موافقین و مخالفین کاهش بودجه سال آتی شهرداری رشت

سارقان منازل در دام پلیس گیلان

عاقل منش خواستار راه اندازی اداره “رشت شهر دوستدار کودک ” در شهرداری رشت شد

اعتراض بهراد ذاکری به نصب بنر برای اخذ مجوز موسیقی خیابانی

توانمندسازی نیروی انسانی مهمترین نیازمندی در حوزه گردشگری است

 پیشرفت در زندان با ایجاد وحدت در کارگروهی و انسجام سازمانی صورت می پذیرد

انتصاب مدیر جدید امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان رشت

ابنیه و تاسیسات برای جانبازان و معلولان مناسب سازی شود

قدردانی از آتش نشانان تولم شهر به مناسبت سالروز حادثه تلخ پلاسکو

تصویب عوارض تعرفه بهای خدمات شهرداری رشت

با توسعه زیرساخت ها میزان اشتغال را افزایش دهیم

تعامل خوبی بین مجموعه دولت و کمیته امداد وجود دارد

کد خبر: 48971 | تاریخ انتشار: ۱۹:۵۸:۱۱ - دوشنبه ۳ دی ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

علی مقصودی معاون خدمات شهری شهرداری رشت:

آمادگی شهرداری در مقابله با بارش برف احتمالی/ پاک سازی معابر و شریان های اصلی در اولویت اول شهرداری رشت

علی مقصودی معاون خدمات شهری شهرداری رشت با اشاره به نقش مهم شهروندان در هنگام بارش برف اظهار کرد: از شهروندان درخواست موکد میشود در زمان بارش برف از پارک خودروها در خیابانها و معابر اصلی خودداری کنند و با توجه به لزوم حرکت خوردوهای برف روب با سرعت مشخص و نیاز به خالی بودن معابر از سایر خودرو ها، شهروندان مگر در موارد اضطراری از خودروهای شخصی استفاده نکنند.

وی با اشاره به اینکه پارک خودروها در حاشیه خیابان ها فعالیت ماشین آلات برف روب شهرداری را با مشکل مواجه می کند افزود: ایجاد گره ترافیکی در زمان بارش برف در هر یک از خیابانها و میادین میتواند به سایر خیابانها تسری پیدا کند.

معاون خدمات شهری شهرداری رشت با بیان اینکه استراتژی شهرداری در زمان وقوع بارش برف پاک سازی معابر و شریان های اصلی است، گفت: در هنگام بارش برف، برنامه شهرداری ورود به معابر فرعی نیست و در واقع ما می خواهیم شرایطی را فراهم کنیم تا شهروندان با خودروهای خود در معابر اصلی تردد نکنند تا معابر اصلی به سرعت از برف پاک سازی شود و سپس حسب اولویت برف روبی سایر معابر انجام خواهد شد.

جانشین ستاد مدیریت بحران شهرداری رشت تصریح کرد: در زمان وقوع بارش برف، ناوگان حمل و نقل عمومی (اتوبوس، ون، مینی بوس و تاکسی ها) در شهر فعال بوده و با هماهنگی های انجام شده از ساعت ۶:۰۰ صبح الی ۲۴:۰۰ ناوگان حمل و نقل عمومی به شهروندان خدمت رسانی می کنند.

وی خاطرنشان کرد: قطعا در زمان بارش برف نمی توان انتظار داشت شرایط مانند روزهای عادی باشد و بدون شک اختلالاتی در خصوص تردد معابر ایجاد می شود لذا با همکاری و مشارکت بین شهروندان و ادارات خدمات رسان به خصوص شهرداری، می توان مشکلات را به حداقل رساند.

مقصودی افزود در صورت وقوع آتش سوزی در کوچه های فرعی و برفگیر، لوله های نواری آتش نشانی که قابلیت آبرسانی تا چند صد متر را دارند نسبت به اطفای حریق اقدام و در صورت نیاز به انتقال بیماران این کوچه ها، آتش نشانها به کمک عوامل اورژانس جهت انتقال مصدومین خواهند شتافت.

وی در پایان از شهروندان درخواست نمود تا در زمان وقوع بارش برف خودروهای خود را در حاشیه خیابان ها پارک نکرده و همچنین از تردد غیر ضروری بوسیله خودرو در خیابان ها خودداری کنند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
سه شنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه