جزیره لاهیجان باحضور بیش از پنج هزار نفر از مردم بازگشایی شد

ذخیره آب سد سفید رود از مرز ۶۰۰ میلیون مترمکعب گذشت

گیلان جزو سه استان برتر کشور در اکران جشنواره فجر شناخته شد

حضور پرشور خانواده سما لاهیجان و سیاهکل در جشن ۴۰ سالگی انقلاب

پیام قدردانی استاندار گیلان از حضور امیدبخش گیلانیان در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن

افتتاح دو پروژه صنعتی و ورزشی در شهرستان رشت

دعوت استاندار گیلان از مردم برای شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن

 آزادراه “امام‌زاده هاشم” به “بندرانزلی” احداث می‌شود

کمدی‌های دنباله‌دار” در رشت به روی صحنه می‌رود

لزوم تدوین شیوه نامه و ساماندهی پاداش های مدیران

موافقت با خرید ملک به جهت احداث ورزشگاه در محله سلیمانداراب

مهارت آموزی مددجویان با هدف اشتغالزایی و توانمندی آنان اجرا می شود

کد خبر: 48375 | تاریخ انتشار: ۱۵:۰۴:۳۹ - چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

پیام تبریک شهردار منتخب رشت به مناسبت روز نیروی دریایی

حامد عبدالهی شهردار منتخب رشت، طی پیامی روز نیروی دریایی را تبریک گفت. متن پیام تبریک بدین شرح است:

« بسمه تعالی »

هفتم آذر ماه یادآور رشادت ها و دلاوری های دریادلان نیروی دریایی است؛ سالروز حماسه سازی های است که در نخستین ماه های جنگ تحمیلی قدرت نظامیان نیروی دریایی ارتش را به رخ رژیم بعثی عراق کشید.

روز نیروی دریایی ارتش، روزی برای به یاد داشتن تمام جانفشانی ها و از خودگذشتگی های سپید جامگانی است که امنیت دریایی ایران اسلامی و مرزهای آبی را از کاسپین تا خلیج همیشه فارس تامین کرده اند و بخشی از دیپلماسی دفاعی کشور را تبلور بخشیده اند.

فرا رسیدن این روز را به عموم مردم به ویژه خانواده بزرگ نیروی دریایی از جمله فرماندهان و کارکنان آن تبریک می گویم و یاد و خاطره شهدای گرانقدر نیروی دریایی را گرامی می دارم.

امید است دریا دلی ها و از خودگذشتگی های آن عزیزان در راه امنیت و اعتلای میهن عزیزمان، سرلوحه امور باشد و همگی در کنار یکدیگر و با پیروی از رهنمود های رهبر فرزانه انقلاب، برای ساختن فردایی بهتر گام برداریم.

روز نیروی دریایی ارتش چندان برای افکار عمومی شناخته شده نیست. اما تصادف تاریخی این روز در سال ۵۹ نقش مهمی در جنگ هشت ساله ما ایفاء کرده است. روزی که با عملیات مروارید نیروی دریایی ارتش عراق در هشت سال جنگ فلج شد تا یکی از ارکان مهم دشمن تضعیف شود. از همین جهت بررسی عملیات مروارید برای نسل امروز و مدیران ما آن هم در وضعیت فعلی کشور بسیار حائز اهمیت و جالب است.

نمونه هایی چون عملیات مروارید نشان می دهد که با مثلث “”وحدت، تخصص و تعصب” چگونه یک نیرو با امکانات و تجهیزات ضعیف تر می تواند مقابل نیرویی به مراتب قویتر به پیروزی برسد.

وحدت نیروی دریایی و هوایی در این روز بود که موجب شد قایق ها، بالگردها، سایت موشکی زمین به هوا و چندین ترمینال نفتی دشمن منهدم شود. تخصص نیروهای آموزش دیده هوایی و دریایی بود که با وجود آن که اکثر آن ها در قبل از انقلاب آموزش دیده بودند به نام دفاع از وطن و انقلاب از تخصص های فنی خود در ضربه به دشمن استفاده کردند. در نهایت تعصب بود که سربازان ما که از نظر تجهیزاتی ضعیف تر از دشمن سر تا پا مسلح دیده می شدند توانستند کار دشمن را بسازند.

برای کسی که به واسطه حضور و شهادت پدرش در نیروی دریایی ارتش، احترام ویژه ای برای این روز قائل است، تجربه تاریخی عملیات مروارید سرلوحه مهمی در زندگی شخصی و کاری من را شامل می شود. این که بتوان با وحدت و همراهی گروهی کارهای بزرگی را انجام داد، مساله ای است که نه در نیروهای دفاعی بلکه در عرصه مدیریتی کشور نیز به شدت نیاز می شود.

اوضاع شهرداری رشت نیز که با انواع بدهکاری ها و مشکلات ساختاری دست به گریبان است، بدون چنین وحدتی امکان پذیر نمی باشد.

حال که اینجانب رای اولیه خود را مدیون اتحاد بخشی از اصلاح طلبان و اصولگرایان می دانم برای موفقیت روی همه اعضای شورا حساب خواهم کرد و خودم را شهردار همه مردم و اعضای شورا میدانم، همانطور که نیروی هوایی و دریایی در عملیات مروارید با یکدیگر همکاری تنگاتنگی انجام دادند، امروز نیز نشان می دهد که این وحدت جناحی موجب می شود که کارهای بزرگی در شهر رشت صورت گیرد.

با گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدای نیروی دریایی از جمله شهدای عملیات مروارید و به تاسی از دلاور مردی ها و رشادت های همرزمان پدر شهیدم به این وحدت و همکاری پایبند خواهم بود و تعهد می کنم هرگز از آن خارج نشوم. زیرا موفقیت من بدون آن نه امکان دارد و نه ارزشی برای افتخار!

حامد عبدالهی

فرزند تکاور شهید نیروی دریایی علی عبدالهی

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه