جزییاتی از سناریوی ترامپ برای ایران

استانی شدن انتخابات منتفی شد/ مجلس اصرار نمی کند

آن‌طور که عمل شد خیلی اعتقادی نداشتم

دستور اقتصادی رئیس جمهور به دستگاه‌های اجرایی

من کسی نیستم که وارد جنگ با ایران شود

ماجرای عکس حاشیه ساز از زبان بهزاد نبوی و احمد توکلی

گفت‌وگوی تلفنی وزرای خارجه چین و آمریکا با موضوع ایران

واکنش وزارت خارجه به اتهامات “هوشنگ امیراحمدی” نسبت به ظریف

متهم فراری پرونده حسین هدایتی هنوز در ایران است؟

ادعای تازه ترامپ درباره ایران

حکم پرونده ۴ تعاونی‌ اعتباری صادر شد

صادرات ۱.۵ میلیون بشکه نفت و دسترسی به دلارهای نفتی

کد خبر: 47022 | تاریخ انتشار: ۱۱:۱۵:۴۹ - سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

جهانگیری:

 از مردم بابت فشارها عذرخواهی می‌کنم

اسحاق جهانگیری در مراسم افتتاح همزمان و متمرکز ۱۷۰۰ فضای آموزشی، ورزشی و پرورشی (با ارتباط ویدئو کنفرانسی با استان‌های سیستان و بلوچستان، خوزستان و خراسان رضوی) ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی گفت: در بخش های مختلف نفت، گاز، صنعت و کشاورزی خوزستان جزو استان‌های استراتژیک کشور است و در زمینه آموزش و پرورش هم از استانهای اصلی کشور است.

وی همچنین خطاب به مسئولان استان خراسان رضوی گفت: از مسئولین استان و خیرین تشکر می‌کنم که اقدام شایسته‌ای در آغاز سال تحصیلی انجام دادند. انشالله فرزندان استان از این امکانات استفاده کنند.
جهانگیری اظهار داشت: فرصت مغتنمی می‌دانم که هر زمانی که خیرین مرا به جمعی دعوت کنند، حضور پیدا کنم. اگر انسان به دنبال سرمایه‌گذاری ضروری و موثر باشد پر بازده‌ترین مرکز سرمایه گذاری در امر تعلیم و تربیت در اولویت است. وقتی از نگاه توسعه ای به ایران نگاه می‌کنم نقطه کانونی آموزش و پرورس و مدرسه است. امکانات مورد نیاز برای دانش آموزان از پیش نیاز های اصلی است که باید به آن بپردازیم.
وی تصریح کرد: آموزش و پرورش باید به حوزه خلاقیت به شکلی جدی بپردازد و همه این موضوع را سرلوحه قرار دهند. امیدوارم امسال شاهد تحولات بیشتری باشیم. آموزش و پرورش به دلیل فراگیری که دارد با وجود محدودیت ها، نقطه مرکزی توسعه است. کانون اصلی توجه دولت همواره آموزش و پرورش بوده است، در سال تحصیلی جدید به رغم مشکلات اخیر دولت سعی کردیم اعتبارات لازم را به آموزش و پرورش اختصاص دهیم.
 وی با اشاره به اینکه کشور در شرایط خطیری است و آمریکا فشارهای زیادی به کشور تحمیل کرده است، گفت: اجلاس سازمان ملل مصاف ایران و آمریکا بود، آمریکا تلاش کرد علیه ایران با قلدری حرف بزند و روحانی تلاش کرد با تکیه بر تمدن ملت ایران و با این پشتوانه به شرایط پاسخ دهد و از ایران منطق و استدلال نشان دهد.تقریبا غیر از آمریکا همه از منطق و قانومندی ملت ایران و قلدری آمریکا سخن گفتند.
جهانگیری اضافه کرد: می‌دانیم شرایط کشور دشوار است، بخشی از سختی‌های مردم نتیجه تحریم‌هاست، اما آنچه که مهم است ظرفیت‌های ایران است. نخبه‌ها در نقطه‌ای که احساس کردند کشور نیاز به همراهی دارد تمام توان خود را به کار می‌گیرند. اگر نخبگان و جریان‌های سیاسی کشور در این مسیر قرار بگیرند که باید از این شرایط سربلند بیرون بیاییم، حتما در کوتاه‌ترین زمان سرفرازانه بیرون می‌آییم. عده‌ای می‌خواهند با جو روانی از مردم سوءاستفاده کنند. حتما با برنامه‌ریزی‌ها در خصوص شرایط موفق خواهیم‌ شد. از ملت ایران برای فشارها عذرخواهی می‌کنم.
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
یکشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه