وضعیت مطلوب ذخیره سازی و تامین برنج در استان گیلان

سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به گیلان لغو شد

پیام تسلیت شهردار منتخب رشت به مناسبت شهادت امام حسن عسکری (ع)

جدیدترین مصوبات جلسه شورای اسلامی کار شهرداری رشت

پیام تسلیت سرپرست شهرداری رشت به مناسبت شهادت امام حسن عسکری (ع)

سفر وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به گیلان

اهداء عضو چهاردهمین مرگ مغزی گیلان به چند بیمار نیازمند

انتصاب معاون فرماندار شفت

مقام نخست گیلان در رقابت های بوکس قهرمانی نوجوانان کشور 

شکارچیان متخلف از دریافت پروانه شکار محروم می‌شوند

اقدامات شوراهای پنجم به مردم گزارش شود

اعتبار بیست و سه میلیاردو پانصد میلیون ریالی برای احداث دیوار حفاظتی رودخانه زرجوب در محدوده پل توحید

کد خبر: 47404 | تاریخ انتشار: ۱۰:۰۱:۱۰ - دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی گیلان‌:

“پلیس دوچرخه‌سوار”‌ در رشت آغاز به کار کرد

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی گیلان‌ گفت:‌ پلیس دوچرخه‌سوار با مشارکت پلیس راهنمایی و رانندگی استان گیلان و اداره کل ورزش و جوانان در شهر رشت راه‌اندازی شد.

سرهنگ محمدرضا محمدی اظهار داشت:‌ طرح پلیس دوچرخه سوار با مشارکت پلیس راهنمایی و رانندگی استان گیلان و اداره کل ورزش و جوانان جهت حضور در صحنه تصادفات و گره‌های ترافیکی در کلانشهر رشت آغاز به کار کرد.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی گیلان عنوان کرد:‌ در مرحله نخست اجرای طرح پلیس دوچرخه سوار فعلاً ۲۰ دستگاه دوچرخه مورد استفاده قرار گرفته است که اجرای آن نیز تاکنون با استقبال بسیار خوبی از طرف شهروندان و مسئولان استان گیلان مواجه شده است.

محمدی به ترافیک بسیار سنگین کلانشهر رشت اشاره کرد و گفت:‌ موقعیت ویژه و خاص معابر شهری و ترافیک بسیار سنگینی که در ساعات ظهر و عصر به علت تعطیلی مدارس در شهر رشت به وقوع می‌پیوندد اجرای چنین طرح‌ها و برنامه‌هایی را از جهات مختلف ضروری می‌کند.

وی برخی از اهداف راه‌اندازی پلیس دوچرخه سوار را برشمرد و ابراز داشت:‌ گسترش بیش از پیش فرهنگ استفاده از دوچرخه و تردد با وسائط نقلیه پاک از جمله مهم‌ترین اهداف پلیس راهنمایی و رانندگی استان گیلان برای راه‌اندازی پلیس‌های دوچرخه‌سوار در سطح شهر رشت است.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی گیلان به یکی از معضلات ترافیکی شهر رشت اشاره کرد و افزود: استفاده از خودروهای تک سرنشین در شهر رشت به‌ویژه توسط جوانان روز به روز در حال افزایش است که مطمئناً این اقدام در تشدید وضعیت ترافیک شهر رشت بسیار تأثیرگذار است.

محمدی کاهش آلودگی هوا را از جمله اثرات مثبت طرح پلیس دوچرخه‌سوار اعلام کرد و اظهار داشت:‌ اگر فرهنگ استفاده از وسائط نقلیه عمومی و یا دوچرخه در شهر رشت ترویج شده و نهادینه شود به حفظ محیط زیست و کاهش سطح آلاینده‌های خطرناک کمک شایانی می‌شود.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا تعداد پلیس‌های دوچرخه سوار افزایش پیدا می‌کنند یا خیر عنوان کرد:‌ در صورت موفقیت‌آمیز بودن مرحله نخست این طرح حتماً بر تعداد پلیس‌های دوچرخه‌سوار شهر رشت افزوده می‌شود البته در این میان شرایط جوی نیز به نحو بسیار زیادی تأثیرگذار است.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی گیلان با بیان اینکه پلیس دوچرخه‌سوار در تهران و اصفهان نیز راه‌اندازی شده افزود:‌ در برخی مراکز استان‌ها نیز طرح پلیس دوچرخه‌سوار به‌صورت نمادین اجرا‌یی شده اما در شهر رشت به‌طور کاملاً جدی شروع به کار کرده است.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه