برگزاری جشن بزرگ نیمه شعبان در پیاده راه فرهنگی رشت

بانوان گیلانی درمسابقات ورودی تیم ملی کاراته دومدال کسب کردند

تشریح عملکرد سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری به مناسبت فرا رسیدن میلاد با سعادت حضرت مهدی (عج) در سطح رشت

نامی آشنا برای دومین طلبکار بزرگ دولت

«سارا بهمن یار» از گردونه رقابت های لیگ جهانی کاراته حذف شد

وضعیت تولیدات حوزه فرش در گیلان، نیازمند تحرک بیشتر است

۲ عادت بد غذایی که عمرتان را کوتاه می‌کند

زوج‌های جوان چگونه یارانه خود را جدا کنند؟

آخرین وضعیت آزادسازی سهام عدالت

تشریح اهم برنامه های منطقه دو شهرداری رشت در سال ۹۸/ از بهسازی و ساماندهی کف پوش بازار تا آرام سازی خیابان دکتر حشمت

منطقه پنج شهرداری رشت دروازه سبز رشت جایی برای آرامش و نشاط

تشریح برنامه های فصل بهار در منطقه سه شهرداری رشت

کد خبر: 47504 | تاریخ انتشار: ۱۱:۴۷:۴۹ - شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

مدیر ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری رشت خبر داد:

اهتمام دو وزارت خانه نیرو و کشور در راستای ساماندهی رودخانه ها گامی در راستای مدیریت واحد شهری

طیبه بینا مدیر ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری رشت با اعلام خبر فوق بیان داشت: رودخانه ها در گذشته که به عنوان یک عامل مؤثر در شهر و محیط زیست آن عمل میکردند رفته رفته نقش خود را از دست داده و به فراموشی سپرده شده اند. در چند دهه اخیر کشورهای جهان توجه ویژه ای به جایگاه رودخانه های درون شهری معطوف کرده و پروژه های موفقی به منظور ساماندهی و احیا آنها تعریف کرده اند. 

طیبه بینا تعیین تکلیف بحث تولی گری رودخانه ها را یکی از موضوعات مهم شهرهای دارای رودخانه خواند و گفت: متاسفانه از دید عموم و از منظر شهروندی، مشکلات و مسائل مربوط به رودخانه به خصوص در زمینه آلودگی فقط متوجه شهرداری می باشد و مردم از نمایندگان و منتخبان خود در پارلمان محلی و مجلس شورای اسلامی انتظار حل اساسی معضلات مربوط به رودخانه ها را دارند.

وی از اهتمام دو وزارتخانه در حوزه ساماندهی رودخانه ها خبر داد و افزود: در این راستا دو وزارتخانه نیرو و وزارت کشور در جهت ساماندهی مسائل و مشکلات مربوط به رودخانه ها و در زمینه تعیین تکلیف مدیریت رودخانه، مسیلها و آب راههای شهری اقدام به تنظیم قرارداد و تفاهم نامه کرده اند و از آنجایی که شهر رشت دارای دو رودخانه بزرگ است در جلسه بررسی تفاهم نامه فوق علاوه بر وزارت نیرو و وزارت کشور نمایندگانی از شهرهای کشور که دارای رودخانه هستند از جمله شهر رشت حضور داشتند.

کوتاه شدن پروسه دریافت مجوز خرید تضمینی پساب دو رودخانه بزرگ زرجوب و گوهر رود رشت پس از انعقاد تفاهم نامه همکاری دو وزارتخانه

سجاد حسینی نماینده شهردار رشت در حوزه ساماندهی به رودخانه های سطح شهر که به عنوان نماینده شهرداری رشت درآن جلسه حضور داشت، خاطرنشان کرد: در جلسه یاد شده ابتدا موضوع مفاد تفاهم نامه مورد بررسی قرار گرفت و پس از اعمال نظر نهایی دو وزارتخانه اعلام شده، این تفاهم نامه برای اعمال نظر به شهرداری های ذینفع ارسال گردید.

حسینی با تاکید بر اهمیت موضوع ساماندهی رودخانه ها یادآور شد: پس از دریافت تفاهم نامه در شهرداری رشت جلسه ای با حضور تمامی واحدهای مرتبط با حوزه رودخانه برگزار و تمامی بند های این تفاهم نامه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی با اشاره به اصرار وزارت نیرو در خصوص مالکیت رودخانه ها تصریح کرد: این تفاهم نامه نظرات و نگاه ها را به گونه ای به هم نزدیک خواهد کرد تا علاوه بر حفظ موضوع مالکیت رودخانه ها شهرداری ها نیز توان ورود در خصوص جذب سرمایه گذار و اجرای طرح های باز آفرینی داشته باشند.

نماینده شهرداری رشت در حوزه ساماندهی رودخانه ها بیان داشت: طرح های شهرداری رشت در حوزه ساماندهی و باز آفرینی رودخانه ها با ورود و تصویب شورای اسلامی شهر رشت لازم الاجرا می باشد.

سجاد حسینی خاطرنشان کرد: از آن جایی که شهرداری رشت نیازمند اخذ مجوز خرید تضمینی پساب تصفیه شده برای دو رودخانه بزرگ زرجوب و گوهر رود از وزارت نیرو است، این تفاهم نامه کمک شایان توجه ای در کوتاه شدن پروسه دریافت این مجوز خواهد کرد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
دوشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه