گزارش تصویری حضور شهردار رشت، اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران شهری در رژه خودرویی بسیج ملی کنترل فشار خون

از کارگاه های آموزشی و آزمایشات پزشکی تا سم پاشی و عفونت زدایی گورستان

نامه فسخ قرارداد برانکو به باشگاه پرسپولیس رسید

ماده‌ای اعتیاد آور و خطرناک که بیخ گوش مردم خرید و فروش می‌شود

ضرورت آموزش پذیری پرسنل شهرداری رشت/ اخذ آزمون نانوشته از کارکنان شهرداری

هیچ کس نمیتواند خود را جای شهدا قرار دهد، آنان با گذشت از جان خود فرصتی فراهم کردند که ما امروز با آرامش در این مکان معنوی قرار بگیریم

روستای قاسم‌آباد گیلان ثبت جهانی یونسکو می‌شود

مهلت تخفیف ویژه ترخیص خودروهای توقیفی در گیلان فقط تا پنج روز دیگر

گزارش تصویری از حضور ناصر حاج محمدی شهردار رشت، جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر رشت و جمعی از مدیران و خانواده ایثارگران شهرداری رشت در مزار شهدا

رودخانه های گوهر رود و زرجوب، پسماند و فاضلاب ۳ اولویت شهر رشت است

با همدلی مثبت میان نهادها و دستگاه‌های مختلف استان، فضای خوبی برای سرمایه‌گذاری در گیلان ایجاد شده است/ جذب گسترده از گذشته مانع پویایی شهرداری‌ها شده است

جزئیات نرخ ۱۴ محصول لبنی

کد خبر: 49307 | تاریخ انتشار: ۹:۳۴:۴۱ - دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

در یکصد و هفدهمین جلسه کمیسیون عمران شورا؛

رضا رسولی: معاونت برنامه ریزی، حلقه مفقوده شهرداری رشت

یکصد و هفدهمین جلسه کمیسیون عمران با حضور رییس، اعضا و مشاورین کمیسیون عمران و مدیران شهرداری در عمارت شهرداری برگزار گردید.
رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورا در خصوص لایحه ساماندهی مشاغل سیار با انتقاد از خلا نداشتن معاونت برنامه ریزی در شهرداری رشت اظهار نمود: نبود معاونت برنامه ریزی در شهرداری رشت صدماتی را در پی داشته که از معضلات آن دوباره کاری و نظم نداشتن در جهت اهدافی مشترک است. در همین راستا لایحه ساماندهی مشاغل سیار در کنار شهر خلاق خوراک و در شرایط عدم وجود معاونت برنامه ریزی می تواند دچار نواقصی از این جهت باشد.
رضا رسولی با اشاره به پتانسیل شهر خلاق خوراک افزود: شهر خلاق خوراک ذاتا پدیده ای است که می تواند موجب سرمایه گذاری سرمایه گذاران در شهر رشت شود. ولی در شرایط عدم وجود معاونت برنامه ریزی در شهرداری رشت، چشم انداز ها برای حرکت منسجم هه بخش های شهرداری وجود ندارد.
وی یکی از دغدغه های اصلی اجرای لایحه ساماندهی مشاغل سیار را همپوشانی این طرح با شهر خلاق خوراک دانست.
رییس کمیسیون عمران با اشاره به تجربیات شهرداری در زمینه بازارچه ها بیان داشت: شهرداری در تجربه ای که در مورد ساماندهی مشاغل در قالب احداث بازارچه ها داشت، موفق نبود. در احداث بازارچه ها، شهرداری املاکی را برای این امر اختصاص داد که با توجه به تراکم موجود در رشت و تعداد کم املاک و همچنین قیمت بالای ملک در رشت، این هزینه ها برای شهرداری تبدیل به احسن نشد و الان با توجه به هزینه هایی که شهرداری نموده از این بازارچه ها درآمد قابل توجه ای ندارد.
رضا رسولی با حمایت از سرمایه گذاران بیان نمود: باید روند اجرای کار را برای سرمایه گذار تسهیل نمود و از دوباره کاری و ورود به روندی دست و پاگیر و بی فایده پرهیز نمود.
وی با اشاره به جذابیت های به وجود آمده در سطح شهر رشت اظهار داشت: در طی سالها مردم خود راسته های متفاوتی در نقاط مختلف شهر رشت به وجود آوردند که این راسته ها خود از جذابیتهای شهر ما می باشد. یکی از دغدغه ها تاثیر این لایحه بر روی این راسته ها است. وی احتمال انتخاب فقط چند شغل مشخص و پر سودتر توسط سرمایه گذار را از دغدغهای دیگر اجرای این لایحه ارائه شده توسط سازمان سرمایه گذاری شهرداری رشت دانست.
معاون خدمات شهر شهرداری رشت نگاه شهرداری به موضوع دستفروشان را یک نگاه اجتماع محور دانست و افزود: شاید ساماندهی دستفروشان در عمل برای شهرداری به صرفه نباشد، اما به دلیل ماهیت کاری شهرداری و منافع اجتماعی برای شهروندان، شهرداری باید از سرمایه گذارانی که به این نوع موضوعات ورود می کنند و از دغدغه های شهرداری می کاهند، حمایت نماید.
مقصودی با اشاره به خدمات گسترده شهرداری در خصوص موضوعات اجتماعی بیان داشت: هیچ دستگاهی به مانند شهرداری ارائه دهنده خدمات اجتماعی به شهروندان نیست.
وی نارضایتی مردم و اصناف را از وضعیت کنونی شرح داد و ادامه داد: شهرداری رشت به غیر از این طرح، در حال کار روی آیتم های دیگر مثل طرح شب های روشن و شناسایی فضاها در محلات نیز می باشد.
مقصودی، راهکارهای موفقیت در این طرح را در اختیار قرار دادن ایده های متفاوت و متنوع به دستفروشان عنوان نمود و اجرای موفق آن را در حل بخشی از مشکل بیکاری موثر دانست.
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه