برگزاری جشن بزرگ نیمه شعبان در پیاده راه فرهنگی رشت

بانوان گیلانی درمسابقات ورودی تیم ملی کاراته دومدال کسب کردند

تشریح عملکرد سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری به مناسبت فرا رسیدن میلاد با سعادت حضرت مهدی (عج) در سطح رشت

نامی آشنا برای دومین طلبکار بزرگ دولت

«سارا بهمن یار» از گردونه رقابت های لیگ جهانی کاراته حذف شد

وضعیت تولیدات حوزه فرش در گیلان، نیازمند تحرک بیشتر است

۲ عادت بد غذایی که عمرتان را کوتاه می‌کند

زوج‌های جوان چگونه یارانه خود را جدا کنند؟

آخرین وضعیت آزادسازی سهام عدالت

تشریح اهم برنامه های منطقه دو شهرداری رشت در سال ۹۸/ از بهسازی و ساماندهی کف پوش بازار تا آرام سازی خیابان دکتر حشمت

منطقه پنج شهرداری رشت دروازه سبز رشت جایی برای آرامش و نشاط

تشریح برنامه های فصل بهار در منطقه سه شهرداری رشت

کد خبر: 47753 | تاریخ انتشار: ۱۰:۰۲:۴۱ - دوشنبه ۷ آبا ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

سخنگوی شورای شهر تهران :

اعلام اسامی ۳۰ گزینه‌ تصدی شهرداری تهران

سخنگوی شورای شهر تهران در پایان نخستین جلسه فرآیند انتخاب شهردار تهران (سومین شهردار در دوره پنجم) اسامی گزینه‌های شهرداری را اعلام کرد.

 علی اعطا در اولین نشست هم‌اندیشی اعضای شورای شهر تهران برای انتخاب شهردار جدید تهران (سومین شهردار تهران در دوره پنجم) اظهار کرد: این جلسه صبح امروز با حضور همه اعضای شورای شهر تهران به جز احمد مسجدجامعی برگزار شد.

وی تصریح کرد: برنامه زمانبندی که دیروز اعلام کردم طبق آن امروز لیست بلند گزینه‌های شهرداری تهران از سوی اعضا تهیه شد. هر کدام از اعضای شورا حداکثر ۵ گزینه پیشنهادی خودشان را مطرح کردند و این لیست تهیه شد. البته اشتراکات زیادی در بین پیشنهادات مطرح و در نهایت ۳۰ اسم مشخص شد که اسامی آنها در اختیار رسانه‌ها قرار داده شد.

سخنگوی شورای شهر تهران با بیان اینکه در مرحله بعدی یک رای‌گیری مخفی به عمل می‌آید که هر کدام از اعضا به ۵ نفر رای خواهند داد و در نهایت ۵ نفری که باید به صحن بیایند و برنامه‌هایشان را رائه کنند مشخص شوند، گفت: طبق زمانبندی مشخص شده بناست این رای‌گیری روز شنبه ۱۲ آبان انجام شود و روز شنبه ۱۹ آبان، این ۵ نفر برنامه خودشان را بر اساس برنامه ۵ ساله سوم شهرداری به هیئت رئیسه ارائه می‌دهند همچنین روز یکشنبه ۲۰ آبان نیز یک در دو جلسه کاری صبح و بعد از ظهر هر کدام از این ۵ گزینه یک ساعت زمان در اختیار دارند تا نقطه نظراتشان را مطرح کنند. بعد از اینکه هر کدام از این افراد برنامه‌های اجرایی خود را مطرح کردند جلسه پرسش و پاسخی برگزار و بقیه فرایند طی می‌شود.

اعطا همچنین با اشاره به اینکه امروز آنچه در برنامه بود تهیه لیست بلند بود که در پی آن ۳۰ گزینه انتخاب شدند تصریح کرد: یک نکته مورد بحث است باید  فرآیند انتخاب گزینه‌ها و شهردار جدید کوتاهتر شود هم اکنون جلسه‌ای در این خصوص در جریان است که اگر در فرایند تغییری حاصل شود و باعث شود که این فرآیند کوتاه‌تر شود که متعاقبا اخبار آن را اعلام خواهم کرد.

وی در مورد مهمترین معیارهای انتخاب لیست ۳۰ نفره برای شهرداری تهران تصریح کرد: این ۳۰ نفر پیشنهادات اولیه اعضای شورا هستند و از این مرحله به بعد در مورد افراد بحث خواهد شد. معیارها بر اساس تشخیصی که اعضا داشتند بوده و در واقع بر اساس مجموعه معیارهای ۱۶ گانه که پیش از این اعلام شده صورت گرفته است. در کلیت معیارها تغییری ایجاد نشده است. در این مرحله صرفا پیشنهادهای خام و اولیه‌ مطرح شده و بر اساس آن لیست اولیه ارائه شده و در مورد آن هنوز بحثی صورت نگرفته است و زمانی که بناست اعضا به ۵ نفر رای بدهند قبل از آن بحث و گفت‌وگو خواهد شد و در مورد گزینه‌ها صحبت می‌شود.

سخنگوی شورای شهر در پاسخ به این سوال که آیا گزینه‌های قبلی شهرداری تهران نیز در این لیست حضور دارند گفت: گزینه‌های پیش از این نیز مطرح هستند و این لیست را در اختیار رسانه‌ها قرار می‌دهم.

وی افزود: طی چند روز اخیر تماس‌های متعددی برای انتخاب گزینه‌ها بوده و افرادی نیز  اعلام آمادگی کردند. اعضای شورا در دسترس و گفت‌وگو کردند و پینشهاداتی نیز مطرح شده در نهایت هر کدام از اعضا بر اساس معیارها و اولویت‌های خود یک لیست ۵ نفره ارائه کردند در واقع اینطور نیست که راههای ارتباطی برای پیشنهادها مسدود باشد.

۳۰ نفر از گزینه‌های شهرداری تهران عبارتند از:

محسن هاشمی رفسنجانی، تقوی‌نژاد، الهه کولایی، حسینی مکارم، علی‌اوسط هاشمی، مناف هاشمی، مقدس‌زاده، علی ربیعی، محسن پورسیدآقایی، معصومه ابتکار، حجت  میرزایی، اردکانیان، عباس آخوندی، نصرالله جهانگرد، مصطفی سلیمی، شهیندخت مولاوردی، مصطفی موسوی لاری، ایرج معزی، مصطفی سالاری، جواد امام، حمید امامی، غلامرضا انصاری، رسول کشت‌پور، ابراهیم شیخ، صادق خرازی، خواجه نصیر، علی‌اصغر احمدی، انصاری لاری، پیروز حناجی و واعظ مهدوی.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
دوشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه