حضور زنان در ورزشگاه آزادی هیچ توجیه شرعی ندارد/ اگر بخواهد ادامه پیدا کند برخورد می کنیم

مراسم بدرقه نیروهای پشتیبانی، تدارکات و اعزام ماشین آلات شهرداری رشت به کربلای معلی در گلزار شهدای رشت برگزار شد

انتصاب سرپرست جدید سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان

جشنواره رسانه‌ای ابوذر در گیلان برگزار می‌شود

دومین یادواره شهدای ورزشکار رشت و سومین سالگرد شهید مدافع حرم، سجاد طاهرنیا برگزار می شود

مهلت‌های تأدیه سکه متناسب با وضعیت مالی افزایش یابد تا از زندانی شدن فرد جلوگیری شود

پایان کار شعبان‌نژاد در جهاد کشاورزی گیلان؟!

چرا علی بهارمست نخواست در بین گزینه های شهرداری رشت باشد؟

رضا خرم: می‌توان با استفاده از آثار مرحوم خرم نسل امروز را تشویق کرد / بردیا صدرنوری: اساساً به دنبال تیپ خاصی از موسیقی هستیم / گفت‌وگو با برگزارکنندگان جشنواره و جایزه همایون خرم

ربوده شدن ۱۴ نفر از نیروهای هنگ مرزی میرجاوه

سیلاب‌ اخیر ۱۵ میلیارد تومان خسارت به تأسیسات آبزی‌پروری گیلان وارد کرد

جلسه توجیهی اعضای اعزامی ستاد اربعین شهرداری رشت به کربلای معلی برگزار شد

کد خبر: 46960 | تاریخ انتشار: ۹:۳۹:۰۹ - دوشنبه ۹ مهر ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

حامد عبدالهی:

عملکرد سیاسی و جناحی نداشته ام/ در شورای شهر فرصتی به افراد سودجو و سواستفاده گر نمیدهیم

در ادامه گفتگوهای تفصیلی با اعضای شورای شهر رشت، اینبار حامد عبدالهی رئیس شورای اسلامی استان گیلان و رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی رشت به گفتگونشست.

حامد عبدالهی را می توان یکی از ثابت ترین گزینه های تصدی بر شهرداری رشت طی سال های اخیر دانست. نام عبدالهی اینبار نیز در میان کش مکش های استعفای نصرتی از شهرداری رشت از همان ابتدا مطرح بود و تا به امروز به عنوان ثابت ترین گزینه تصدی بر شهرداری رشت پابرجا مانده است. بر همین اساس به گفتگو با این عضو شورا و گزینه تصدی بر شهرداری رشت نشسته ایم.

  • آقای عبدالهی از شما بعنوان گزینه اصلی اصلاح‌طلبان نام برده می‌شود پاسختان در این خصوص چیست؟

در مصاحبه های قبلی این موضوع را بیان کردم. اینبار نیز صراحتاً تکذیب میکنم، بنده در پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر رشت در هیچ لیست سیاسی حضور نداشتم و بطور مستقل و با رأی اعتماد مردم وارد شورای اسلامی شدم و اگر باز هم شرایطی فراهم شود که بتوانم خدمتی برای مردم انجام دهم با احترام به رأی مردم باز هم بصورت مستقل خواهد بود. در واقع هدف بنده و مجموعه شورا و شهرداری خدمت به مردم است و نباید با این معیارها سنجیده شود اگر در سال‌های گذشته عملکرد بنده مورد بررسی قرار گیرد خواهید دید که به هیچ عنوان عملکرد سیاسی و جناحی نداشته ام.

  • فرهام زاهد و احمد رمضانپور نرگسی نیز این موضوع را تکذیب کردند به نظر شما دلیل این فضا سازی ها چیست؟

در خصوص صحبت آقایان زاهد و رمضانپور باید عرض کنم که در آخرین جلسه شورای شهر بنده شاهد این موضوع بودم که آقای رمضانپور چندین بار تکرار کردند لیست امید هیچ گزینه ای و کاندیدایی را جهت تصدی پست شهرداری معرفی نخواهند کرد و صرفاً به گزینه هایی که دیگر دوستان پیشنهاد می‌دهند، به نفر اصلح رای خواهند داد.

بنده این جریان سازی‌ها را بازی‌های سیاسی می‌دانم که متاسفانه از بیرون شورا هدایت می‌شود و مطمئناً در نظر اعضا تاثیری نخواهد داشت. در سال‌های گذشته شورا و شهرداری گاهی اوقات دستخوش همین بازی‌های سیاسی می‌شد و می‌خواستند شورا و شهردار توسط چند نفر مدیریت شود، ولی با توجه به شناختی که نسبت به دوستان خوبم در شورای پنجم دارم چنین فرصتی به افراد سودجو و سو استفاده گر نمی‌دهیم.

  • به نظر شما بعنوان عضو شورای شهر، شهردار آینده رشت چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟!

شهر رشت با مشکلات و معضلات فراوانی دست به گریبان است. بحث زباله، پسماند، مشکلات حاشیه شهر، وضعیت آسفالت، ترافیک و حمل و نقل عمومی و مشکلات رودخانه ها که از دوره ی اول شورا شنیده می‌شد. در حال حاضر در حال رفع این مشکلات هستیم اما همچنان این دست معضلات به قوت خود باقیست و صدها مورد دیگر که فقط به دست شهرداری که حافظ ارزش‌های نظام جمهوری اسلامی ایران و انقلاب اسلامی و با توان اجرایی بالا و عملگرا مرتفع خواهد شد. همچنین عدم وابستگی به جریانات سیاسی و استقلال عمل و البته هماهنگ با شورای اسلامی شهر می‌تواند از خصایص بارز یک شهردار مناسب برای رشت باشد، در واقع به نظر بنده رشت در شرایط کنونی یک شهردار انقلابی و خستگی ناپذیر می‌خواهد.

منبع خبر: رشت ۲۰

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
پنج شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه