گزارش تصویری حضور شهردار رشت، اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران شهری در رژه خودرویی بسیج ملی کنترل فشار خون

از کارگاه های آموزشی و آزمایشات پزشکی تا سم پاشی و عفونت زدایی گورستان

نامه فسخ قرارداد برانکو به باشگاه پرسپولیس رسید

ماده‌ای اعتیاد آور و خطرناک که بیخ گوش مردم خرید و فروش می‌شود

ضرورت آموزش پذیری پرسنل شهرداری رشت/ اخذ آزمون نانوشته از کارکنان شهرداری

هیچ کس نمیتواند خود را جای شهدا قرار دهد، آنان با گذشت از جان خود فرصتی فراهم کردند که ما امروز با آرامش در این مکان معنوی قرار بگیریم

روستای قاسم‌آباد گیلان ثبت جهانی یونسکو می‌شود

مهلت تخفیف ویژه ترخیص خودروهای توقیفی در گیلان فقط تا پنج روز دیگر

گزارش تصویری از حضور ناصر حاج محمدی شهردار رشت، جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر رشت و جمعی از مدیران و خانواده ایثارگران شهرداری رشت در مزار شهدا

رودخانه های گوهر رود و زرجوب، پسماند و فاضلاب ۳ اولویت شهر رشت است

با همدلی مثبت میان نهادها و دستگاه‌های مختلف استان، فضای خوبی برای سرمایه‌گذاری در گیلان ایجاد شده است/ جذب گسترده از گذشته مانع پویایی شهرداری‌ها شده است

جزئیات نرخ ۱۴ محصول لبنی

کد خبر: 49401 | تاریخ انتشار: ۱۰:۵۶:۱۵ - یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

 بودجه حوزه سلامت در سال ۹۸ از رشد ۱۰ درصدی برخوردار شد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به افزایش ۱۰ درصدی اعتبارات حوزه سلامت کشور گفت:‌ ۷۵ هزار میلیارد تومان در بودجه سال ۹۸ به حوزه بهداشت و درمان اختصاص پیدا کرده است.

 محمدحسین قربانی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دولت در لایحه بودجه سال ۹۸ خود سهم اعتبارات حوزه بهداشت و درمان را حدود ۷۵ هزار میلیارد تومان در نظر گرفت که این میزان بودجه در مقایسه با سال ۹۷ حدود ۱۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس علل مؤثر در تأخیر چندین روزه لایحه بودجه به مجلس را برشمرد و عنوان کرد: توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری بر لزوم کاهش میزان وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی و اصلاح یکسری از ساختارها توسط دولت از مهم‌ترین دلایل این تأخیر بوده است.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس اصلی‌ترین مؤلفه‌هایی که دولت در بودجه ۹۸ به آن‌ها توجه کرده است را برشمرد و تصریح کرد: شفافیت بودجه،‌ کاهش وابستگی اقتصاد به درآمدهای حاصل از فروش نفت خام و توجه ویژه به اقشار ضعیف و ۳ دهک آسیب‌پذیر جامعه از جمله این مؤلفه‌ها است.

قربانی بودجه عمومی دولت در سال آینده را ۴۷۸ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و بیان داشت: طبق آمارها سهم منابع عمومی دولت در لایحه بودجه سال ۹۸ حدود ۴۰۷ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شد که حدود ۷۰ هزار میلیارد تومان آن به بخش درآمدهای اقتصادی مرتبط است.

وی با بیان اینکه حدود ۳۰ تا ۳۸ درصد درآمدهای اقتصادی به وزارت بهداشت و درمان و بیمارستان‌های خصوصی تعلق دارد افزود: به طور مجموع بودجه سال ۹۸ در مقایسه با بودجه سال ۹۷ حدود ۸ درصد رشد داشته اما بودجه حوزه سلامت در سال آینده از رشد ۱۰ درصدی برخوردار شد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مهم‌ترین دغدغه‌ نمایندگان به ویژه اعضای کمیسیون بهداشت را برشمرد و گفت: کافی بودن بودجه ۷۵ هزار میلیاردی حوزه سلامت برای سال آینده و کم و کسری‌های احتمالی در حوزه منابع مورد نیاز موجبات نگرانی اعضای کمیسیون بهداشت را فراهم کرده است.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس تعهد دولت برای تخصیص تمام و کمال اعتباراتی که برای حوزه سلامت در نظر گرفته شده را مورد تأکید قرار داد و افزود: به عقیده بنده با تخصیص منابع مورد نیاز توسط دولت و با هزینه آن در چهارچوب قانون بسیاری از مشکلات حوزه سلامت کشور حل و فصل می‌شود.

قربانی در مورد اعتباراتی که توسط دولت برای واردات برخی اقلام پزشکی در نظر گرفته شده است نیز عنوان کرد: حدود ۳٫۳ دهم میلیارد دلار اعتبار یعنی ۱۴ هزار میلیارد تومان برای واردات بسیاری از داروهای مورد نیاز و تجهیزات پزشکی توسط دولت در لایحه ۹۸ در نظر گرفته شده است.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه