۱۰ ثروتمند جوان برتر جهان را بشناسید

هفت غذای گیاهی که خون تان را تصفیه می کنند

ارزشمندترین اسکناس جهان رونمایی شد

انجام فعالیت‌های پژوهشی در زمینه هنر ایرانی و اسلامی ضروری است

چه کسانی نباید ژلوفن بخورند؟

مسابقات تنیس روی میز قهرمانی کشور در رشت آغاز شد

نخستین همایش پاکیاران شهر باران های نقره ای برگزار شد

قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی

سند ارتقای وضعیت زنان گیلان تدوین شد

خشایار الوند درگذشت

دیدار رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری رشت با اعضای “کارگاه خلاقیت” شاخه گیلان

شرایط جدید خدمات بانکی از طریق تلفن همراه

کد خبر: 48994 | تاریخ انتشار: ۱۲:۵۲:۲۱ - سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

برگزارى همایش تخصصى “راه اندازى یک کسب و کار موفق” در دانشگاه گیلان با همت مجموعه پل گیلان

برگزارى همایش تخصصى راه اندازى یک کسب و کار موفق اینبار در دانشگاه گیلان
٢۶ آذرماه ٩٧ براى دومین بار “همایش راه اندازى یک کسب و کار موفق ” با حضور مدیران صاحب نظر و اساتید و کارآفرینان موفق استان با همکارى مجتمع آموزشى پل و مدیریت کارآفرینى دانشگاه گیلان با استناد به استانداردهاى داخلى و خارجى حوزه مدیریت کارآفرینى در تالار وحدت دانشگاه گیلان برگزار گردید.
این همایش با هدف فراهم آوردن بستر مناسب جهت ورود به بازار کار، ایجاد اشتغال براى دانشجویان دانشگاه گیلان، آشنایى با مهارت هاى کاربردى، ضرورت یادگیرى آن در کنار علم آموزى و چگونگى بهره مندى از آن براى ورود به بازار کار و همچنین بکارگیرى نبوغ و شناخت خلاهای جامعه در شرایط رکود اقتصادى برگزار شد.
محورهاى اصلى این همایش بر پایه آشنایى بیشتر با مهارتهاى کاریابى و اشتغال، کارآفرینى و فناورى اطلاعات و همچنین بهره مندى از سرمایه فکرى، رویکرد خلق ایده ها همراه با رفاه اجتماعى مى باشد.
دکتر باستى ریاست محترم پارک علم و فناورى گیلان بعنوان نخستین سخنران این همایش در خصوص پیشرفت چشمگیر تکنولوژى و اهمیت بکارگیری از آن در زندگی روزمره می گوید، همچنین ارتقاء مهارت های رفتارى و تشکیل یک تیم مجهز و حرفه اى را بعنوان عنصر کلیدی برای شروع معرفی می کند. دکتر باستی افزود “برای طراحی یک کسب و کار داشتن ایده و ایده پردازی در مورد آن امری بسیار ضروریست. ”
دکتر متقی طلب مدیریت کارآفرینى و ارتباط با جامعه دانشگاه گیلان الگوبرداری صحیح و هدفمند از کشورهای توسعه یافته را از اصول مهم کارآفرینی معرفی می کند.

وی در ادامه بیان داشت “میبایست قبل از شروع یک کسب و کار، نخست تحقیقات میدانی برای شناخت نیازهای شهروندان یک جامعه صورت پذیرد. ”
مهرگان روحی نویسنده، مخترع ،کارآفرین بین المللی و بنیانگذار مجتمع پل در ابتدا تعریف کلی از کسب و کار را بیان نمود و در ادامه چگونگی راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی را متشکل از دو رکن حیاتی ( بعد تخصصی و بعد عمومی ) دانست.وی همچنین بازاریابی و نحوه‌ی معرفی کسب و کار در فضای مجازی و رسانه‌های اجتماعی را بعنوان فرصتی بسیار مناسب قلمداد کرد و کاربرد نادرست از آن را تهدیدی اساسی برای نسل جوان پنداشت.
بابک سهرابی بنیانگذار کسب و کار اینترنتی جاجیگا آیتم اساسی برای شروع یک کسب و کار موفق را نوع نگاه افراد به مباحث مختلف دانست و از اهمیت تغییر نگرش به مسائل پیرامون سخن گفت، همچنین هنر بهره مندی از توانمندیهایمان را راهی برای پیدا کردن جایگاه شغلی مناسب در یک تیم استارت آپی بیان داشت، سهرابی در ادامه افزود” با در نظر گرفتن کلیه چالش ها و موانع اقتصادی حاکم در جامعه باید تلاشمان حرکت به سمت جهانی مثبت تر و کامل تر باشد.”
براساس اعلام برگزار کنندگان مجتمع آموزشی پل در نظر دارد با توجه به عصر تکنولوژی عامل تسهیل دهنده بین دانشگاه ها و بازار باشد.

الهه دیانتى مجرى برگزارى این همایش، از دلایل و ضرورت هاى برگزارى این همایش گفت: “امروزه جوانان ایرانى با داشتن تمایل به مدرک گرایى متاسفانه آنچنان به دنبال یادگیرى و کسب علم به معناى واقعى آن نیستند و تنها هدف آنها از ادامه تحصیل دستیابى به مدرک است، مدرک گرایى سیاست چند دهه کشور بوده که هر شخصى براى دستیابى به جایگاه شغلى مناسب صرفاً به دنبال آن بوده است.

شایان ذکر است مجتمع آموزشی و پژوهشی پل تنها مرکز آموزشی اشتغال محور بوده که خوشبختانه توانسته تنها طی ۶،۷ سال اخیر برای تعداد ۱۱۲۷ از جوانان توانمند کشورمان اشتغال ایجاد نماید.”

 

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه