مرکز گیل بانو در رشت افتتاح می شود

اولین محموله تجاری از بندر نینگو چین وارد بندر کاسپین منطقه آزاد انزلی شد

ارتقای سلامت بانوان، در سلامت تمام افراد جامعه موثر خواهد بود

پیگیری آسفالت و تعریض خیابان های امام علی و احسان دوست

حفظ کاربری اراضی و نظارت بر فعالیت‌های انسانی اولویت ستاد سواحل است

انتقاد از عملکرد دولت درباره عوارض شهرداری ها / با افزایش هزینه انبارداری ستاد رفع سد معبر شهرداری رشت مخالفت شد

انعقاد تفاهم نامه همکاری بین شرکت مدرن گستر سردار جنگل و تجارت الکترونیک پارسیان

فرار سارق مسلح به ساختمان نیمه کاره در خیابان بیستون رشت

شهر باید آینده نگر باشد/ خانواده دوستدار کودک پیش نیاز شهر دوستدار کودک است

با تمام توان به استقبال از بهار می رویم/ فراخوان ارائه طرح و ایده های مرتبط با عید نوروز توسط شهروندان

پرداخت تسهیلات بلاعوض به سیل زدگان گیلانی

اجرای ۴ پروژه آبخیزداری در حوضه آبخیز تالاب انزلی

کد خبر: 47816 | تاریخ انتشار: ۱۱:۱۷:۳۸ - پنجشنبه ۱۰ آبا ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

مدیر‌کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان:

داوطلبان خروج از حریم رودخانه‌ها در گیلان تسهیلات دریافت می‌کنند

مدیر‌کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان گفت:‌ ‌این دستگاه به افرادی که جهت خروج از حریم رودخانه‌های استان اقدام کنند ۵۵ میلیون تومان تسهیلات ساخت مسکن پرداخت می‌کند.

محمد اکبرزاده صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان به تمامی خانوارهایی که بخواهند از بستر و یا حریم رودخانه‌ها به سمت بافت روستاها نقل مکان کنند ۵۵ میلیون تومان تسهیلات ساخت مسکن پرداخت می‌کند.

مدیر‌کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان عنوان کرد‌: بر اساس نتایج حاصله بیشترین آسیب و خسارت ناشی از سیلاب‌های اخیر در استان گیلان متوجه منازل روستایی غیرمجاز و ساختمان‌هایی که در اجرای فرآیند ساخت از ضوابط طرح هادی پیروی نکرده بودند شده است.

اکبرزاده به وظایف بنیاد مسکن برای کاهش آسیب‌های ناشی از بلایای طبیعی و سیلاب‌ها اشاره کرد و افزود: مقاوم‌سازی منازل مسکونی روستایی،‌ اجرای دقیق ضوابط ساخت و ایجاد زمینه جهت نقل مکان خانه‌های واقع در مسیر رودخانه‌ها به مناطق امن روستایی از جمله این اقدامات هستند.

وی نفوذ پدیده قانون‌گریزی در امر ساخت و سازها را مورد تأکید قرار داد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیشترین جایی که در گیلان مورد تعرض قرار گرفته حرائم رودخانه‌ها هستند که افراد و بعضاً روستائیان بدون توجه به هشدارها و مقررات به امر ساخت و ساز در مسیر سیلاب‌ها اقدام می‌کنند.

‌ اکبرزاده با بیان اینکه ۸۰ درصد خسارت سیل اخیر گیلان متوجه منازل ساخته شده غیرمجاز در حریم و یا بستر رودخانه‌ها شد افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان برای پیشگیری از چنین حوادثی قصد دارد برنامه جامعی را برای نقل و انتقال منازل مسکونی حاشیه رودخانه‌ها به اجرا در آورد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان از اعطای ۱۵ میلیون تومان وام بلاعوض ساخت مسکن روستایی خبر داد و تصریح کرد: این تسهیلات جهت خرید زمین و ساخت منزل مسکونی در بافت روستا‌ها به افرادی که داوطلب خروج از حریم رودخانه‌ها شوند تعلق می‌گیرد.

اکبرزاده با تأکید بر اینکه علاوه بر مبالغ بلاعوض به افراد متقاضی وام قرض‌الحسنه نیز پرداخت می‌شود ابراز داشت: به روستائیانی که بخواهند از اماکن ناامنی نظیر بستر و یا حاشیه رودخانه‌ها خارج شوند مبلغ ۴۰ میلیون تومان به صورت تسهیلات قرض‌الحسنه برای ساخت سرپناه پرداخت می‌شود.

وی ضمن توصیه اکید به تمام روستائیان ساکن در مناطق ناامن برای استفاده از این فرصت طلایی خاطرنشان کرد: در مسیر شناسایی و ترغیب روستائیان ساکن در مناطق خطرآفرین دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی نیز با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان همراهی و مشارکت دارند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
دوشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه