گزارش تصویری حضور شهردار رشت، اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران شهری در رژه خودرویی بسیج ملی کنترل فشار خون

از کارگاه های آموزشی و آزمایشات پزشکی تا سم پاشی و عفونت زدایی گورستان

نامه فسخ قرارداد برانکو به باشگاه پرسپولیس رسید

ماده‌ای اعتیاد آور و خطرناک که بیخ گوش مردم خرید و فروش می‌شود

ضرورت آموزش پذیری پرسنل شهرداری رشت/ اخذ آزمون نانوشته از کارکنان شهرداری

هیچ کس نمیتواند خود را جای شهدا قرار دهد، آنان با گذشت از جان خود فرصتی فراهم کردند که ما امروز با آرامش در این مکان معنوی قرار بگیریم

روستای قاسم‌آباد گیلان ثبت جهانی یونسکو می‌شود

مهلت تخفیف ویژه ترخیص خودروهای توقیفی در گیلان فقط تا پنج روز دیگر

گزارش تصویری از حضور ناصر حاج محمدی شهردار رشت، جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر رشت و جمعی از مدیران و خانواده ایثارگران شهرداری رشت در مزار شهدا

رودخانه های گوهر رود و زرجوب، پسماند و فاضلاب ۳ اولویت شهر رشت است

با همدلی مثبت میان نهادها و دستگاه‌های مختلف استان، فضای خوبی برای سرمایه‌گذاری در گیلان ایجاد شده است/ جذب گسترده از گذشته مانع پویایی شهرداری‌ها شده است

جزئیات نرخ ۱۴ محصول لبنی

کد خبر: 49055 | تاریخ انتشار: ۱۳:۱۴:۳۹ - پنجشنبه ۶ دی ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

رئیس کل دادگستری گیلان گفت:‌

آمار نزاع کلامی و فیزیکی در گیلان بسیار بالاست

رئیس کل دادگستری گیلان گفت:‌ زمینه بروز خشونت و نزاع کلامی و فیزیکی در گیلان به‌علت کاهش آستانه تحمل مردم بسیار بالا است.

احمد سیاوش‌پور عصر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی گیلان اظهار داشت: به علت کاهش سطح آستانه تحمل مردم در مواقع حساس و رتبه بالای بروز انواع خشونت کلامی و فیزیکی، زمینه بروز اختلاف‌ها در استان گیلان بسیار بالا رفته است.

رئیس کل دادگستری استان گیلان به مهم‌ترین وظایف قوه قضائیه اشاره کرد و بیان داشت: پیشگیری از وقوع جرم و اجرای راهکارهایی برای کاهش بروز آن در جامعه از تکالیف دستگاه قضا به‌شمار می‌آید که با تکیه بر فرهنگ غنی جامعه می‌توان به آن دست یافت.

سیاوش‌پور از رتبه بالای گیلان در حوزه خشونت‌های کلامی و فیزیکی خبر داد و ابراز داشت: باید با تسریع در روند اجرای برنامه‌های فرهنگی که در افزایش آستانه تحمل مردم بسیار مؤثر واقع می‌شود زمینه تأثیرگذاری این برنامه‌ها را در اجتماع فراهم کرد.

وی با تأکید بر اینکه حق مردم گیلان از سهم درآمد‌های ملی مناسب نیست تصریح کرد:‌ با توجه به اینکه در سال‌های اخیر به نیازهای مردم گیلان در این حوزه توجهی نشده است، به همین علت شاهد هستیم این استان توانمند در حد استان های معمولی باقی مانده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان نیز در جلسه بیان داشت:‌ ۴۷ عنوان از اولویت‌های گیلان برای پیگیری در شورای فرهنگ عمومی استان در حیطه فرهنگی شناسایی شده است که از این موارد، با توجه به آمارهای موجود، طلاق و خشونت‌های کلامی در صدر قرار دارند.

وی خشونت‌ها و انواع مختلف آن را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین خشونت‌ها در جامعه به صورت کلامی نمود پیدا می‌کند و از انواع مختلف آن می‌توان به تحقیر افراد، ‌توهین، غیبت و اعمال رفتارهای خشن در فضای مجازی و تمسخر اشاره کرد.

فاضلی افزایش روند مهاجرت ساکنان روستاها به سمت شهرها را عامل بروز ناهنجاری‌های اجتماعی خواند و عنوان کرد: رشد مناطق حاشیه‌نشین در اطراف شهرهای بزرگ که برخوردهای سطوح بالا و پایین فرهنگی را موجب می‌شود جامعه را در معرض آسیب قرار می‌دهد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان بررسی روند افزایش مهاجرت از روستاها به سمت شهرها را ضروری دانست و عنوان کرد: طبق آمارهایی که دستگاه‌های ذیربط ارائه داده‌اند تا سال ۱۴۰۰ حدود ۷۰ درصد جمعیت گیلان ساکن شهرها می‌شوند.

وی نقش خانواده‌ها را در ایجاد آرامش روحی و روانی بسیار حائز اهمیت خواند و تصریح کرد: دومین عاملی که باعث ترویج خشونت‌های کلامی در جامعه می‌شود کاهش استاندارد سلامت اجتماعی است بنابراین باید برای احیاء این حوزه اقداماتی انجام شود.

وی با تأکید بر ارائه آموزش‌‌های شهروندی به مردم جهت کاهش خشونت‌های کلامی اظهار داشت: آموزش و پرورش برای ارائه این آموزش‌ها مکان بسیار مناسبی است؛ از طرفی برای جلوگیری از ایجاد خودشیفتگی، سبک تربیت فرزندان توسط والدین هم باید تغییر پیدا کند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه