انتخاب شهردار رشت وارد فاز جدیدی شده است و به نظر می رسد بر اساس شنیده ها اعضایی که در بحث انتخاب شهردار در اقلیت قرار گرفته اند قصد دارند با آبستراکسیون و یا غیبت در جلسه روز دوشنبه، زمان بیشتری برای رایزنی داشته باشند.

شاید بخشی از استراتژی این طیف از اعضای شورا چنین است و یا شاید اصلا استراتژی خاصی ندارند و تنها به دنبال از این ستون به آن ستون و فرجی هستند!

اما هرچه هست نباید فراموش کنیم که این شهر دیگر بدون شهردار و در حالت بلاتکلیف برای مردم قابل تحمل نیست و این موضوع، نکته ای است که از مردم کوچه و بازار تا نماینده ولی فقیه در استان همه و همه بر آن تاکید دارند و منتظر تسریع روند انتخاب شهردار و معرفی یک گزینه شایسته هستند.

شورانشینان رشت نباید به دلیل آن که سلیقه شخصی طیفی از آنها در انتخاب شهردار لحاظ نشده است به نظر اکثریت اعضا و خواسته عموم مردم بی اعتنا باشند و شهر و اهداف کلان این شهر و همچنین زمان را در این مسیر قربانی کنند.

مردم بی صبرانه منتظر روز دوشنبه و برگزاری جلسه شورا هستند تا هرچه سریع تر شهردار این شهر معرفی شود. چرا که تا همین امروز هم به اندازه کافی از اهداف سال ۹۷ جا مانده ایم و زمان را از دست داده ایم ضمن آنکه زمان کافی برای بررسی تمام کاندیداها برای اعضای شورا وجود داشته است.