رویداد “نخستین سالانه شهرپژوهی شهرداری رشت” برگزار می شود

برخی مسئولین تمام فکرشان مشغول معامله گری است و جان انسان ها برایشان بی اهمیت است

انتخاب سرپرست فرمانداری لاهیجان به عنوان سفیر فرهنگ ترافیک

بیش از ۱۲ هزار تن چای از ابتدای امسال صادر شده است

لزوم استفاده از تکنولوژی های مدرن برای حل مشکل پارک خودرو در حاشیه خیابان ها

تولید نفت ایران بعد از تحریم‌ها به سطح قبل بازمی‌گردد / بازگشت کارت سوخت جدی است

موضوع پدافند غیرعامل در اولویت مدیران استان قرار گیرد/ در استفاده از فناوری های هوشمند فرصت و تهدید شناخته شود

حکم جدید کشوری برای رییس شورای رشت

بازدید رییس شورای شهر رشت از آسفالت سطح منطقه یک شهر رشت

حضور اعضای شورای اسلامی شهر رشت در نشست علمی “رشت” گذشته، حال، آینده

گیلان در بحث شهرسازی از سرآمدهای کشور است

طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع از اولویت‌های اول بخش اقتصاد سلامت و درمان است

کد خبر: 48234 | تاریخ انتشار: ۱۱:۵۴:۵۴ - سه شنبه ۲۹ آبا ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی گیلان :

طرح کشت کلزا در اراضی شالیزاری و دیمی رودبار گیلان اجرایی می‌شود

مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به اجرای طرح کشت کلزا در اراضی شالیزاری و دیمی رودبار گفت‌:‌ این طرح فعلاً در سایر شهرستان‌های گیلان به صورت پایلوت انجام می‌شود.

ابراهیم اکبرزاده اظهار داشت:‌ جهاد کشاورزی گیلان در راستای استفاده بهینه از اراضی کشاورزی به ویژه شالیزارها طرح ترویج کشت دوم را در دستور کار خود دارد و بر همین اساس امسال کشت کلزا را به صورت وسیع در شهرستان رودبار دنبال می‌کند.

مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی گیلان از کشت کلزا در اراضی دیم‌کاری و شالیزاری رودبار خبر داد و عنوان کرد:‌ کشت گیاه کلزا در رودبار امسال در تناوب با کشت گندم و همچنین بعد از برداشت برنج در اراضی دیمی و غیردیمی این شهرستان به صورت گسترده اجرایی می‌شود.

اکبرزاده با تأکید بر اینکه کشت گسترده گیاه کلزا فقط در شهرستان رودبار انجام می‌شود تصریح کرد: برای اینکه طرح‌هایی نظیر کشت کلزا یا سایر رقم‌ها در دیگر شهرستان‌های گیلان اجرایی شود به ارقام جدیدتر،‌ تکنولوژی‌های نوین و راهکارهای ویژه نیازمند هستیم.

وی به اهمیت بسیار زیاد کاشت دانه‌های روغنی و تأثیر آن در اقتصاد کشورمان اشاره کرد و افزود: در حال حاضر بخش عظیمی از نیازهای کشور در این عرصه حساس وابسته به خارج از کشور است به همین علت وزارت جهاد کشاورزی برای توسعه این بخش برنامه‌های ویژه‌ای را در دست دارد.

مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی گیلان استفاده از اهرم‌ها و بسترهای لازم در جهت افزایش تولید دانه‌های روغنی را متذکر شد و گفت:‌ باید با یک بسیج همگانی کشت انواع ارقام در گروه‌های مختلف نظیر کلزا، ‌آفتابگردان، بادام زمینی، کنجد و سایر گونه‌های دیگر در دستور کار قرار گیرد.

اکبرزاده با تأکید بر اینکه افزایش کاشت دانه‌های روغنی و استفاده از ظرفیت کاشت دوم از اهداف اصلی جهاد کشاورزی گیلان است افزود: جهاد کشاورزی گیلان قصد دارد کشت دانه‌های روغنی را نه‌تنها در اراضی مختص این گونه‌ها بلکه به عنوان کشت دوم در سایر شهرستان‌های استان نهادینه کند.

وی بهره‌برداری بهینه‌تر از اراضی شالیکاری گیلان را مورد تأکید قرار داد و گفت: جهاد کشاورزی گیلان در بحث بهره‌برداری از اراضی شالیزاری مدتها است طرح‌هایی نظیر پرورش راتون،‌ تولید انواع حبوبات،‌ صیفی‌جات و ارقامی از این دست را در اولویت برنامه‌های اجرایی خود قرار داده است.

مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی گیلان حرکت در مسیر خودکفایی و اقتصاد مقاومتی را استراتژی اصلی این دستگاه اعلام کرد و بیان داشت:‌ گیلان ظرفیت‌های بسیار زیادی در عرصه تولید محصولات کشاورزی دارد بنابراین باید با اتخاذ راهکارهای جدید به نحو احسنت از این پتانسیل استفاده شود.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه