شهردار رشت طی حکمی، دکتر رضا ویسی را به عنوان سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری رشت منصوب کرد

هادی پور عازم مسابقات بین المللی تکواندو اردن شد

دشمن از محلی که قادر به رویت ما نیست، منتظر غافل‌گیری باشد

تقاضای ۲۹ نماینده برای عزل عضو هیئت رئیسه مجلس

بهره برداری از سامانه های الکترونیکی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان

۷.۲ میلیون‌ نفر سود سهام عدالت نگرفته‌اند/شرایط تغییر شماره شبا مشمولان

پیگیری مجدانه نمایندگان گیلان در انتخاب استاندار بومی

قدردانی فرماندار در خصوص اقدامات صورت گرفته از شهردار و مجموعه شهرداری رشت در زمینه سایت تخلیه زباله سراوان

رویداد “گردشگری گیلان ۲۰۲۰” در رشت برگزار می‌شود

تامین مالی بخشی از هزینه‌های شهرداری با امضای قرارداد دو پروژه سرمایه گذاری

طارمی به ریو آوه پرتغال پیوست

کاندیداتوری ۹ نفر برای انتخابات ریاست هیات فوتبال گیلان+ اسامی

کد خبر: 48359 | تاریخ انتشار: ۱۱:۰۱:۰۵ - چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

مدیرکل راهداری وحمل و نقل جاده‌ای استان گیلان:

طرح افزایش ایمنی تردد موتورسیکلت‌سواران‌ در گیلان اجرایی می‌شود

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده‌ای استان گیلان گفت: طرح افزایش ایمنی تردد عابران پیاده و موتورسیکلت‌سواران‌ در سطح روستاهای گیلان اجرایی می‌شود.

محمدرضا نازک‌کار  اظهار داشت:‌ اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان قصد دارد طرح ارائه آموزش‌های مرتبط جهت افزایش و ارتقاء سطح ایمنی تردد عابران پیاده و راکبان موتورسیکلت‌ها را در روستاهای مختلف استان گیلان به اجرا درآورد.

مدیرکل راهداری وحمل و نقل جاده‌ای استان گیلان با بیان اینکه سیزدهمین دوره افزایش ایمنی تردد عابران پیاده و موتورسیکلت‌سواران اجرایی می‌شود افزود:‌ این اداره کل از جمله دستگاه‌هایی است که به همراه سایر دستگاه‌های مرتبط برای ارتقاء ایمنی در سطح جامعه فعالیت مستمری دارد.

نازک‌کار شهرستان‌هایی را که برنامه‌های آموزشی افزایش ایمنی تردد عابران پیاده و موتورسیکلت‌سواران در آن‌ها برگزار می‌شوند را برشمرد و تصریح کرد: این دوره آموزشی در ۵۰ روستای واقع در شهرستان‌های رشت،‌ لنگرود، املش، رودبار، رودسر و شفت برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه موفقیت برنامه‌های آموزشی در سطح جامعه به نوع بیان آن‌ها و استفاده از یک فضای مطلوب آموزشی وابسته است ابراز داشت: برنامه ارتقاء سطح ایمنی تردد عابران پیاده و موتورسیکلت‌سواران در گیلان نیز با همین رویکرد در فضایی شاد و با حضور خانواده‌ها برگزار می‌شود.

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده‌ای استان گیلان در تشریح چگونگی برگزاری این دوره‌های آموزشی نیز خاطرنشان کرد:‌ در خلال ارائه آموزش‌های کاربردی جهت افزایش ایمنی تردد اجرای برنامه‌هایی نظیر برگزاری انواع مسابقات،‌ اجرای نمایش و ایجاد فضای شاد در دستور کار قرار گرفته است.

نازک‌کار به مهم‌ترین اهداف برگزاری دوره‌های افزایش سطح ایمنی تردد عابران پیاده و موتورسیکلت سواران را برشمرد و گفت: پیشگیری از وقوع ‌سوانح رانندگی، افزایش سطح اطلاعات خانوارها و افراد از مباحث مربوط به ترافیک و رعایت نکات ایمنی توسط موتورسیکلت‌سواران از جمله این اهداف هستند.

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده‌ای استان گیلان ایجاد زمینه و بستر لازم برای ارتقاء سطح آگاهی‌ها و اطلاعات ترافیکی توسط مردم را بسیار ضروری اعلام کرد و بیان داشت:‌ باید برنامه‌ها و ایده‌ها در این حوزه به سمتی هدایت شود تا جامعه در مسیر افزایش فرهنگ عمومی ترافیک هدایت شود.

وی با ابراز خرسندی از نتایج مثبت برگزاری دوره‌هایی نظیر طرح افزایش ایمنی تردد عابران پیاده و موتورسواران‌ در استان گیلان عنوان کرد:‌ امیدواریم با تدوین و اجرایی کردن این دست از برنامه‌ها ضمن ارائه اطلاعات ترافیکی لازم به مردم بستر وقوع سوانح رانندگی در استان گیلان کاهش پیدا کند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
سه شنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه