ارتقای سطح سرمایه اجتماعی مورد توجه شورای راهبردی جمعیت استان باشد

شرایط مهیا باشد دوست دارم در سپیدرود بمانم/ قرار است شنبه با بیات صحبت کنم

دو محصول چاقی غیرمجاز اعلام شد

حقوق سربازان افزایش یافت

کدام خودروها مشمول مالیات بر درآمد هستند؟

استفاده از رمز یک‌بار مصرف اختیاری شد

برخورد دولت با پرمصرف‌ها از امروز

حضور علی بهارمست سرپرست شهرداری رشت در یکصد و یکمین نشست مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران

فضای فرهنگی شهر رشت متحول می شود/ اجازه واگذاری اسناد مشروطه به تبریز داده نمی شود

مخفی شدن معاونت خدمات شهری شهرداری رشت زیر سایه انتقاد از سازمان مدیریت پسماند

تخصیص اعتبار لازم برای ایجاد موزه دفاع مقدس

باشگاه سپیدرود به دنبال تمدید قرارداد بازیکنان/ دست‌نشان فصل آینده هم سرمربی است

کد خبر: 48073 | تاریخ انتشار: ۱۲:۴۵:۱۴ - سه شنبه ۲۲ آبا ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان گفت:‌

شکارچیان متخلف از دریافت پروانه شکار محروم می‌شوند

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان گفت:‌ شکارچیان فاقد مجوز در گیلان و یا افرادی که از ضوابط مندرج در مجوزها تخطی کنند تا یکسال از دریافت پروانه شکار محروم می‌شوند.

ساسان اکبری‌پور اظهار داشت:‌ یگان حفاظت محیط زیست گیلان در صورت مشاهده هرگونه تخلف در شکار صید با خاطیان برخورد می‌کند بنابراین شکارچیان متخلف عملاً تا یکسال از دریافت پروانه شکار و فعالیت در این حوزه محروم می‌شوند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان عنوان کرد:‌ سال گذشته حدود ۱۰۰ نفر از شکارچیانی که از دستورالعمل‌های مندرج در مجوزهای صادره تخطی کرده بودند توسط پرسنل یگان حفاظت محیط زیست گیلان دستگیر و پس از ضبط ادوات شکار به مراجع قانونی استان تحویل داده شدند.

اکبری‌پور با بیان اینکه این ۱۰۰ نفر عملاً تا یکسال از فعالیت شکار صید محروم شدند افزود:‌ صدور مجوز شکار برای افرادی و شکارچیانی که به عنوان متخلف دستگیر می‌شوند امکان‌پذیر نیست به همین علت این دسته از شکارچیان عملاً تا یکسال از فعالیت در حوزه شکار صید محروم می‌شوند.

وی از برخورد با ۲۵ شکارچی متخلف در نیمه امسال خبر داد و ابراز داشت:‌ پرسنل یگان حفاظت محیط زیست گیلان از ابتدای شروع فصل شکار در این استان با شکارچیان متخلف برخورد و ادوات شکار صید آن‌ها را ضبط کرده‌اند علاوه بر این‌ها مجوز شکار این افراد نیز باطل شده است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان به کشف و ضبط ۲۵ قبضه سلاح از شکارچیان متخلف اشاره کرد و افزود:‌ مجوز شکار این دسته از متخلفان امسال باطل می‌شود و با توجه به دستورالعمل‌های صادر شده و سابقه تخلف، ‌هیچ‌گونه مجوز شکار جدیدی نیز تا یکسال برای آنان صادر نمی‌شود.

اکبری‌پور از آمادگی کامل نیروهای یگان حفاظت محیط زیست گیلان برای صیانت از محدوده‌های تحت امر خود سخن گفت و بیان داشت:‌ پرسنل یگان حفاظت محیط زیست گیلان در تمامی مناطق تحت امر خود در سراسر استان حضور فعال و مستمری دارد و با افراد متخلف در حوزه شکار صید برخورد می‌کند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان ضوابط مندرج در مجوزهای شکار صید را نیز برشمرد و گفت: طبق این مجوزها شکارچیان می‌توانند در هر سفر تعداد ۴ قطعه پرنده آبزی و ۲ قطعه پرنده کوهستانی را شکار کنند بنابراین تخطی از موارد ذکر شده به عنوان نقض قوانین محسوب می‌شود.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
پنج شنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه