موافقین و مخالفین کاهش بودجه سال آتی شهرداری رشت

عاقل منش خواستار راه اندازی اداره “رشت شهر دوستدار کودک ” در شهرداری رشت شد

اعتراض بهراد ذاکری به نصب بنر برای اخذ مجوز موسیقی خیابانی

توانمندسازی نیروی انسانی مهمترین نیازمندی در حوزه گردشگری است

 پیشرفت در زندان با ایجاد وحدت در کارگروهی و انسجام سازمانی صورت می پذیرد

انتصاب مدیر جدید امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان رشت

ابنیه و تاسیسات برای جانبازان و معلولان مناسب سازی شود

قدردانی از آتش نشانان تولم شهر به مناسبت سالروز حادثه تلخ پلاسکو

تصویب عوارض تعرفه بهای خدمات شهرداری رشت

با توسعه زیرساخت ها میزان اشتغال را افزایش دهیم

تعامل خوبی بین مجموعه دولت و کمیته امداد وجود دارد

تخفیف ۸۵ درصدی هزینه های درمان ناباروری زوجین در گیلان

کد خبر: 49401 | تاریخ انتشار: ۱۰:۵۶:۱۵ - یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

 بودجه حوزه سلامت در سال ۹۸ از رشد ۱۰ درصدی برخوردار شد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به افزایش ۱۰ درصدی اعتبارات حوزه سلامت کشور گفت:‌ ۷۵ هزار میلیارد تومان در بودجه سال ۹۸ به حوزه بهداشت و درمان اختصاص پیدا کرده است.

 محمدحسین قربانی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دولت در لایحه بودجه سال ۹۸ خود سهم اعتبارات حوزه بهداشت و درمان را حدود ۷۵ هزار میلیارد تومان در نظر گرفت که این میزان بودجه در مقایسه با سال ۹۷ حدود ۱۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس علل مؤثر در تأخیر چندین روزه لایحه بودجه به مجلس را برشمرد و عنوان کرد: توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری بر لزوم کاهش میزان وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی و اصلاح یکسری از ساختارها توسط دولت از مهم‌ترین دلایل این تأخیر بوده است.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس اصلی‌ترین مؤلفه‌هایی که دولت در بودجه ۹۸ به آن‌ها توجه کرده است را برشمرد و تصریح کرد: شفافیت بودجه،‌ کاهش وابستگی اقتصاد به درآمدهای حاصل از فروش نفت خام و توجه ویژه به اقشار ضعیف و ۳ دهک آسیب‌پذیر جامعه از جمله این مؤلفه‌ها است.

قربانی بودجه عمومی دولت در سال آینده را ۴۷۸ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و بیان داشت: طبق آمارها سهم منابع عمومی دولت در لایحه بودجه سال ۹۸ حدود ۴۰۷ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شد که حدود ۷۰ هزار میلیارد تومان آن به بخش درآمدهای اقتصادی مرتبط است.

وی با بیان اینکه حدود ۳۰ تا ۳۸ درصد درآمدهای اقتصادی به وزارت بهداشت و درمان و بیمارستان‌های خصوصی تعلق دارد افزود: به طور مجموع بودجه سال ۹۸ در مقایسه با بودجه سال ۹۷ حدود ۸ درصد رشد داشته اما بودجه حوزه سلامت در سال آینده از رشد ۱۰ درصدی برخوردار شد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مهم‌ترین دغدغه‌ نمایندگان به ویژه اعضای کمیسیون بهداشت را برشمرد و گفت: کافی بودن بودجه ۷۵ هزار میلیاردی حوزه سلامت برای سال آینده و کم و کسری‌های احتمالی در حوزه منابع مورد نیاز موجبات نگرانی اعضای کمیسیون بهداشت را فراهم کرده است.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس تعهد دولت برای تخصیص تمام و کمال اعتباراتی که برای حوزه سلامت در نظر گرفته شده را مورد تأکید قرار داد و افزود: به عقیده بنده با تخصیص منابع مورد نیاز توسط دولت و با هزینه آن در چهارچوب قانون بسیاری از مشکلات حوزه سلامت کشور حل و فصل می‌شود.

قربانی در مورد اعتباراتی که توسط دولت برای واردات برخی اقلام پزشکی در نظر گرفته شده است نیز عنوان کرد: حدود ۳٫۳ دهم میلیارد دلار اعتبار یعنی ۱۴ هزار میلیارد تومان برای واردات بسیاری از داروهای مورد نیاز و تجهیزات پزشکی توسط دولت در لایحه ۹۸ در نظر گرفته شده است.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
سه شنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه