تشریح برنامه های منطقه چهار شهرداری رشت در سال جاری/ از تکمیل پروژه های نیمه تمام تا اجرای ۴۵ هزار متر مربع آسفالت معابر خاکی منطقه

ادامه حواشی مدیره شهرداری رشت؛ آیا انفصال خدمت دیگری در شهرداری رشت رخ خواهد داد؟

کارتخوان‌های غیرفعال جمع می‌شوند

شناسایی۷۴۶ فقره انشعابات غیرمجاز در رشت

بیش از ۱۰ تن مرغ فاسد در رشت امحاء شد

بهمنیار به اردوی تیم ملی کاراته بانوان بزرگسال کشور دعوت شد

معاون رئیس جمهور به گیلان سفر می‌کند+ برنامه‌ها

وکالتنامه چیست ؟ انواع وکالت نامه و حدود اختیارات آن

هر سرگیجه‌ نشان‌دهنده چه اختلالی است؟

تلاش سازمان عمران و بازآفرینی شهرداری رشت برای حفاظت از چاه فلمن سنگر

هزینه مراسم روز جانباز کارکنان شهرداری به مردم مناطق سیل زده اختصاص یافت

آخرین خبرها از ارائه بسته‌های حمایتی جدید

کد خبر: 47435 | تاریخ انتشار: ۱۰:۴۲:۲۶ - سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

مدیرکل شیلات گیلان:

سیلاب‌ اخیر ۱۵ میلیارد تومان خسارت به تأسیسات آبزی‌پروری گیلان وارد کرد

مدیرکل شیلات گیلان با بیان اینکه سیلاب‌ حدود ۱۵ میلیارد تومان به تأسیسات آبزی‌پروری این استان خسارت وارد کرده است گفت:‌ این آمار احتمالاً تا نهایی شدن برآوردها افزایش پیدا می‌کند.

‌مدیرکل شیلات گیلان عنوان کرد: بارش باران،‌ جاری شدن سیلاب و رانش زمین به شدت مراکز آبزی‌پروری گیلان را دچار آسیب کرده بر همین اساس بزرگترین مرکز پرورش ماهیان سرد آبی گیلان واقع در شهرستان رضوانشهر در حدود ۸۰ درصد تخریب شده و از بین رفته است.

شعبانی ابراز داشت:‌ شهرستان صومعه‌سرا نیز از جمله مراکز استان گیلان بوده که در جریان سیلاب اخیر بیش از ۸ میلیارد تومان خسارت به سازه‌ها و تجهیزات آبزی‌پروری آن وارد شده این در حالی است که هنوز برآوردهای نهایی حجم خسارات وارده انجام نشده است.

وی بیان داشت:‌ با توجه به حجم بسیار زیاد باران اکثر نقاط موجود در غرب استان گیلان در مناطقی نظیر تالش،‌ آستارا،‌ رضوانشهر و فومن تحت تأثیر این حادثه طبیعی قرار گرفته و آبزی‌پروران آن‌ها به ویژه در شهرستان صومعه‌سرا دچار خسارت‌های مالی هنگفتی شده‌اند.

مدیرکل شیلات گیلان افزود:‌ عمده خسارات سیل اخیر گیلان به ویژه در شهرستان‌های غربی استان بیشتر در حوزه تأسیسات آبزی پروری سردآبی گزارش شده که به صورت انباشت حجم زیاد رسوبات در استخرهای پرورش ماهی و‌ تلف شدن ماهیان به وقوع پیوسته است.

شعبانی تصریح کرد:‌ علاوه بر سازه‌ها و تأسیسات پرورش ماهیان سرد آبی که عمدتاً در غرب گیلان واقع شده‌اند به مراکز پرورش ماهی واقع در نوار سواحلی استان نیز خسارات زیادی وارد شده که آسیب‌دیدگی شدید مرکز بزرگ پرورش ماهیان خاویاری از جمله آن است.

وی خاطرنشان کرد:‌ مراکز پرورش ماهی در شهرستان‌های رشت و مناطق شرقی گیلان نیز متأثر از سیل اخیر متحمل خسارت‌هایی شده‌اند اما برای اطلاع از میزان دقیق ارزش ریالی آسیب‌های وارده باید منتظر گزارشات ارسالی ادارات شیلات مستقر در شهرستان‌ها باشیم.

مدیرکل شیلات گیلان اظهار داشت:‌ برابر گزارش‌های اولیه در جریان سیل اخیر نزدیک به ۱۵ میلیارد تومان خسارت به سازه‌ها، تجهیزات‌ و تأسیسات مراکز آبزی پروری استان گیلان وارد شده است که احتمالاً این آمار با تکمیل گزارشات نهایی دچار تغییرات اساسی می‌شود.

شعبانی ابراز داشت:‌ در حال حاضر معضل بسیار نگران کننده عدم بیمه بودن بسیاری از مراکز آبزی‌پروری و پرورش ماهی استان گیلان به دلایل مختلف است که این مشکل بزرگ راه کمک‌های سریع و حمایت‌های جدی از فعالان این عرصه را کمی دشوار می‌کند.

وی خاطرنشان کرد:‌ مهم‌ترین دلیل عدم استقبال پرورش دهندگان و فعالان عرصه آبزی‌پروری گیلان از بیمه،‌ نارضایتی‌هایی است که آنان سابق بر این و در سنوات گذشته از این حوزه داشته‌اند به همین علت اکثر قریب به اتفاق پرورش دهندگان ماهی در استان فاقد بیمه هستند.

مدیرکل شیلات گیلان افزود:‌ با توجه به عدم بیمه بودن مراکز آبزی‌پروری استان،‌ اداره کل شیلات گیلان در این راستا با معرفی واحدهای خسارت دیده به استانداری گیلان و یا به سازمان شیلات کشور سعی می‌کند در مسیر حمایت و کمک به فعالان این عرصه قدم مثبتی بردارد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه