بحث زیست محیطی یکی از معضلات محل دفن زباله سراوان است/ ضرورت تعامل و همکاری همه جانبه های دستگاه های زیرساختی با شهرداری در بحث پسماند/ ضرورت احداث و آغاز به کار تصفیه خانه تا قبل از فصل بارندگی

از کجا بفهمیم دیابت نوع یک داریم یا نه؟

کاهش زباله های خشک رشت به دلیل افزایش زباله گردها / کاهش ۱۵۰ تنی تولید روزانه زباله

وقتی متولیان پاسخگو نیستند

واکنش فرمانده سپاه به ادعای مین‌گذاری ایران در عمان

نام ۷ بانوی وزنه‌بردار ایران در لیست اولیه مسابقات جهانی

نصب تجهیزات ترافیکی مورد نیاز در سطح شهر رشت

عدم رسیدگی شهرداری لاهیجان به فضای سبز شهری

ماجرای شکایت نماینده مجلس از دادستان لاهیجان

بازدید ناصر حاج محمدی شهردار رشت از سازمان سرمایه گذاری و مشارکتهای مردمی شهرداری به منظور بررسی پروژه ها و فرصت های سرمایه گذاری

قضیه وام دلچسب مستأجران چیست؟

کاسبی پررونق راه آهن از جوانان جویای کار گیلانی

کد خبر: 49172 | تاریخ انتشار: ۱۳:۵۸:۱۶ - سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

هلیا نیازمند حمایت مسئولان است؛

دختر قهرمان موتورسواری گیلان در آرزوی فراهم شدن امکانات تمرین

هلیا، تنها دختر قهرمان موتورسوار گیلانی در مسابقات کشوری است که امکانات ناکافی تمرین، او را برای رسیدن به قهرمانی با دشواری هایی مواجه کرده و نیازمند حمایت است.

هلیا کوچکی سلیمی تنها نوجوان دختر موتورسوار مقام آور گیلانی به شمار می رود که از امکانات کافی تمرین برای تسخیر سنگرهای قهرمانی برخوردار نیست ، پدر هلیا برای تحقق خواسته های او و برای رسیدن به مقام های قهرمانی حاضر به انجام هر تلاشی است تا دختر ۱۰ساله اش با تمرینات مناسب، از رقیبان حرفه ای در مسابقات عقب نماند.
این قهرمان کوچک موتورسواری از پنج سالگی موتورسواری را در لاهیجان آغاز کرده و از همین سنین درخشید؛ او از آن زمان سواحل شنی دریا در کیاشهر را برای تمرین هایش برگزیده است.
به سبب نبود امکانات ورزشی در این رشته در گیلان و شهرستان لاهیجان، پدر هلیا از هفت سالگی ناچار بود برای ادامه تمرین او در هفته چند روز راهی پایتخت شود تا دخترش بطور حرفه ای تمرینات خود را در هیات موتورسواری استان تهران انجام دهد.
اولین بار هلیا در سن هفت سالگی در سال ۹۵ در همایش بانوان در پیست هیو نظرآباد کرج و در اولین دوره مسابقات موتور سواری کراس دهه فجر در پیست آزادی تهران شرکت کرد و مقام سوم را در کلاس ۸۵ سی سی جام دهه فجر از آن خود کرد.
او رتبه دوم کلاس ۶۵سی سی سال ۹۶ و مقام سوم لیگ آزاد کلاس ۸۵سی سی همین سال را بدست آورده ، مقام اول کلاس ۸۵سی سی استان مازندران، شرکت در کلاس ۱۵۰سی سی و کسب مقام سوم کشوری در سال جاری و تصاحب راند دوم مسابقات کشوری بانوان این مسابقات نیز از دیگر درخشش های این بانوی نوجوان لاهیجان به شمار می رود .
به گفته پدر این دختر قهرمان لاهیجانی او با اینکه از کمترین امکانات و وسایل اولیه ورزشی برخوردار است ، سه سال متوالی کوچکترین بانوی قهرمان مسابقات موتور سواری کراس ایران بود.
پدر هلیا از عدم تامین امکانات برای تمرین دخترش صحبت می کند و از طرفی نیز ناچار است رنج سفر برای برآوردن خواسته های فرزند قهرمانش را به جان بخرد.
مهدی کوچکی سلیمی پدر هلیا در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از گران بودن تجهیزات و قیمت موتور گلایه دارد و ضمن بیان اینکه هیچ حمایتی از دخترش صورت نمی گیرد، می گوید: یک دستگاه موتور کاوازاکی مدل ۲۰۰۱ برای تمرین و شرکت در مسابقات خریداری کرده ام که هم فرسوده است و هم برای تمرینات هلیا مناسب نیست.
وی لباس مسابقات نظیر پوتین، کلاه کاسکت مخصوص و شولودر را از دیگر نیازهای مسابقات موتورسواری دانست .
هلیا دختری با سودای قهرمانی و آرزوی شرکت در رقابت های مسابقات سراسری است و هرچند نداشتن امکانات کافی برای او رنج آور است ولی هیچگاه از تلاش برای رسیدن به قهرمانی کوتاه نمی آید، همچنان به کارش عشق می ورزد و هیچ چیز نمی تواند او را از رسیدن به آرزوها و ایده قهرمانیش باز دارد.
امسال قرار است هلیا در راند سوم مسابقات جام دهه فجر در تهران شرکت کند و با رقیبان سرسختی از دیگر استان ها روبه روست؛ او برای کسب مقام و افتخارهای بیشتر شایسته حمایت از سوی مسئولان است تا بتواند بر پیشانی قهرمانی بانوان کشور بدرخشد و برای سرزمینش افتخار آفرین باشد.

منبع: ایرنا

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
پنج شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه