اهداء عضو چهاردهمین مرگ مغزی گیلان به چند بیمار نیازمند

جنگل‌های شمال هم دارد نابود می‌شود / تا ۳۰ سال آینده، جنگلی نداریم

تجهیز ماشین آلات سازمان عمران به مجهزترین نمک پاش های روز دنیا/خرید ۱۵ دستگاه تیغه برف روب در سال گذشته

نجات ۵ کوهنورد گمشده در کوهستان آبشار لاتون

تدوین طرح جامع ساماندهی دستفروشان

۳۳ میلیارد تومان اعتبار جهت جبران خسارت‌های سیل گیلان جذب شد

مراسم تجلیل ازپیرغلامان استان گیلان به همت هئیت محفل شاه علقمه رشت

رفع تصرف اراضی ملی از چنگال بزرگترین زمینخوار رشت+تصاویر

وقوع ۱۸۷ فقره تصادف در محورهای گیلان/ ۱۷ نفر مجروح شدند

رانش کوه در دیلمان و قطعی گاز ۸ روستا

پیام تسلیت ناصر عطایی شهردار منطقه یک رشت به مناسبت درگذشت رجبعلی شیرزاد

دستگاه‌های اجرایی ۶ میلیارد تومان به “اوقاف گیلان” بدهکارند

کد خبر: 47783 | تاریخ انتشار: ۹:۵۹:۰۰ - چهارشنبه ۹ آبا ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

شکارچیان متخلف مازندرانی در گیلان دستگیر شدند

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: گروهی از شکارچیان متخلف مازندرانی حین ارتکاب جرم در مناطق تحت مدیریت محیط زیست گیلان دستگیر شدند.

قربانعلی اظهار داشت:‌ نیروها و مأموران یگان حفاظت محیط زیست گیلان یک گروه حرفه‌ای از شکارچیان متخلف مازندرانی را صبح سه‌شنبه ۸ آبان حین ارتکاب جرم در یکی از مناطق تحت مدیریت خود واقع در روستای فلکده شهرستان رشت دستگیر کردند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان با بیان اینکه این شکارچیان متخلف بدون مجوز و به صورت غیرمجاز اقدام به شکار ۳۰ قطعه از انواع پرندگان کرده‌اند افزود:‌ علاوه بر لاشه پرندگان شکار شده سلاح شکاری و سایر ادوات مربوطه نیز از شکارچیان متخلف مازندرانی کشف و ضبط شده است.

محمدپور مبلغ جریمه‌‌ای که به این شکارچیان متجاوز تعلق می‌گیرد را چیزی حدود ۸ میلیون تومان برآورد کرد و ابراز داشت:‌ در بین پرندگان شکار شده گونه‌هایی نظیر باکلان و اگرت هم وجود دارد که این نوع خاص از پرندگان،‌ مورد علاقه شکارچیان استان هم جوار یعنی مازندران است.

وی با اشاره به اینکه شکارچیان حرفه‌ای برای تجاوز به مناطق تحت مدیریت محیط زیست گیلان بعضاً از ایام تعطیلات استفاده می‌کنند افزود: نیروهای یگان حفاظت محیط زیست گیلان در سراسر مناطق تحت مدیریت حضوری فعال و مستمر دارند و در صورت مشاهده موارد تخلف با خاطیان برخورد می‌کند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان از دستگیری شکارچیان متخلف مازندرانی در سنوات گذشته نیز خبر داد و بیان داشت:‌ گونه‌هایی نظیر باکلان مورد علاقه شکارچیان مازندرانی است به همین دلیل در سال‌های اخیر شاهد افزایش حضور متخلفان مذکور در گیلان و شکار بی‌رحمانه پرندگان هستیم.

محمدپور با تأکید بر اینکه تاکنون هیچ مجوز شکاری در استان گیلان صادر نشده است خاطرنشان کرد:‌ در صورت صدور مجوز‌های قانونی شکار در گیلان،‌ هیچ‌ کدام از شکارچیان حق شکار پرندگان و برخی از گونه‌های حفاظت شده استان نظیر قو‌،‌ پلیکان،‌ طاووسک و امثال آن را ندارند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه