رویداد “نخستین سالانه شهرپژوهی شهرداری رشت” برگزار می شود

برخی مسئولین تمام فکرشان مشغول معامله گری است و جان انسان ها برایشان بی اهمیت است

انتخاب سرپرست فرمانداری لاهیجان به عنوان سفیر فرهنگ ترافیک

بیش از ۱۲ هزار تن چای از ابتدای امسال صادر شده است

لزوم استفاده از تکنولوژی های مدرن برای حل مشکل پارک خودرو در حاشیه خیابان ها

موضوع پدافند غیرعامل در اولویت مدیران استان قرار گیرد/ در استفاده از فناوری های هوشمند فرصت و تهدید شناخته شود

حکم جدید کشوری برای رییس شورای رشت

حضور اعضای شورای اسلامی شهر رشت در نشست علمی “رشت” گذشته، حال، آینده

گیلان در بحث شهرسازی از سرآمدهای کشور است

طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع از اولویت‌های اول بخش اقتصاد سلامت و درمان است

لزوم ارائه گزارش سفرهای شهر خلاق خوراک شناسی به شورا

اسماعیل حاجی پور: انتقاد از عدم پیگیری مصوبات شورا / تاکید بر اتمام پرژوه بازآفرینی خواهر امام

کد خبر: 48262 | تاریخ انتشار: ۱۳:۲۲:۲۵ - چهارشنبه ۳۰ آبا ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

مدیرکل گمرک آستارا:

مقابله با دلالان کالا و ارز در مرز آستارا تشدید می‌شود

مدیرکل گمرک آستارا با اشاره به ضرورت استقرار نیروی انتظامی در محوطه پایانه مسافری آستارا گفت: برای مقابله با دلالان کالا و ارز مصمم هستیم.

رسول امیدی با اشاره به ساماندهی محوطه پایانه مسافری گمرک آستارا اظهار داشت: در این راستا تصمیمات خوبی در کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در شهرستان آستارا صورت انجام شده که امیدواریم مشکلات موجود در اسرع وقت رفع شود.

مدیرکل گمرک آستارا با اشاره به حضور دلالان و واسطه‌گران ارز و کالا در جلوی محوطه پایانه مسافری گمرک آستارا افزود: در مصوبه اخیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در این شهرستان، مقرر شد تا نیروی انتظامی در این محل مستقر شود.

وی با تاکید بر اینکه با رفع این مشکل از محوطه پایانه مسافری امکان خروج اقلام اساسی در بسته بندی‌ها و جاسازی‌های خرد به صفر می‌رسد گفت: اداره کل گمرک و پایانه شهرستان آستارا آمادگی کامل جهت استقرار نیروی انتظامی در این محوطه را دارد.

مدیرکل گمرک آستارا با بیان اینکه تمام امکانات لازم را در این زمینه برای پلیس فراهم می‌کنیم خاطرنشان کرد: ایجاد یک واحد صرافی در محوطه پایانه مسافری گمرک آستارا می‌تواند تا حدود زیادی معاملات ارزی و ریالی را در این مکان سامان دهد.

امیدی با اشاره به عملیات اجرایی پروژه محوطه‌سازی اداره کل گمرک آستارا نیز گفت: در حوزه عمرانی در سال‌های اخیر اقدامات خوبی اجرا شده که یکی از مهم‌ترین اقدامات عمرانی گمرکات گیلان محوطه‌سازی گمرک این شهرستان است.

مدیرکل گمرک آستارا با اشاره به میزان اعتبار تخصیص یافته جهت پروژه محوطه‌سازی اداره کل گمرک آستارا خاطرنشان کرد: مبلغ این پروژه بیش از ۲۲۵ میلیارد ریال است که از محل اعتبارات اختصاصی گمرک ایران تامین شده است.

وی با اشاره به آمار عملکرد گمرک در سه حوزه ریلی، دریایی و مرز زمینی در آستارا گفت: ایجاد تحول در زیرساخت‌های جدید همگام با تغییرات در ساختار سازمانی به بهبود شرایط موجود کمک کرده و با تلاش‌هایی که انجام شده هم اکنون هر سه حوزه در شهرستان آستارا فعال است.

سابقه فعالیت اداره گمرک در شهرستان مرزی بندر آستارا به سال ۱۲۰۵ و دوره عباس میرزا ولیعهد فتحعلیشاه قاجار بر می‌گردد و ساختمان قدیمی و چوبی گمرک در حاشیه رودخانه مرزی آستارا چای بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان که به ثبت ملی رسیده نشان از قدمت تجارت گمرکی در این شهرستان است.

شهرستان مرزی آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان گیلان و در نقطه صفر مرزی با جمهوری آذربایجان قرار دارد و سالانه بالغ بر ۹۰۰ هزار مسافر داخلی و خارجی از آن تردد می‌کنند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه