تشریح برنامه های منطقه چهار شهرداری رشت در سال جاری/ از تکمیل پروژه های نیمه تمام تا اجرای ۴۵ هزار متر مربع آسفالت معابر خاکی منطقه

ادامه حواشی مدیره شهرداری رشت؛ آیا انفصال خدمت دیگری در شهرداری رشت رخ خواهد داد؟

کارتخوان‌های غیرفعال جمع می‌شوند

شناسایی۷۴۶ فقره انشعابات غیرمجاز در رشت

بیش از ۱۰ تن مرغ فاسد در رشت امحاء شد

بهمنیار به اردوی تیم ملی کاراته بانوان بزرگسال کشور دعوت شد

معاون رئیس جمهور به گیلان سفر می‌کند+ برنامه‌ها

وکالتنامه چیست ؟ انواع وکالت نامه و حدود اختیارات آن

هر سرگیجه‌ نشان‌دهنده چه اختلالی است؟

تلاش سازمان عمران و بازآفرینی شهرداری رشت برای حفاظت از چاه فلمن سنگر

هزینه مراسم روز جانباز کارکنان شهرداری به مردم مناطق سیل زده اختصاص یافت

آخرین خبرها از ارائه بسته‌های حمایتی جدید

کد خبر: 47556 | تاریخ انتشار: ۱۲:۰۷:۱۵ - دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

نایب رئیس اتاق اصناف کشور: 

وضعیت بازار ارز فشار زیادی به اصناف کشور وارد کرد

نایب رئیس اتاق اصناف کشور گفت:‌ آشفته بازار ارز و تغییر سرسام‌آور و یک شبه نرخ‌ها فشارهای بسیار زیادی را به واحدهای صنفی کشور وارد کرده است.

جلال‌الدین محمد شکریه اظهار داشت:‌ در خلال نابه‌سامانی‌ها و آشفته بازار نرخ ارز که از ابتدای امسال تاکنون در کشور به وقوع پیوسته است بیش از هر حوزه‌ دیگری بخش اصناف و واحدهای صنفی تحت شعاع پیامدهای مخرب آن قرار گرفته‌اند.

نایب رئیس اتاق اصناف کشور عنوان کرد: تغییرات سریع و بعضاً یک شبه نرخ ارز بسیاری از حوزه‌های دیگر را تحت تأثیر خود قرار داد به همین علت واحدهای صنفی که حلقه آخر اتصال بین تولیدکننده و مصرف‌کننده هستند در خلال این نابه‌سامانی‌ها فشارهای زیادی را متحمل شده‌اند.

رئیس اتاق اصناف استان گیلان‌ تصریح کرد:‌ با وجود افزایش عناصری نظیر کرایه حمل و نقل،‌ مواد اولیه و بسیاری از مؤلفه‌های اساسی که در قیمت تمام شده محصول نهایی به صورت جدی تأثیرگذار است واحدهای صنفی اجازه متعادل‌سازی قیمت‌های فروش خود را نداشتند.

شکریه خاطرنشان کرد:‌ بر اساس تصمیم دبیرخانه هیئت عالی نظارت بر سازمان‌های صنفی کشور و وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت اصناف اجازه ندارند نرخ خدمات خود را بیش از ۱۰ درصد افزایش دهند در حالی‌که در بسیاری از حوزه‌های دیگر با افزایش ۱۰۰ تا ۳۰۰ درصدی قیمت‌ها مواجهیم.

وی ابراز داشت:‌ به دلیل اتخاذ این دست از تصمیمات،‌ اتحادیه‌های صنوف فشارهای زیادی را به اتاق اصناف برای نرخ‌گذاری واقعی و عادلانه خدمات وارد آوردند زیرا با افزایش نجومی که در قیمت بسیاری از حوزه‌های مرتبط با اصناف به وجود آمده ادامه فعالیت برای واحدهای صنفی امکان‌پذیر نیست.

نایب رئیس اتاق اصناف کشور تصریح کرد:‌ اصناف نقش تعیین‌کننده‌ای در چرخه اقتصاد و اشتغال کشور بر عهده دارد اما بلافاصله پس از وقوع هر نوسان و تکانه‌‌ای، انگشت اتهام به سمت واحدهای صنفی نشانه می‌رود در حالی‌که اصناف آخرین حلقه اتصال بین تولیدکننده و مصرف‌کننده هستند.

رئیس اتاق اصناف استان گیلان عنوان کرد:‌ افزایش ۱۰ درصدی نرخ‌ها در واحدهای صنفی به‌ هیچ عنوان با شرایط فعلی اقتصاد کشور و وضعیت بازار سنخیت ندارد اما با تمام این سختی‌ها و چالش‌های موجود، خانواده بزرگ اصناف همچنان و با هر شکل ممکنی به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

شکریه به مؤلفه‌های ضروری جهت ایجاد‌ ثبات در بازار ارز اشاره کرد و گفت‌:‌ تعادل متوازن،‌ پایدار و واقعی از شاخصه‌های اصلی ایجاد ثبات حقیقی در بازار ارز است زیرا افزایش نجومی در قیمت ارز و سپس قرار گرفتن آن در یک سراشیبی سقوط از آسیب‌پذیری اقتصاد کشورمان حکایت دارد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه