تشریح برنامه های منطقه چهار شهرداری رشت در سال جاری/ از تکمیل پروژه های نیمه تمام تا اجرای ۴۵ هزار متر مربع آسفالت معابر خاکی منطقه

ادامه حواشی مدیره شهرداری رشت؛ آیا انفصال خدمت دیگری در شهرداری رشت رخ خواهد داد؟

کارتخوان‌های غیرفعال جمع می‌شوند

شناسایی۷۴۶ فقره انشعابات غیرمجاز در رشت

بیش از ۱۰ تن مرغ فاسد در رشت امحاء شد

بهمنیار به اردوی تیم ملی کاراته بانوان بزرگسال کشور دعوت شد

معاون رئیس جمهور به گیلان سفر می‌کند+ برنامه‌ها

وکالتنامه چیست ؟ انواع وکالت نامه و حدود اختیارات آن

هر سرگیجه‌ نشان‌دهنده چه اختلالی است؟

تلاش سازمان عمران و بازآفرینی شهرداری رشت برای حفاظت از چاه فلمن سنگر

هزینه مراسم روز جانباز کارکنان شهرداری به مردم مناطق سیل زده اختصاص یافت

آخرین خبرها از ارائه بسته‌های حمایتی جدید

کد خبر: 47404 | تاریخ انتشار: ۱۰:۰۱:۱۰ - دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی گیلان‌:

“پلیس دوچرخه‌سوار”‌ در رشت آغاز به کار کرد

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی گیلان‌ گفت:‌ پلیس دوچرخه‌سوار با مشارکت پلیس راهنمایی و رانندگی استان گیلان و اداره کل ورزش و جوانان در شهر رشت راه‌اندازی شد.

سرهنگ محمدرضا محمدی اظهار داشت:‌ طرح پلیس دوچرخه سوار با مشارکت پلیس راهنمایی و رانندگی استان گیلان و اداره کل ورزش و جوانان جهت حضور در صحنه تصادفات و گره‌های ترافیکی در کلانشهر رشت آغاز به کار کرد.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی گیلان عنوان کرد:‌ در مرحله نخست اجرای طرح پلیس دوچرخه سوار فعلاً ۲۰ دستگاه دوچرخه مورد استفاده قرار گرفته است که اجرای آن نیز تاکنون با استقبال بسیار خوبی از طرف شهروندان و مسئولان استان گیلان مواجه شده است.

محمدی به ترافیک بسیار سنگین کلانشهر رشت اشاره کرد و گفت:‌ موقعیت ویژه و خاص معابر شهری و ترافیک بسیار سنگینی که در ساعات ظهر و عصر به علت تعطیلی مدارس در شهر رشت به وقوع می‌پیوندد اجرای چنین طرح‌ها و برنامه‌هایی را از جهات مختلف ضروری می‌کند.

وی برخی از اهداف راه‌اندازی پلیس دوچرخه سوار را برشمرد و ابراز داشت:‌ گسترش بیش از پیش فرهنگ استفاده از دوچرخه و تردد با وسائط نقلیه پاک از جمله مهم‌ترین اهداف پلیس راهنمایی و رانندگی استان گیلان برای راه‌اندازی پلیس‌های دوچرخه‌سوار در سطح شهر رشت است.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی گیلان به یکی از معضلات ترافیکی شهر رشت اشاره کرد و افزود: استفاده از خودروهای تک سرنشین در شهر رشت به‌ویژه توسط جوانان روز به روز در حال افزایش است که مطمئناً این اقدام در تشدید وضعیت ترافیک شهر رشت بسیار تأثیرگذار است.

محمدی کاهش آلودگی هوا را از جمله اثرات مثبت طرح پلیس دوچرخه‌سوار اعلام کرد و اظهار داشت:‌ اگر فرهنگ استفاده از وسائط نقلیه عمومی و یا دوچرخه در شهر رشت ترویج شده و نهادینه شود به حفظ محیط زیست و کاهش سطح آلاینده‌های خطرناک کمک شایانی می‌شود.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا تعداد پلیس‌های دوچرخه سوار افزایش پیدا می‌کنند یا خیر عنوان کرد:‌ در صورت موفقیت‌آمیز بودن مرحله نخست این طرح حتماً بر تعداد پلیس‌های دوچرخه‌سوار شهر رشت افزوده می‌شود البته در این میان شرایط جوی نیز به نحو بسیار زیادی تأثیرگذار است.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی گیلان با بیان اینکه پلیس دوچرخه‌سوار در تهران و اصفهان نیز راه‌اندازی شده افزود:‌ در برخی مراکز استان‌ها نیز طرح پلیس دوچرخه‌سوار به‌صورت نمادین اجرا‌یی شده اما در شهر رشت به‌طور کاملاً جدی شروع به کار کرده است.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه