مهلت تخفیف ویژه ترخیص خودروهای توقیفی در گیلان فقط تا پنج روز دیگر

گزارش تصویری از حضور ناصر حاج محمدی شهردار رشت، جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر رشت و جمعی از مدیران و خانواده ایثارگران شهرداری رشت در مزار شهدا

رودخانه های گوهر رود و زرجوب، پسماند و فاضلاب ۳ اولویت شهر رشت است

با همدلی مثبت میان نهادها و دستگاه‌های مختلف استان، فضای خوبی برای سرمایه‌گذاری در گیلان ایجاد شده است/ جذب گسترده از گذشته مانع پویایی شهرداری‌ها شده است

جزئیات نرخ ۱۴ محصول لبنی

مرحله سوم وام ضروری بازنشستگان کشوری واریز شد

گزارش تصویری مراسم معارفه ناصر حاج محمدی شهردار رشت و تودیع سرپرست شهرداری و شهردار سابق

ضرورت حرکت در چهارچوب قانون/ قدردانی از مجموعه کارکنان شهرداری طی ۱۱ ماه کار سخت/ شهرداری ملک همگان است/ رشت مهد نخبگان است

تقدیر مدیران شهرداری رشت از علی بهارمست

نگاهی به ۱۰ ماه و ۲۴ روز ثبات مدیریتی در دوران سرپرستی علی بهارمست

خبر بد برای عاشقان آیفون

عملیات عمرانی در سطح منطقه دو رشت

کد خبر: 48998 | تاریخ انتشار: ۱۴:۲۲:۴۷ - سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

در یکصد و چهاردهمین جلسه کمیسیون عمران و توسعه شهری شورا؛

رضا رسولی: طرح های بازآفرینی، محرک توسعه شهری

یکصد و چهاردهمین جلسه کمیسیون عمران و توسعه شهری شورا در دومین روز از دیماه در عمارت شورا با حضور اعضای و مشاوران کمیسیون و همچنین مدیران شهرداری برگزار گردید.
رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به نیاز نگاه تخصصی به طرح ها افزود: دستگاه های کلان برای بازآفرینی باید دیدگاه های فنی و تخصصی کارشناسان را لحاظ نمایند.
رضا رسولی بازآفرینی را فرصتی برای شهر رشت دانست که باید به بهترین نحو از آن استفاده نمود و افزود: برای سال آینده باید از هم اکنون جلساتی را برای یک برنامه کامل تشکیل دهیم و با مطالبه گری در این راستا و در عرصه ملی دست آوردهای بهتری را برای شهرمان رقم بزنیم.
وی بهبود شرایط زندگی شهروندان را از ثمرات طرح های بازآفرینی دانست و بیان داشت: طرح های بازآفرینی اگر به شکلی صحیح پیاده سازی شود باعث پویایی بیشتر در زندگی مردم در محلات می شود.
رییس کمیسیون عمران، بازآفرینی را برای شورای شهر دارای اهمیت دانست و افزود: جلساتی که برگزار شد و مباحث مطروحه نشان دهنده اهمیت این موضوع برای اعضای شورای شهر است.
وی شهرداری را از اصلی ترین متولیان بازآفرینی در شهر عنوان نمود و خواستار برنامه ریزی کامل برای سال ۹۸ شد.
نیک فهم از مشاوران کمیسیون عمران با اشاره به طرح های بالا دستی بازآفرینی افزود: یکی از نتایج طرح های بازآفرینی یکپارچه سازی است به همین دلیل برنامه ریزیها برای بازآفرینی می تواند در جهت کارهای انجام شده شهرداری باشد. به عنوان مثال وقتی در شهر رشت روی پیاده راه از قبل هزینه نمودیم، برنامه های بعدی و اولویت یاید در همان مسیر پیاده راه باشد.
موسوی، دیگر مشاور کمیسیون عمران و توسعه شهری با اشاره به نقش مسئولین ارشد در بازآفرینی بیان داشت: در حال حاظر طرح های بازآفرینی از بالا به پایین است. یعنی مسئولان فعلی توجه ویژه به بازآفرینی دارند و پیگیر اجرای طرح های بازآفرینی هستند.
وی طرح های بازآفرینی را پتانسیلی دارای اهمیت به عنوان محرک توسعه شهری دانست و افزود: باید طرح هایمان را همسو با داشته های شهر تعریف نماییم. از جمله این داشته ها رودخانه ها است. در کنار این رودخانه ها محلاتی وجود دارد که با رسیدگی به رودخانه ها این محلات نیز متاثر خواهند شد.
وی از دیده شدن مردم در طرح های بازآفرینی به عنوان یک اصل اشاره نمود و ادامه داد: مردم خودشان در مسیر هایی، بازآفرینی را جهت دهی می‌کنند، دیده شدن نگاه مردم موجب هم افزایی در طرحهای پیش رو می باشد.
موسوی از بین رفتن پل ها بر روی رودخانه های شهر را عامل گسست محله ها عنوان داشت و اظهار نمود: باز سازی و ساخت دوباره این پل ها بر روی رودخانه های رشت باعث رشد محلات نیز می‌شود.
بهراد ذاکری عضو کمیسیون عمران و توسعه شهری شورا آماده سازی یک طرح جامع را از نیازهای شهر دانست و افزود: در یک کارگروه برای برنامه ریزی، از کارشناسان خبره برای رسیدن به یک طرح کامل استفاده شود.
وی با اشاره به اهمیت مردم در برنامه ریزی ها اظهار داشت: چنین پروژه هایی اگر مردم در آن نقش آفرین نباشند با شکست مواجه می شود.
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه