موافقین و مخالفین کاهش بودجه سال آتی شهرداری رشت

عاقل منش خواستار راه اندازی اداره “رشت شهر دوستدار کودک ” در شهرداری رشت شد

اعتراض بهراد ذاکری به نصب بنر برای اخذ مجوز موسیقی خیابانی

توانمندسازی نیروی انسانی مهمترین نیازمندی در حوزه گردشگری است

 پیشرفت در زندان با ایجاد وحدت در کارگروهی و انسجام سازمانی صورت می پذیرد

انتصاب مدیر جدید امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان رشت

ابنیه و تاسیسات برای جانبازان و معلولان مناسب سازی شود

قدردانی از آتش نشانان تولم شهر به مناسبت سالروز حادثه تلخ پلاسکو

ارائه لایحه بودجه سال ۹۸ شهرداری رشت به شورای اسلامی رشت

تصویب عوارض تعرفه بهای خدمات شهرداری رشت

در ایران، رسانه آزاد نداریم /اولین فیلترینگ از زمان پهلوی اول شروع شد/ نمی توان با خواست عمومی مردم مبارزه کرد؛ نه درست است، نه مشروع و نه قانونی

با توسعه زیرساخت ها میزان اشتغال را افزایش دهیم

کد خبر: 49038 | تاریخ انتشار: ۱۴:۲۲:۵۵ - چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

فرماندار سیاهکل:

شوراهای شهر و روستاها بدون مدارک و مستندات نباید بر علیه شهرداران و دهیاران حرفی بزنند

مهندس صوفی فرماندار سیاهکل در نشست با دهیاران و روسای شوراهای اسلامی روستاهای بخش مرکزی اظهار داشت: شناخت از روستاها پس از بازدیدهای میدانی صورت می گیرد و اگر خدمتگزار مردم هستیم نباید این را با شعار بلکه با خدمت بی منت به اثبات برسانیم و در بازدید از روستاها که با حضور مدیران دستگاه های اجرایی ذیربط انجام خواهد گرفت احترام به مردم و توسعه شهرستان در اولویت ما خواهد بود.

وی با اشاره به اهمیت شورا بیان داشت: شورا در روستاها بعنوان پارلمان آن روستا محسوب می شوند ، تصمیم سازی با شوراست و اجرای آن مصوبات پس از تایید کمیته انطباق بخش با دهیاران است و همانطور که شوراها نباید در کارهای اجرایی دخالت کنند، دهیاران نیز نباید در تصمیم گیری های شوراها دخالت کنند.

فرماندار سیاهکل با تاکید بر حفظ حرمت ها و جایگاه بخشداران متذکر شد: بخشداران نماینده عالی دولت در سطح بخش هستند ، به هیچ عنوان بی احترامی به بخشداران پذیرفته نیست و شوراها و دهیاران با حفظ جایگاه بخشداران امورات روستاها را پیگیری کنند ، شوراهای شهر و روستاها بدون مدارک و مستندات نباید بر علیه شهرداران و دهیاران حرفی بزنند و همه وظیفه دارند که حرمت یکدیگر را حفظ کنند .

ایشان افزود: با آبرو و حیثیت مردم بازی نشود و این پذیرفتنی نیست ، از مسائل حاشیه ساز پرهیز شود ، احترام به مردم که ولی نعمت ما هستند باید مدنظر همه باشد و احترام به آن ها احترام به جایگاه ها خواهد بود..

محمود صوفی پویایی یک روستا را یادآور شد و گفت: روستاها نیاز به پویایی دارند و متولیان روستاها این پویایی را فراهم کنند ، روستای پویا زنده تر و با سازوکار بیشتر در امر تولید حضور خواهند داشت و در همین راستا با نگاهی زیربنایی بحث اشتغال در روستاها و تقویت مراکز اشتغال و استفاده از پتانسیل های هر روستا باید اولویت بخشداران و دهیاران باشد .

فرماندار سیاهکل افزود: در امر افزایش سطح معیشت خانوارهای روستاها و خانواده های بی سرپرست و یا بد سرپرست نیز تلاش مضاعفی داشته باشید. بانک ها به پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی به روستاها توجه بیشتری صورت دهند و این موضوع که روستا باید مولد باشد و اشتغال زایی در آن صورت گیرد نهادینه تا از مهاجرت به شهرها جلوگیری شود.

ایشان در ادامه تاکید کرد: در همه روستاها در حفظ و حراست از ارکان محیط زیست و منابع طبیعی کوشا باشید و انتظار دارم با تدابیر کوتاه مدت ،میان مدت و بلند مدت گرد محرومیت زدوده شود تا شاهد شهرستانی برخوردار از آسایش و امنیت و فارغ از مشکلات باشیم.

در ابتدای این دیدار محمود صوفی درگذشت دختر ۹ ساله ای که بر اثر تصادف در جاده سیاهکل – سراوان رخ داده بود را تسلیت گفته و با اعلام همدردی با خانواده آن، زدودن خاطرات تلخ را بسیار سخت توصیف کرد و از تمامی کسانی که با عواطف انسانی خود باعث افزایش روحیه این خانواده شدند قدردانی کرد.

فرماندار سیاهکل در پایان جلسه خواستار تداوم این گونه نشست ها در هر ۴۵ روز یکبار گردید

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
سه شنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه