مرکز گیل بانو در رشت افتتاح می شود

اولین محموله تجاری از بندر نینگو چین وارد بندر کاسپین منطقه آزاد انزلی شد

ارتقای سلامت بانوان، در سلامت تمام افراد جامعه موثر خواهد بود

پیگیری آسفالت و تعریض خیابان های امام علی و احسان دوست

حفظ کاربری اراضی و نظارت بر فعالیت‌های انسانی اولویت ستاد سواحل است

انتقاد از عملکرد دولت درباره عوارض شهرداری ها / با افزایش هزینه انبارداری ستاد رفع سد معبر شهرداری رشت مخالفت شد

انعقاد تفاهم نامه همکاری بین شرکت مدرن گستر سردار جنگل و تجارت الکترونیک پارسیان

فرار سارق مسلح به ساختمان نیمه کاره در خیابان بیستون رشت

شهر باید آینده نگر باشد/ خانواده دوستدار کودک پیش نیاز شهر دوستدار کودک است

با تمام توان به استقبال از بهار می رویم/ فراخوان ارائه طرح و ایده های مرتبط با عید نوروز توسط شهروندان

پرداخت تسهیلات بلاعوض به سیل زدگان گیلانی

اجرای ۴ پروژه آبخیزداری در حوضه آبخیز تالاب انزلی

کد خبر: 47854 | تاریخ انتشار: ۱۳:۱۵:۱۸ - شنبه ۱۲ آبا ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

با همت مجموعه پل گیلان و میزبانی دانشگاه فنی و حرفه ای استان؛

همایش “راه اندازی یک کسب و کار موفق” برگزار شد

اولین دوره راه اندازی یک کسب و کار موفق توسط مجموعه پل گیلان با میزبانی دانشگاه فنی و حرفه ای استان گیلان برگزار شد.
مسئولین برگزاری کارگاه تخصصی مجتمع آموزشی و‌ پژوهشی پل گیلان در حاشیه این همایش مطرح کردند؛
همایش “راه‌اندازی یک کسب و کار موفق” در واقع یک کارگاه تخصصی رایگان است که در آن به ارائه راهکارهای مورد نیازی که باعث ایجاد درآمد با حداقل سرمایه یا حتی بدون سرمایه می شوند توسط مدرسان مجرب حوزه‌ی کسب‌وکار و همچنین متخصصان حوزه‌های فنی و IT جهت ایجاد روحیه‌ی خودباوری در دانشجویان جوان و علاقمند به یادگیری مهارتهای اشتغال محور برگزار می شود.

بر اساس اعلام برگزار کنندگان، مجتمع آموزشی و پژوهشی پل درنظر دارد با توجه به نیاز روز دنیای تکنولوژی و عصر فناوری اطلاعات و ارتباطات به نیروهای جوان با ایده های خلاقانه در جهت ارتباط بخشیدن بین دانشگاه و بازار باشد.

مهمترین رسالت مجتمع آموزشی و پژوهشی پل از برگزاری مداوم این کارگاه‌های تخصصی این است که مسیر صحیحی را به دانشجویان که چشم‌انداز و آینده شغلی مناسبی برای آنها تعیین نشده است نشان دهد. همچنین با توجه به استقبال دانشگاه‌ها و جهت هموارسازی مسیراشتغال دانشجویان علاقمند به فراگیری علوم کسب‌وکار نوین این مجتمع بر خود واجب میبیند تا درجهت گسترش دامنه این همکاری ازهیچ تلاشی دریغ ننماید.

مجتمع آموزشی و‌ پژوهشی پل گیلان تنها مرکز آموزشی اشتغال محور با بیشترین درصد اشتغال در استان گیلان می باشد.شایان ذکر است طبق مستناد موجود مجتمع آموزشی پل در طی سالیان متوالی بعنوان کارآفرین نمونه در استان گیلان انتخاب گردیده است و توانسته طی ٧ سال اخیر تنها با برگزاری این دورههای آموزشی برای بیش از هزار نفر از جوانان علاقمند،فضای شغلی مناسب ایجاد نماید. این در حالیست که بیشتر کارخانجات و مسئولین استان متاسفانه نتوانسته اند در امر اشتغالزایی چنین نقشی را ایفاء نمایند.

محسن کارگاه، رئیس گروه پژوهش، فناوری، کارآفرینی و ارتباط با صنعت دانشکده فنی شهید چمران رشت می گوید: پل گیلان، سابقه خوبی در استان دارد و برندی است که ١۴ سال عقبه و کارنامه قابل قبول در این زمینه دارد و باتوجه به اهداف مشترکی که بین ٢ مجموعه ارائه دهنده خدمات آموزشی وجود دارد مجدداً وارد مذاکره شدیم و این مراسم را با تأکید بر نقش دانشگاه به عنوان یک شتاب دهنده برگزار کردیم. از آنجایی که دانشگاه فنی و حرفه ای بعنوان دانشگاه کارآفرین خدمت می کند می تواند با مجموعه های آموزشی که در زمینه اشتغال فعالیت دارند تعامل خوبی داشته باشد.

محسن کارگاه در ادامه گفت: اگر دانشگاه بخواهد نقش شتاب دهنده داشته باشد نیاز به راهنمایی و افراد با تجربه دارد. مجموعه شرکت های مثل پل گیلان کمک می کنند که مسیر اشتغال ، برای دانشجویان هموار شود.

شایان ذکر است که اولین کارگاه یک‌روزه تخصصی “راه‌اندازی یک کسب و کار موفق” در سال ۹۷ با هدف آشنایی بیشتر جوانان با کسب و کارهای دنیای امروز در بازارهای داخلی و خارجی باتوجه به ضرورت یادگیری مهارتهای اشتغال محور در کنار علم آموزی توسط مجتمع آموزشی و پژوهشی پل گیلان وبا میزبانی دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان گیلان (دانشکده شهید چمران)صبح روز سه شنبه ۱ آبان برگزار گردید.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
دوشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه