بحث زیست محیطی یکی از معضلات محل دفن زباله سراوان است/ ضرورت تعامل و همکاری همه جانبه های دستگاه های زیرساختی با شهرداری در بحث پسماند/ ضرورت احداث و آغاز به کار تصفیه خانه تا قبل از فصل بارندگی

از کجا بفهمیم دیابت نوع یک داریم یا نه؟

کاهش زباله های خشک رشت به دلیل افزایش زباله گردها / کاهش ۱۵۰ تنی تولید روزانه زباله

وقتی متولیان پاسخگو نیستند

واکنش فرمانده سپاه به ادعای مین‌گذاری ایران در عمان

نام ۷ بانوی وزنه‌بردار ایران در لیست اولیه مسابقات جهانی

نصب تجهیزات ترافیکی مورد نیاز در سطح شهر رشت

عدم رسیدگی شهرداری لاهیجان به فضای سبز شهری

ماجرای شکایت نماینده مجلس از دادستان لاهیجان

بازدید ناصر حاج محمدی شهردار رشت از سازمان سرمایه گذاری و مشارکتهای مردمی شهرداری به منظور بررسی پروژه ها و فرصت های سرمایه گذاری

قضیه وام دلچسب مستأجران چیست؟

کاسبی پررونق راه آهن از جوانان جویای کار گیلانی

کد خبر: 48971 | تاریخ انتشار: ۱۹:۵۸:۱۱ - دوشنبه ۳ دی ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

علی مقصودی معاون خدمات شهری شهرداری رشت:

آمادگی شهرداری در مقابله با بارش برف احتمالی/ پاک سازی معابر و شریان های اصلی در اولویت اول شهرداری رشت

علی مقصودی معاون خدمات شهری شهرداری رشت با اشاره به نقش مهم شهروندان در هنگام بارش برف اظهار کرد: از شهروندان درخواست موکد میشود در زمان بارش برف از پارک خودروها در خیابانها و معابر اصلی خودداری کنند و با توجه به لزوم حرکت خوردوهای برف روب با سرعت مشخص و نیاز به خالی بودن معابر از سایر خودرو ها، شهروندان مگر در موارد اضطراری از خودروهای شخصی استفاده نکنند.

وی با اشاره به اینکه پارک خودروها در حاشیه خیابان ها فعالیت ماشین آلات برف روب شهرداری را با مشکل مواجه می کند افزود: ایجاد گره ترافیکی در زمان بارش برف در هر یک از خیابانها و میادین میتواند به سایر خیابانها تسری پیدا کند.

معاون خدمات شهری شهرداری رشت با بیان اینکه استراتژی شهرداری در زمان وقوع بارش برف پاک سازی معابر و شریان های اصلی است، گفت: در هنگام بارش برف، برنامه شهرداری ورود به معابر فرعی نیست و در واقع ما می خواهیم شرایطی را فراهم کنیم تا شهروندان با خودروهای خود در معابر اصلی تردد نکنند تا معابر اصلی به سرعت از برف پاک سازی شود و سپس حسب اولویت برف روبی سایر معابر انجام خواهد شد.

جانشین ستاد مدیریت بحران شهرداری رشت تصریح کرد: در زمان وقوع بارش برف، ناوگان حمل و نقل عمومی (اتوبوس، ون، مینی بوس و تاکسی ها) در شهر فعال بوده و با هماهنگی های انجام شده از ساعت ۶:۰۰ صبح الی ۲۴:۰۰ ناوگان حمل و نقل عمومی به شهروندان خدمت رسانی می کنند.

وی خاطرنشان کرد: قطعا در زمان بارش برف نمی توان انتظار داشت شرایط مانند روزهای عادی باشد و بدون شک اختلالاتی در خصوص تردد معابر ایجاد می شود لذا با همکاری و مشارکت بین شهروندان و ادارات خدمات رسان به خصوص شهرداری، می توان مشکلات را به حداقل رساند.

مقصودی افزود در صورت وقوع آتش سوزی در کوچه های فرعی و برفگیر، لوله های نواری آتش نشانی که قابلیت آبرسانی تا چند صد متر را دارند نسبت به اطفای حریق اقدام و در صورت نیاز به انتقال بیماران این کوچه ها، آتش نشانها به کمک عوامل اورژانس جهت انتقال مصدومین خواهند شتافت.

وی در پایان از شهروندان درخواست نمود تا در زمان وقوع بارش برف خودروهای خود را در حاشیه خیابان ها پارک نکرده و همچنین از تردد غیر ضروری بوسیله خودرو در خیابان ها خودداری کنند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
پنج شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه