جزیره لاهیجان باحضور بیش از پنج هزار نفر از مردم بازگشایی شد

ذخیره آب سد سفید رود از مرز ۶۰۰ میلیون مترمکعب گذشت

گیلان جزو سه استان برتر کشور در اکران جشنواره فجر شناخته شد

حضور پرشور خانواده سما لاهیجان و سیاهکل در جشن ۴۰ سالگی انقلاب

پیام قدردانی استاندار گیلان از حضور امیدبخش گیلانیان در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن

افتتاح دو پروژه صنعتی و ورزشی در شهرستان رشت

دعوت استاندار گیلان از مردم برای شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن

 آزادراه “امام‌زاده هاشم” به “بندرانزلی” احداث می‌شود

کمدی‌های دنباله‌دار” در رشت به روی صحنه می‌رود

لزوم تدوین شیوه نامه و ساماندهی پاداش های مدیران

موافقت با خرید ملک به جهت احداث ورزشگاه در محله سلیمانداراب

مهارت آموزی مددجویان با هدف اشتغالزایی و توانمندی آنان اجرا می شود

کد خبر: 48490 | تاریخ انتشار: ۰:۲۱:۳۹ - چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

با حضور مدیران شهرداری در کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا؛

برنامه های پیشنهادی روز رشت بررسی شد

ظهر امروز پنجاه و سومین جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت به منظور تصمیم گیری برنامه های روز رشت در تالار شورا برگزار شد.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا، روز مجلس را یادآور شد و اظهار داشت: شهید مدرس برای ما الگو است و رک گویی، صداقت و اعتقاد به مردم از خصیصه های این نماینده مجلس بود.
محمد حسن عاقل منش، شهادت میرزا کوچک جنگلی را تسلیت گفت و تاکید کرد: داشتن چنین شخصیتی برای ما گیلانیان افتخار است. میرزا مبارزی بود که در برابر استعمار و استبداد ایستاد و توانست اولین جمهوری را پایه ریزی نماید و الگویی برای جوانان باشد.
وی، هفته معلولین را هم تبریک گفت و تصریح کرد: شهروندان مطالباتی از ما دارند و باید به جد پیگیری شود و سازمان های زیر مجموعه کمیسیون فرهنگی باید تلاش کنند برای معلولین هم برنامه های خوبی داشته باشند. اگرچه ویژه برنامه هایی در حوزه موسیقی و تئاتر دارند، ولی باید افزایش یابد.
همچنین سازمان زیباسازی و پارکها هم می بایست برای معلولین بیش از این مناسب سازی نماید.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا ضمن یادآوری تاریخچه نامگذاری روز رشت و برنامه هایی که طی سالهای گذشته برگزار شده بود، بیان داشت: نواقص سالهای پیش باید برطرف گردد. روز رشت، متعلق به همه شهروندان است و روز شهرداری نیست. ضمن اینکه همه سازمان ها و معاونتهای شهرداری باید دست به دست هم دهند تا برنامه ها به بهترین شکل برگزار گردد.
وی تصریح کرد: همانطور که ستاد استقبال از بهار تشکیل می شود باید ستاد استقبال از روز رشت برگزار گردد.
رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تاریخچه ای از انتخاب روز رشت بیان نمود و اعضای کارگروه را نام برده و افزود: یک هفته ویژه برنامه برای هفته رشت خواهیم داشت.
علیرضا حسنی افزود: برگزاری نشست مطبوعاتی، اجرای تئاتر خیابانی در تمام مسیرهای پیاده راه منتهی به مرکز شهر، رونمایی از فیلم مستند ۷ شهید هنرمند شهرستان رشت، اجرای کنسرت موسیقی هنرمندان گیلانی، برپایی نمایشگاه مشاغل قدیمی و فراموش شده رشت، نمایشگاه عکس های قدیمی روز رشت، تور رشت گردی و … از برنامه های این روز است.
وی از ویژه برنامه های ورزشی در این هفته خبر داد و تصریح کرد: برنامه المپیادهای ورزشی از ردیف بودجه ورزش محلات در روز رشت اجرا می گردد.
حسنی همچنین افزود: نواختن زنگ روز رشت در مدارس و برپایی میز خدمت با حضور اعضای شورای شهر رشت در مصلی از برنامه های تدارک یافته سازمان فرهنگی در این روز است.
رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری نیز، برنامه های پیشنهادی این سازمان را برای هفته رشت بیان نمود.
سجاد محجوب اظهار داشت: برنامه ها با حداقل هزینه ها تنظیم شده است. رنگ آمیزی و تجدید نقاشی دیوار مفاخر، نقاشی دیواری با موضوع اولین های رشت، ساخت المان های مناسب با آرم روز رشت و شهرداری، کاشت درخت بنام مفاخر، آذین بندی میدان شهر و نورپردازی از این برنامه هاست.
وی تصریح کرد: اجرای برنامه ویدئو مپینگ با هزینه ۲۰۰ میلیون تومان برای هر روز یکی دیگر از برنامه های پیشنهادی است.
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
چهارشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه