نحوه پیگیری مشکل کسانی تا به امروز “بسته حمایتی” به حساب آنها واریز نمی‌شود

ارتقای سلامت بانوان، در سلامت تمام افراد جامعه موثر خواهد بود

فرار سارق مسلح به ساختمان نیمه کاره در خیابان بیستون رشت

با تمام توان به استقبال از بهار می رویم/ فراخوان ارائه طرح و ایده های مرتبط با عید نوروز توسط شهروندان

پرداخت تسهیلات بلاعوض به سیل زدگان گیلانی

نیاز به خون در گیلان

برای نخستین بار مدل سازی فرآیند شبکه اجتماعی حمایت از زنان سرپرست خانوار در گیلان صورت گرفت

شهروندان به اخطارهای هواشناسی در مورد وزش باد شدید توجه کنند

۹ هکتار از جنگل های گیلان در آتش سوخت

آغاز توزیع گوشت قرمز منجمد در گیلان

هشدار در خصوص یخ زدگی کنتورهای آب

بازدید اسماعیل حاجی پور عضو شورای شهر از منطقه یک شهرداری رشت

کد خبر: 47783 | تاریخ انتشار: ۹:۵۹:۰۰ - چهارشنبه ۹ آبا ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

شکارچیان متخلف مازندرانی در گیلان دستگیر شدند

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: گروهی از شکارچیان متخلف مازندرانی حین ارتکاب جرم در مناطق تحت مدیریت محیط زیست گیلان دستگیر شدند.

قربانعلی اظهار داشت:‌ نیروها و مأموران یگان حفاظت محیط زیست گیلان یک گروه حرفه‌ای از شکارچیان متخلف مازندرانی را صبح سه‌شنبه ۸ آبان حین ارتکاب جرم در یکی از مناطق تحت مدیریت خود واقع در روستای فلکده شهرستان رشت دستگیر کردند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان با بیان اینکه این شکارچیان متخلف بدون مجوز و به صورت غیرمجاز اقدام به شکار ۳۰ قطعه از انواع پرندگان کرده‌اند افزود:‌ علاوه بر لاشه پرندگان شکار شده سلاح شکاری و سایر ادوات مربوطه نیز از شکارچیان متخلف مازندرانی کشف و ضبط شده است.

محمدپور مبلغ جریمه‌‌ای که به این شکارچیان متجاوز تعلق می‌گیرد را چیزی حدود ۸ میلیون تومان برآورد کرد و ابراز داشت:‌ در بین پرندگان شکار شده گونه‌هایی نظیر باکلان و اگرت هم وجود دارد که این نوع خاص از پرندگان،‌ مورد علاقه شکارچیان استان هم جوار یعنی مازندران است.

وی با اشاره به اینکه شکارچیان حرفه‌ای برای تجاوز به مناطق تحت مدیریت محیط زیست گیلان بعضاً از ایام تعطیلات استفاده می‌کنند افزود: نیروهای یگان حفاظت محیط زیست گیلان در سراسر مناطق تحت مدیریت حضوری فعال و مستمر دارند و در صورت مشاهده موارد تخلف با خاطیان برخورد می‌کند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان از دستگیری شکارچیان متخلف مازندرانی در سنوات گذشته نیز خبر داد و بیان داشت:‌ گونه‌هایی نظیر باکلان مورد علاقه شکارچیان مازندرانی است به همین دلیل در سال‌های اخیر شاهد افزایش حضور متخلفان مذکور در گیلان و شکار بی‌رحمانه پرندگان هستیم.

محمدپور با تأکید بر اینکه تاکنون هیچ مجوز شکاری در استان گیلان صادر نشده است خاطرنشان کرد:‌ در صورت صدور مجوز‌های قانونی شکار در گیلان،‌ هیچ‌ کدام از شکارچیان حق شکار پرندگان و برخی از گونه‌های حفاظت شده استان نظیر قو‌،‌ پلیکان،‌ طاووسک و امثال آن را ندارند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
دوشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه