جلسه غیر علنی شورای اسلامی شهر رشت جهت معرفی گزینه های نهایی شهرداری رشت برگزار شد.

در پایان این جلسه فرهام زاهد، حامد عبدالهی و حجت جذب از انتخاب ۱۴ کاندیدا برای شهرداری رشت خبر دادند. در دقایق ابتدایی پیگیری های خبرنگار ما به ۱۳ نام رسید تا نفر چهاردهم علامت سوال بزرگی برای رسانه ها باشد.

دقایقی بعد حجت جذب تعداد کاندیداهای شهرداری رشت را ۱۳ نفر دانست و گفت: نفر چهاردهم سید محمد علی ثابت قدم بود که به صورت جدی مطرح نشد. وی در ادامه اظهار داشت: با توجه به جدی نبودن موضوع بعید می دانم ثابت قدم کاندیدای شهرداری رشت محسوب شود و اگر محسوب شود ۱۴ گزینه است.

این اظهارات جذب در شرایطی مطرح شد که بی شک یکی از جدی ترین و مهم ترین وظایف شورا انتخاب شهردار شایسته برای رشت است. حال این سوال مطرح می شود که آیا اعضای شورا در خصوص انتخاب شهردار این کلانشهر شوخی دارند که گزینه ای به طرز عجیب و غریب وارد لیست بشود یا نشود؟

به هر حال سردرگمی ها ادامه داشت و به ناچار بنا بر آخرین اظهارات دریافتی نام شهردار اسبق رشت را به گزینه ها اضافه شد اما دقایقی بعد صحبت هایی مبنی بر عدم حضور ثابت قدم در لیست به گوش رسید.

بدین ترتیب تعداد گزینه ها از ۱۴ به ۱۳ کاهش یافت. اما این پایان ماجرا نبود و ساعتی بعد پورتال رسمی شورای اسلامی شهر رشت به نقل از فاطمه شیرزاد سخنگوی شورا تعداد گزینه ها را به صورت رسمی ۱۵ نفر اعلام کرد تا ۲ نفر دیگر یعنی ثابت قدم و رهام قلیچ به لیست اولیه اضافه شوند.

اکنون شورانشینان باید پاسخگو باشند که پشت درهای بسته جلسه غیرعلنی چه اتفاقاتی رخ داده است که اینچنین گزینه ها کم و زیاد مطرح شده اند و حتی شائبه جدی نگرفتن جلسه و لیست نهایی از سوی برخی اعضا به وجود آمده است؟

حرف تازه