر شد

۱۸ میلیارد ویژه خواری در صندوق بازنشستگی

بازدید شهردار رشت از پروژه دیواره سازی حریم رودخانه در رودبارتان منطقه دو شهرداری

سه عضو اروپایی برجام بیانیه دادند

کدام استان ها بیشترین برق را مصرف می کنند؟

دغدغه مشترک معیشت مردم و توسعه گیلان عامل همکاری کم‌نظیر دستگاه‌های قضایی و نظارتی در مجمع مشترک توسعه اقتصادی استان است

نام‌نویسی بیمه درمان تکمیلی فرهنگ، هنر و رسانه شروع شد

کد خبر: 46630 | تاریخ انتشار: ۱۷:۳۷:۴۶ - جمعه ۳۰ شهر ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

امام‌جمعه رشت:

همه قدرت‌های جهانی در برابر قدرت ایران حیرت‌زده‌اند

امام‌جمعه رشت با اشاره به نقش غیرقابل‌انکار ایران در تعاملات منطقه‌ای گفت: با تجهیزات نظامی دقیق، در سایه فرزندان این انقلاب، ما به عظیم‌ترین قدرت در منطقه و دنیا تبدیل شده که همه قدرت‌های جهانی از این قدرت در حیرت هستند.

 

آیت‌الله رسول فلاحتی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه رشت در مصلای این شهر با گرامیداشت فرارسیدن هفته دفاع مقدس اظهار کرد: دفاع مقدس در تاریخ نشان داد که مقاومت تنها راه پیروزی است ازاین‌رو، کشورهایی که ظلم به آن‌ها تحمیل‌شده خوب می‌دانند که مقاومت تنها راه پیروزی آن‌هاست.

وی با بیان اینکه با آغاز سال تحصیلی حدود سه میلیون و ۷۹۴ هزار و ۴۲۰ دانشجو  وارد دانشگاه شده و حدود ۱۴ میلیون دانش‌آموز وارد مدارس می‌شوند گفت: امیدوارم خروجی دانشجویان دانشگاه این باشد که  دانشجو بعد از فارغ‌التحصیلی  دنبال ایجاد کار از طرف دولت نباشد به این معنی که خود کارآفرین باشد.

خطیب جمعه رشت با اشاره به سالروز  شکست حصر آبادان افزود: این اولین عملیات گسترده‌ای بود که در طول چند سال به وجود آمد و منجر به عزت‌آفرینی رزمندگان اسلام شد.

وی با بیان اینکه آبادان در آن زمان در شرایط نعل اسبی قرار و آبادانی‌ها در شرایط سختی به سر می‌بردند گفت: هدف عراق استیلا بر شمال خلیج‌فارس و اروندرود بود چراکه  می‌خواست اروندرود را جز کشور خود کند بنابراین باهدف ملغی کردن  قرارداد ۱۹۷۵ الجزایر، اقدام به حصر آبادان کرد.

فلاحتی با بیان اینکه بنی‌صدر اولین کسی بود که به مسئله ولایت‌فقیه اشکال گرفت افزود: وقتی بنی‌صدر در جمع رزمندگان قرار می‌گرفت او را ضد ولایت‌فقیه می‌خواندند.

وی با اشاره به  هشدار امام خمینی (ره) به قوای نظامی برای شکست حصر آبادان  تصریح کرد: باوجوداینکه دست نیروهای ایرانی از تجهیزات نظامی خالی بود اما  بعد از عزل بنی‌صدر، سران ارتش و سپاه، برنامه شکست حصر را پی‌ریزی کرده و نیروهای ایرانی  ظرف ۴۲ ساعت، نیروهای مجهز عراقی را با بیش از سه هزار کشته و زخمی  شکست دادند.

فلاحتی با بیان اینکه یکی از سران نظامی آمریکایی از شکست حصر آبادان تعجب کرده و پرسش او این بود که  رمز پیروزی مردم ایران در شکستن حصر آبادان چه بوده بیان کرد: این تعجب برای زمانی بود که ایران از خود هیچ نداشت بنابراین امروز  با تجهیزات نظامی دقیق، در سایه فرزندان این انقلاب، ما به عظیم‌ترین قدرت در منطقه و دنیا تبدیل شده که همه قدرت‌های جهانی از این قدرت در حیرت هستند.

امام‌جمعه رشت با اشاره به آداب‌ورسوم جامعه برای ازدواج جوانان بیان کرد: برخی از آداب‌ورسوم موهوم و خیالی است چراکه  برخی از  این آداب رسوم دینشان مسلمانان و شیعیان است.

وی با بیان اینکه اولین مسئله برای پایداری زندگی زن و مرد جوان باید با برنامه زندگی پیش ببرند افزود: هیچ انسانی رشد نمی‌کند مگر اینکه با برنامه زندگی خود را پیش ببرد و  رشد مالی نیز اگر بر مبنای برنامه محور باشد نتیجه می‌دهد.

امام‌جمعه رشت با اذعان به اینکه خداوند در قرآن کریم به برنامه و اندازه در کنار آفرینش اشاره کرده است تصریح کرد: انسان بی‌برنامه در مسیر زندگی موفق نمی‌شود بنابراین انسان‌های بزرگ تاریخ، همچون امام خمینی (ره) برای ثانیه‌های زندگی و مسیر حرکت خود، برنامه داشته به‌طوری‌که برخی از همسایگان ایشان در نجف، ساعت زندگی خود را با ورود و خروج ایشان از منزل برنامه‌ریزی می‌کردند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
چهارشنبه ۰۵ تیر ۱۳۹۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه