مهلت تخفیف ویژه ترخیص خودروهای توقیفی در گیلان فقط تا پنج روز دیگر

گزارش تصویری از حضور ناصر حاج محمدی شهردار رشت، جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر رشت و جمعی از مدیران و خانواده ایثارگران شهرداری رشت در مزار شهدا

رودخانه های گوهر رود و زرجوب، پسماند و فاضلاب ۳ اولویت شهر رشت است

با همدلی مثبت میان نهادها و دستگاه‌های مختلف استان، فضای خوبی برای سرمایه‌گذاری در گیلان ایجاد شده است/ جذب گسترده از گذشته مانع پویایی شهرداری‌ها شده است

جزئیات نرخ ۱۴ محصول لبنی

مرحله سوم وام ضروری بازنشستگان کشوری واریز شد

گزارش تصویری مراسم معارفه ناصر حاج محمدی شهردار رشت و تودیع سرپرست شهرداری و شهردار سابق

ضرورت حرکت در چهارچوب قانون/ قدردانی از مجموعه کارکنان شهرداری طی ۱۱ ماه کار سخت/ شهرداری ملک همگان است/ رشت مهد نخبگان است

تقدیر مدیران شهرداری رشت از علی بهارمست

نگاهی به ۱۰ ماه و ۲۴ روز ثبات مدیریتی در دوران سرپرستی علی بهارمست

خبر بد برای عاشقان آیفون

عملیات عمرانی در سطح منطقه دو رشت

کد خبر: 49038 | تاریخ انتشار: ۱۴:۲۲:۵۵ - چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

فرماندار سیاهکل:

شوراهای شهر و روستاها بدون مدارک و مستندات نباید بر علیه شهرداران و دهیاران حرفی بزنند

مهندس صوفی فرماندار سیاهکل در نشست با دهیاران و روسای شوراهای اسلامی روستاهای بخش مرکزی اظهار داشت: شناخت از روستاها پس از بازدیدهای میدانی صورت می گیرد و اگر خدمتگزار مردم هستیم نباید این را با شعار بلکه با خدمت بی منت به اثبات برسانیم و در بازدید از روستاها که با حضور مدیران دستگاه های اجرایی ذیربط انجام خواهد گرفت احترام به مردم و توسعه شهرستان در اولویت ما خواهد بود.

وی با اشاره به اهمیت شورا بیان داشت: شورا در روستاها بعنوان پارلمان آن روستا محسوب می شوند ، تصمیم سازی با شوراست و اجرای آن مصوبات پس از تایید کمیته انطباق بخش با دهیاران است و همانطور که شوراها نباید در کارهای اجرایی دخالت کنند، دهیاران نیز نباید در تصمیم گیری های شوراها دخالت کنند.

فرماندار سیاهکل با تاکید بر حفظ حرمت ها و جایگاه بخشداران متذکر شد: بخشداران نماینده عالی دولت در سطح بخش هستند ، به هیچ عنوان بی احترامی به بخشداران پذیرفته نیست و شوراها و دهیاران با حفظ جایگاه بخشداران امورات روستاها را پیگیری کنند ، شوراهای شهر و روستاها بدون مدارک و مستندات نباید بر علیه شهرداران و دهیاران حرفی بزنند و همه وظیفه دارند که حرمت یکدیگر را حفظ کنند .

ایشان افزود: با آبرو و حیثیت مردم بازی نشود و این پذیرفتنی نیست ، از مسائل حاشیه ساز پرهیز شود ، احترام به مردم که ولی نعمت ما هستند باید مدنظر همه باشد و احترام به آن ها احترام به جایگاه ها خواهد بود..

محمود صوفی پویایی یک روستا را یادآور شد و گفت: روستاها نیاز به پویایی دارند و متولیان روستاها این پویایی را فراهم کنند ، روستای پویا زنده تر و با سازوکار بیشتر در امر تولید حضور خواهند داشت و در همین راستا با نگاهی زیربنایی بحث اشتغال در روستاها و تقویت مراکز اشتغال و استفاده از پتانسیل های هر روستا باید اولویت بخشداران و دهیاران باشد .

فرماندار سیاهکل افزود: در امر افزایش سطح معیشت خانوارهای روستاها و خانواده های بی سرپرست و یا بد سرپرست نیز تلاش مضاعفی داشته باشید. بانک ها به پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی به روستاها توجه بیشتری صورت دهند و این موضوع که روستا باید مولد باشد و اشتغال زایی در آن صورت گیرد نهادینه تا از مهاجرت به شهرها جلوگیری شود.

ایشان در ادامه تاکید کرد: در همه روستاها در حفظ و حراست از ارکان محیط زیست و منابع طبیعی کوشا باشید و انتظار دارم با تدابیر کوتاه مدت ،میان مدت و بلند مدت گرد محرومیت زدوده شود تا شاهد شهرستانی برخوردار از آسایش و امنیت و فارغ از مشکلات باشیم.

در ابتدای این دیدار محمود صوفی درگذشت دختر ۹ ساله ای که بر اثر تصادف در جاده سیاهکل – سراوان رخ داده بود را تسلیت گفته و با اعلام همدردی با خانواده آن، زدودن خاطرات تلخ را بسیار سخت توصیف کرد و از تمامی کسانی که با عواطف انسانی خود باعث افزایش روحیه این خانواده شدند قدردانی کرد.

فرماندار سیاهکل در پایان جلسه خواستار تداوم این گونه نشست ها در هر ۴۵ روز یکبار گردید

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه