رضا رسولی: هوشمند سازی شهر درآمد زایی پایدار است نه تولید هزینه

خداحافظی کاپیتان سپیدرود از دنیای فوتبال

فروش ویژه میوه با قیمت مناسب در بازارچه های شهرداری رشت به مناسبت شب یلدا

ایده و سیره مفاخر و بزرگان علم و ادب به جامعه معرفی شود

کارگاه محیط زیست، میزگرد شهر و موسیقی پژوهی در دومین روز نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار

برخورد با متخلفان برداشت شن و ماسه در گیلان تشدید می‌شود

آرمین هادی‌پور با شکست قهرمان جهان به مدال برنز رسید

 بازارچه بومی محلی در ورودی شهر سیاهکل راه اندازی می شود

نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار استان گیلان افتتاح شد

تخلفات دستگاه‌های اجرایی در موضوع پژوهش محرز است

توزیع ۱۶۰۰ کلاه ایمنی رایگان در گیلان

رویداد “نخستین سالانه شهرپژوهی شهرداری رشت” برگزار می شود

کد خبر: 46943 | تاریخ انتشار: ۱۲:۳۹:۱۱ - یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

فرماندار تالش:

سیل اخیر گیلان ۱۲۶ میلیارد تومان به زیرساخت‌های منطقه خسارت زد

فرماندار تالش گفت:‌ بارش شدید باران و جاری شدن سیل در تالش ۱۲۶ میلیارد تومان خسارت به زیرساخت‌های این شهرستان وارد کرده است.

سیدعیسی مهدوی اظهار داشت: بارش بسیار شدید باران در غرب گیلان به ویژه در تالش و جاری شدن سیلاب آسیب‌های فراوانی به زیرساخت‌های این شهرستان وارد کرده به طوری که حجم این خسارت‌ها به حدود ۱۲۶ میلیارد تومان تخمین زده می‌شود.

فرماندار تالش با تأکید بر اینکه میزان بارش باران از گنجایش رودخانه‌های این شهرستان فراتر بوده است بیان داشت:‌ جاری شدن سیل و طغیان دو رودخانه بزرگ کرگانرود و ناورود تالش خسارت‌های بسیار زیادی به تأسیسات و زیرساخت‌های این شهرستان وارد کرده است.

مهدوی آمادگی دستگاه‌های اجرایی و خدماتی شهرستان تالش برای مقابله مؤثر با سیل اخیر را متذکر شد و ابراز داشت:‌ با توجه به هشدارهای سازمان هواشناسی تمهیدات لازم توسط مدیریت بحران شهرستان تالش اندیشیده شد اما حجم بارش‌های باران بسیار زیاد و خارج از انتظار بود.

وی با اشاره به تشکیل جلسه ستاد بحران شهرستان تالش در عصر روز شنبه ۷ مهر تصریح کرد: در این جلسه که با حضور معاون هماهنگی و امور عمرانی استانداری گیلان و مدیران دستگاه‌های اجرایی تالش برگزار شد آخرین وضعیت شهرستان و میزان خسارت‌های وارده مورد بررسی قرار گرفت.

فرماندار تالش خسارت‌هایی که سیلاب به زیرساخت‌های این شهرستان وارد آورده را برشمرد و گفت:‌ بارش شدید باران به خطوط مخابرات،‌ شبکه و خطوط انتقال آب شهری، اماکن روستایی،‌ خطوط انتقال برق و شبکه گاز رسانی شهرستان تالش آسیب‌هایی را وارد کرده است.

مهدوی با تأکید بر اینکه شبکه آب‌رسانی روستایی شهرستان تالش نیز دچار خسارت‌هایی شده است بیان داشت:‌ بارش شدید باران علاوه بر تخریب ۹۰ تا ۱۰۰ درصدی سر دهنه‌های بتنی و سنتی به حدود ۴۸ کیلومتر از راه‌های اصلی و فرعی روستاها و برخی ابنیه‌ها نظیر پل خسارت زده است.

وی از خسارت باران به ۳۲ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان تالش خبر داد و عنوان کرد:‌ علاوه بر زمین‌های زراعی و باغی،‌ تعداد بسیار زیادی ماکیان و احشام روستائیان نیز به علت جاری شدن سیلاب و محاصره شدن مناطق مختلف شهرستان تالش از دست رفته و تلف شدند.

فرماندار تالش انجام ساخت و سازهای غیرقانونی در بستر حریم رودخانه‌ها را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد:‌ به علت وجود این اماکن به ویژه در روستاهایی نظیر خرجگیل و گیجاو و رعایت نکردن حریم قانونی سیلاب اخیر خسارت‌های فراوانی را در مناطق ذکر شده به بار آورد.

مهدوی قطعی آب شرب حدود ۶ هزار خانوار تالشی و اقدام سریع دستگاه‌های متولی جهت رفع مشکل را متذکر شد و افزود:‌ با حضور نیروهای خدماتی در حال حاضر به غیر از یک روستا با جمعیت حدود ۳۰۰ خانواری مشکل خطوط انتقال آب شرب بهداشتی در سایر مناطق برطرف شده است.

وی رفع مشکلات موجود در حوزه آب شرب و راه‌های دسترسی روستائیان را از اولویت‌های مهم ستاد بحران شهرستان تالش دانست و گفت:‌ در تلاشیم علاوه بر وصل جریان آب شرب،‌ مشکل دو جاده دسترسی روستایی که هم‌اکنون به‌دلیل شدت آسیب مسدود هستند را نیز حل کنیم.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه