موافقین و مخالفین کاهش بودجه سال آتی شهرداری رشت

عاقل منش خواستار راه اندازی اداره “رشت شهر دوستدار کودک ” در شهرداری رشت شد

اعتراض بهراد ذاکری به نصب بنر برای اخذ مجوز موسیقی خیابانی

توانمندسازی نیروی انسانی مهمترین نیازمندی در حوزه گردشگری است

 پیشرفت در زندان با ایجاد وحدت در کارگروهی و انسجام سازمانی صورت می پذیرد

انتصاب مدیر جدید امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان رشت

ابنیه و تاسیسات برای جانبازان و معلولان مناسب سازی شود

قدردانی از آتش نشانان تولم شهر به مناسبت سالروز حادثه تلخ پلاسکو

ارائه لایحه بودجه سال ۹۸ شهرداری رشت به شورای اسلامی رشت

تصویب عوارض تعرفه بهای خدمات شهرداری رشت

در ایران، رسانه آزاد نداریم /اولین فیلترینگ از زمان پهلوی اول شروع شد/ نمی توان با خواست عمومی مردم مبارزه کرد؛ نه درست است، نه مشروع و نه قانونی

با توسعه زیرساخت ها میزان اشتغال را افزایش دهیم

کد خبر: 49055 | تاریخ انتشار: ۱۳:۱۴:۳۹ - پنجشنبه ۶ دی ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

رئیس کل دادگستری گیلان گفت:‌

آمار نزاع کلامی و فیزیکی در گیلان بسیار بالاست

رئیس کل دادگستری گیلان گفت:‌ زمینه بروز خشونت و نزاع کلامی و فیزیکی در گیلان به‌علت کاهش آستانه تحمل مردم بسیار بالا است.

احمد سیاوش‌پور عصر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی گیلان اظهار داشت: به علت کاهش سطح آستانه تحمل مردم در مواقع حساس و رتبه بالای بروز انواع خشونت کلامی و فیزیکی، زمینه بروز اختلاف‌ها در استان گیلان بسیار بالا رفته است.

رئیس کل دادگستری استان گیلان به مهم‌ترین وظایف قوه قضائیه اشاره کرد و بیان داشت: پیشگیری از وقوع جرم و اجرای راهکارهایی برای کاهش بروز آن در جامعه از تکالیف دستگاه قضا به‌شمار می‌آید که با تکیه بر فرهنگ غنی جامعه می‌توان به آن دست یافت.

سیاوش‌پور از رتبه بالای گیلان در حوزه خشونت‌های کلامی و فیزیکی خبر داد و ابراز داشت: باید با تسریع در روند اجرای برنامه‌های فرهنگی که در افزایش آستانه تحمل مردم بسیار مؤثر واقع می‌شود زمینه تأثیرگذاری این برنامه‌ها را در اجتماع فراهم کرد.

وی با تأکید بر اینکه حق مردم گیلان از سهم درآمد‌های ملی مناسب نیست تصریح کرد:‌ با توجه به اینکه در سال‌های اخیر به نیازهای مردم گیلان در این حوزه توجهی نشده است، به همین علت شاهد هستیم این استان توانمند در حد استان های معمولی باقی مانده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان نیز در جلسه بیان داشت:‌ ۴۷ عنوان از اولویت‌های گیلان برای پیگیری در شورای فرهنگ عمومی استان در حیطه فرهنگی شناسایی شده است که از این موارد، با توجه به آمارهای موجود، طلاق و خشونت‌های کلامی در صدر قرار دارند.

وی خشونت‌ها و انواع مختلف آن را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین خشونت‌ها در جامعه به صورت کلامی نمود پیدا می‌کند و از انواع مختلف آن می‌توان به تحقیر افراد، ‌توهین، غیبت و اعمال رفتارهای خشن در فضای مجازی و تمسخر اشاره کرد.

فاضلی افزایش روند مهاجرت ساکنان روستاها به سمت شهرها را عامل بروز ناهنجاری‌های اجتماعی خواند و عنوان کرد: رشد مناطق حاشیه‌نشین در اطراف شهرهای بزرگ که برخوردهای سطوح بالا و پایین فرهنگی را موجب می‌شود جامعه را در معرض آسیب قرار می‌دهد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان بررسی روند افزایش مهاجرت از روستاها به سمت شهرها را ضروری دانست و عنوان کرد: طبق آمارهایی که دستگاه‌های ذیربط ارائه داده‌اند تا سال ۱۴۰۰ حدود ۷۰ درصد جمعیت گیلان ساکن شهرها می‌شوند.

وی نقش خانواده‌ها را در ایجاد آرامش روحی و روانی بسیار حائز اهمیت خواند و تصریح کرد: دومین عاملی که باعث ترویج خشونت‌های کلامی در جامعه می‌شود کاهش استاندارد سلامت اجتماعی است بنابراین باید برای احیاء این حوزه اقداماتی انجام شود.

وی با تأکید بر ارائه آموزش‌‌های شهروندی به مردم جهت کاهش خشونت‌های کلامی اظهار داشت: آموزش و پرورش برای ارائه این آموزش‌ها مکان بسیار مناسبی است؛ از طرفی برای جلوگیری از ایجاد خودشیفتگی، سبک تربیت فرزندان توسط والدین هم باید تغییر پیدا کند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
سه شنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه