برگزاری جشن بزرگ نیمه شعبان در پیاده راه فرهنگی رشت

بانوان گیلانی درمسابقات ورودی تیم ملی کاراته دومدال کسب کردند

تشریح عملکرد سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری به مناسبت فرا رسیدن میلاد با سعادت حضرت مهدی (عج) در سطح رشت

نامی آشنا برای دومین طلبکار بزرگ دولت

«سارا بهمن یار» از گردونه رقابت های لیگ جهانی کاراته حذف شد

وضعیت تولیدات حوزه فرش در گیلان، نیازمند تحرک بیشتر است

۲ عادت بد غذایی که عمرتان را کوتاه می‌کند

زوج‌های جوان چگونه یارانه خود را جدا کنند؟

آخرین وضعیت آزادسازی سهام عدالت

تشریح اهم برنامه های منطقه دو شهرداری رشت در سال ۹۸/ از بهسازی و ساماندهی کف پوش بازار تا آرام سازی خیابان دکتر حشمت

منطقه پنج شهرداری رشت دروازه سبز رشت جایی برای آرامش و نشاط

تشریح برنامه های فصل بهار در منطقه سه شهرداری رشت

کد خبر: 47767 | تاریخ انتشار: ۱۲:۴۰:۱۵ - دوشنبه ۷ آبا ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

رئیس سازمان چای کشور: 

۱۹۴ میلیارد تومان از مطالبات چایکاران شمال پرداخت شد

رئیس سازمان چای کشور گفت:‌ ۱۹۴ میلیارد تومان از مطالبات چایکاران شمال اعم از قدرالسهم دولت و کارخانجات چایسازی پرداخت شد.

حبیب جهانساز اظهار داشت:‌ در حال حاضر و با احتساب مبالغ پرداخت شده اخیر تاکنون بالغ بر ۱۹۴ میلیارد تومان از مطالبات چایکاران دو استان شمالی گیلان و مازندران متشکل از قدرالسهم پرداختی دولت و کارخانجات چایسازی به حساب آنان واریز شد.

جهانساز با اشاره برگ سبز چای خریداری شده در باغات شمال بیان داشت: میزان برگ سبز چای خریداری شده تا تاریخ ۳۰ مهر ۹۷ در حدود ۱۱۲ هزار و ۷۳۶ تن برگ سبز چای در مجموع از کشاورزان استان‌های گیلان و مازندران خریداری و به کارخانه‌های چایسازی تحویل داده شد.

وی نوع برگ سبز تحویل داده شده کشاورزان به کارخانجات چایسازی را نیز برشمرد و در مورد آن عنوان کرد:‌ تا تاریخ ۳۰ مهر ۹۷ حدود ‌۳۹ هزار و ۹۸۳ تن برگ سبز درجه یک و ۷۲ هزار و ۷۵۳ تن نیز برگ سبز درجه دو توسط کشاورزان به واحدهای فرآوری تحویل داده شد.

جهانساز با بیان این مطلب که ۳۵ درصد از چای برداشت شده درجه یک و ۶۵ درصد آن نیز درجه دو است ابراز داشت:‌ کشاورزان گیلان و مازندران تا تاریخ ۳۰ مهر ۹۷ مجموعاً ۱۱۲ هزار و ۷۳۶ تن برگ سبز چای را از باغات خود استحصال کرده و به کارخانجات تحویل دهند.

رئیس سازمان چای کشور در مورد میزان چای خشک تولید شده در کارخانجات نیز خاطرنشان کرد:‌ میزان استحصال و تولید فرآورده چای خشک در سطح کارخانجات چایسازی و فرآوری برگ سبز چای و واحدهای فعال چایسازی شمال تاکنون به میزان ۲۵ هزار و ۳۶۶ تن رسید.

جهانساز مجموع پرداختی مطالبات کشاورزان چایکار توسط سازمان چای کشور را نیز مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد:‌ تا این لحظه در مجموع ۱۹۴ میلیارد تومان از مطالبات چایکاران شمالی اعم از قدرالسهم کارخانجات و قدرالسهم دولت پرداخت و به حساب بانکی آن‌ها واریز شد.

وی میزان پرداختی کارخانجات را نزدیک به ۸۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت:‌ میزان قدرالسهم قابل پرداخت کارخانجات چایسازی ۹۳ میلیارد و ۶۶۲ میلیون تومان برآورد می‌شود که تا این لحظه با توجه به پرداختی‌های انجام شده،‌ حدود ۸۶ درصد آن به کشاورزان چایکار شمالی پرداخت شد.

رئیس سازمان چای کشور قدرالسهم پرداختی توسط دولت را نیز مورد اشاره قرار داد و بیان داشت:‌ سهم پرداختی دولت و سازمان چای به کشاورزان به ۱۰۳ میلیارد تومان رسیده است که با این وصف در حال حاضر حدود ۸۲ درصد از قدرالسهم دولت به حساب چایکاران واریز شد.‌

جهانساز در مورد ادامه پرداخت مطالبات چایکاران شمالی نیز خاطرنشان کرد:‌ در روزهای آینده نیز مبالغ زیادی در اختیار سازمان چای کشور قرار می‌گیرد بنابراین مابقی مطالبات چایکاران دو استان گیلان و مازندران بلافاصله پس از تزریق اعتبارات به حساب آنان واریز می‌شود.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
دوشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه