صدور کیفرخواست برای قصاب گوسفندان مرده

هزینه آب، برق و گاز مدارس دولتی رایگان شد

سی و نهمین وقف گیلان در شهرستان رشت ثبت شد

مهارت آموزی اجتماعی دانش آموزان به صورت جدی دنبال شود

جزیره لاهیجان باحضور بیش از پنج هزار نفر از مردم بازگشایی شد

ذخیره آب سد سفید رود از مرز ۶۰۰ میلیون مترمکعب گذشت

گیلان جزو سه استان برتر کشور در اکران جشنواره فجر شناخته شد

حضور پرشور خانواده سما لاهیجان و سیاهکل در جشن ۴۰ سالگی انقلاب

پیام قدردانی استاندار گیلان از حضور امیدبخش گیلانیان در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن

افتتاح دو پروژه صنعتی و ورزشی در شهرستان رشت

دعوت استاندار گیلان از مردم برای شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن

نشست بصیرتی به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در نمازخانه شهرداری لاهیجان برگزار شد

کد خبر: 46976 | تاریخ انتشار: ۱۱:۳۵:۲۴ - دوشنبه ۹ مهر ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری رشت گفت:

پروژه تصفیه‌خانه زباله سراوان رشت در انتظار اخذ مجوز از منابع طبیعی است

مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری رشت گفت: پروژه احداث تصفیه‌خانه شیرابه زباله سراوان رشت در مرحله اخذ مجوز زمین از سازمان منابع طبیعی است.

 میرشمس مومنی‌زاده عصر امروز در جلسه ستاد پسماند شهرستان رشت با اشاره به اینکه افراد در مسئولیت‌ها باید تلاش کنند تا در دوره مدیریت خود اثرات ماندگاری را در خدمت‌رسانی به یادگار بگذارند اظهار داشت: استفاده از تمامی ظرفیت‌های شهرستان رشت عاملی برای رسیدن به توسعه پایدار است.

فرماندار رشت با بیان اینکه ساماندهی پروژه‌هایی چون قطار شهری و احیای رودخانه‌های زرجوب و گوهررود از اهمیت ویژه‌ای در استان گیلان برخوردار است و باید به نتیجه نهایی خود برسد تصریح کرد: مقوله ایستگاه دفن زباله سراوان مشکلات گسترده‌ای را برای مردم استان گیلان به ویژه منطقه سراوان ایجاد کرده است.

مومنی‌زاده با تاکید بر اینکه مباحث مربوط به سایت سراوان از سال ۶۵ در استان گیلان مطرح بوده و این معضل سابقه‌ای ۳۰ ساله دارد گفت: با توجه به محدودیت اراضی در گیلان و عدم تجهیزات لجستیکی شهرداری‌ها برای ساماندهی معضل پسماند، سراوان با کوهی از زباله مواجه شده است.

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت با اشاره به اینکه ایستگاه دفن زباله سراوان مشکلات گسترده‌ای را برای اهالی سراوان، مردم رشت، مسافران و گردشگران ایجاد کرده است خاطرنشان کرد: علاوه بر مشکلات مذکور شیرابه زباله این ایستگاه آب‌های سطحی و زیرزمینی استان گیلان را تحت‌الشعاع خود قرار داده است‌.

وی با با بیان اینکه رشد انبوهی از حشرات، مشکلات زیادی را برای اهالی این منطقه به بار آورده است گفت: با توجه به تمامی این  مشکلات در حال حاضر همه روزه به حجم زباله در این ایستگاه افزوده می‌شود و با فرهنگ‌سازی و همه‌گیر شدن فرهنگ تفکیک زباله از مبدا باید روند افزایشی حجم زباله در این ایستگاه را کاهش داد.

فرماندار رشت با تاکید بر اینکه سمپاشی و شن‌ریزی در ایستگاه زباله سراوان و محدوده‌های مورد نظر باید به طور ویژه و مستمر دنبال شود خاطرنشان کرد: واگذاری زمین برای نصب زباله سوز و ایستگاه تصفیه زباله نیازمند پیگیری و تلاش ویژه برای رفع معضلات مذکور است.

مومنی‌زاده با اشاره به اینکه حرکت در روند رفع مشکلات حوزه پسماند در شهرستان رشت نیازمند سرعت بیشتر است خاطرنشان کرد: فرمانداری شهرستان رشت از تمامی توان خود در راستای رفع مشکلات شهری و مقوله ساماندهی سراوان استفاده کرده و آمادگی همکاری همه‌جانبه را با شهرداری دارد‌.

مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری رشت نیز در این نشست با اشاره به اینکه پروژه تصفیه‌خانه شیرابه زباله سراوان در مرحله اخذ مجوز زمین از منابع طبیعی است تصریح کرد: این تصفیه‌خانه در زمان احداث قابلیت توسعه و ارتقاء را دارد تا بتواند تمامی شیرابه زباله این ایستگاه را تصفیه کند.

علیرضا حاجی‌پور با تاکید بر مقوله تفکیک زباله از مبدا و با بیان اینکه به منظور این اقدام‌ بازدید‌های گسترده‌ای در شهر رشت صورت گرفته و در راستای این بازدید‌ها با ۸ پیمانکار به منظور این اقدام قرارداد منعقد شده است گفت: ۱۰۰ درصد شهر رشت تحت پوشش پیمانکاران جمع‌آوری زباله خشک و تفکیک زباله از مبدا است.

وی با اشاره به اینکه تفکیک زباله از مبدا و کاهش تولید زباله نیازمند فرهنگ‌سازی و مشارکت مردم است خاطرنشان کرد: در حال حاضر تنها ۲۵ درصد از شهروندان شهر رشت در حوزه تفکیک زباله از مبدا مشارکت دارند و این روند رو به افزایش بوده و این مقوله نیازمند فرهنگ‌سازی و مشارکت بیشتر مردم است.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
پنج شنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه