اخذ وام قرض الحسنه از سازمان همیاری شهرداری های کشور جهت ایجاد مجموعه اقامتی

دیدار امیرلو مدیرمنطقه چهار شهرداری رشت با خانواده شهید حسن پاینده

انتصاب معاون فرماندار شفت

توضیحات مدیریت اجرایی ارتباط با رسانه ها در حوزه شهردار رشت درباره گزارش خبری پایگاه تحلیلی خبری خبر راست

گزارش تصویری نشست تخصصی سر زندگی فضای شهری به مناسبت روز جهانی شهر سازی

یک شهروند آمریکایی ایرانی الاصل (بهایی) با خواندن شهادتین به دین مبین اسلام و مذهب شیعه تشرف یافت

پایان تولید فیلم “۲۰۱۶”

افزایش دستمزد باید متناسب با افزایش قیمت‌ها باشد

رفع تصرف اراضی ملی از چنگال بزرگترین زمینخوار رشت+تصاویر

پلمپ یک مطب مامایی در رشت

همایش “راه اندازی یک کسب و کار موفق” برگزار شد

سم پاشی روزانه دفن گاه سراوان به صورت مکرر انجام می شود

کد خبر: 47501 | تاریخ انتشار: ۱۰:۳۲:۵۰ - شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

گیلان در تولید مرغ بدون آنتی‌بیوتیک در کشور پیشتاز است

معاون تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه گیلان در تولید مرغ بدون آنتی ‌بیوتیک در کشور پیشتاز است گفت:‌ مرغ تولید شده در گیلان در رده سالم‌ترین مرغ تولید شده کشور قرار دارد.

حجت علی ‌اکبرنژاد اظهار داشت:‌ مرغ تولید شده در گیلان در رده سالم‌ترین مرغ‌های تولید شده کشور قرار دارد به طوری‌که هم‌اکنون با وجود فعالیت واحدهای تولیدی و شرکت‌های زنجیره‌ای بزرگ در امر تولید مرغ بدون آنتی ‌بیوتیک در سطح کشور پیشتاز است.

معاون تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان عنوان کرد:‌ در حال حاضر مرغ تولید شده در واحدها و شرکت‌های بزرگ استان گیلان به علت میزان بسیار کم و حداقلی مصرف دارو،‌ شیوع کمتر بیماری‌ها و در نتیجه درصد تلفات بسیار پایین در رده سالم‌ترین مرغ‌های تولیدی کشور قرار دارد.

علی‌ اکبرنژاد در مورد تولید مرغ بدون آنتی ‌بیوتیک در گیلان نیز افزود:‌ در سال‌های اخیر واحدهای فعال و شرکت‌های بزرگ تولید کننده مرغ در استان گیلان تمهیدات و برنامه‌های بسیار گسترده‌ای را در راستای افزایش تولید مرغ بدون آنتی ‌بیوتیک یا همان مرغ سبز شروع کرده‌اند.

وی بخش نظارت کننده بر واحدهای تولید مرغ سبز را اداره دامپزشکی گیلان عنوان کرد و ابراز داشت:‌ بازرسان اداره کل دامپزشکی گیلان در سه مرحله مجزا با انجام آزمایشات لازم نحوه فعالیت واحدهای تولید مرغ بدون آنتی ‌بیوتیک استان را مورد رصد و کنترل قرار می‌دهند.

معاون تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان در مورد نحوه برخورد با واحدهای متخلف نیز اظهار داشت: در صورت وجود هرگونه بقایای مصرف دارو و آنتی‌ بیوتیک در مرغ‌های تولید شده واحد مربوطه با گزارش بازرسان اداره کل دامپزشکی گیلان از چرخه تولید مرغ سبز خارج می‌شوند.

علی‌ اکبرنژاد میزان تولید مرغ سبز در استان گیلان را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد:‌ میزان تولید مرغ بدون آنتی ‌بیوتیک گیلان در سال ۹۵ حدود هزار و ۵۰۰ تن بود در حالی که این میزان تولید با گسترش واحدهای تولیدی فعال در سال گذشته به ۵ هزار تن افزایش پیدا کرد.

وی از افزایش تولید مرغ ‌بدون آنتی‌ ‌بیوتیک در سال ۹۷ سخن گفت و بیان داشت:‌ با گسترش فعالیت واحدهای بزرگ تولیدی نظیر شرکت‌ سپید ماکیان پیش‌بینی می‌شود سهم تولید مرغ بدون آنتی‌بیوتیک گیلان به نحو بسیار چشمگیری تا سقف ۱۰ الی ۱۵ هزار تن در سال ارتقاء پیدا کند.

معاون تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان دلایل افزایش تولید مرغ بدون آنتی‌ بیوتیک در استان را متذکر شد و افزود: رغبت و گرایش بسیار زیاد مردم نسبت به استفاده از محصولات ارگانیک و فاقد آنتی‌بیوتیک موجب شد زمینه گسترش شرکت‌های فعال در این زمینه بیشتر از گذشته فراهم شود.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه