۴۷۰۰ میلیارد تومان تفاهم‌نامه در سفر رئیس جمهور به گیلان امضاء شد

۲۰۰ هزار تومان‌های کارکنان چه شد؟

احیای رودخانه‌های رشت اعتبار کلان می‌خواهد

تیم کیک بوکسینگ واکو گیلان قهرمان ایران شد

یار و یاور جمهوری اسلامی بودم | دم من گرم که وام گرفتم و برای ورزش کشور هزینه کردم

علی کریمی چک‌های سپیدرود را پاس نمی‌کند/نظرمحمدی چک اسطوره را برگشت زد

مدیران شهرستان رشت مرخصی‌های خود را به بعد از تعطیلات موکول کنند

هرگز عسل را با این مواد غذایی نخورید!

یادداشت استاندار گیلان در ویژه نامه نوروز ۹۸ روزنامه اعتماد

پرداخت سود سهام عدالت کارمندان و بازنشستگان به سال آینده موکول شد

مجازات افشای اسرار بیماران

در طول روز چقدر آب بنوشیم که سالم بمانیم؟

کد خبر: 49423 | تاریخ انتشار: ۱۱:۱۱:۳۵ - دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان:

تأمین اجتماعی از افراد شاغل در شالیکوبی‌های گیلان حمایت می‌کند

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان گفت: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده توسط این سازمان در راستای حمایت از تولید ملی افراد شاغل در شالیکوبی‌های گیلان از پرداخت دو سوم حق بیمه خود معاف هستند.

جمیل حق‌پرست صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: افرادی که در شالیکوبی‌های استان گیلان فعالیت می‌کنند در راستای تصمیم سازمان تأمین اجتماعی برای اعمال معافیت‌های بیمه‌ای از پرداخت دو سوم حق بیمه‌های خود معاف شده‌اند. 

مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان حمایت از کسب و کارها و چرخه تولید ملی را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در سازمان تأمین اجتماعی و اقدامات قوه مقننه و مجریه جهت حمایت از تولید ملی معافیت‌های بیمه‌ای در کارگاه‌های تولیدی اجرایی می‌شود.

حق‌پرست با تأکید بر اینکه این معافیت‌ها علاوه بر کارگاه‌های تولیدی شامل گروه‌ها و اقشار آسیب‌پذیر جامعه نیز می‌شود تصریح کرد: هر کدام از سازمان‌ها و نهادهای داخلی باید نقش خود را در حمایت از تولید ملی ایفا کنند تا با افزایش میزان بهره‌وری اقتصاد کشور رشد کند.

وی فلسلفه اصلی سازمان‌های بیمه‌گر از جمله سازمان تأمین اجتماعی را به عنوان نهادی عمومی و غیردولتی برشمرد و ابراز داشت: تأمین امنیت و آرامش خاطر نیروهای مولد جامعه در بخش‌های مختلف اقتصادی اعم از تولیدی و خدماتی در دستور کار سازمان تأمین اجتماعی قرار دارد.

مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان مزایا و کارکردهای مثبت تحت پوشش قرار دادن نیروهای شاغل توسط کارفرمایان را مورد اشاره قرار داد و گفت: با انجام این کار نه تنها آرامش خاطر لازم در فرد بیمه‌گر به وجود می‌آید بلکه افزایش بهره‌وری در تولید و میزان تعهد کاری نیز ارتقاء پیدا می‌کند.

حق‌پرست معافیت‌ پرداخت حق بیمه کارگران شاغل در برنجکوبی‌های استان را مورد تأکید قرار داد و افزود: با اعمال معافیت‌های بیمه‌ای این افراد از پرداخت دو سوم هزینه‌ها معاف هستند و تنها ۷ درصد سهم بیمه شده و ۳ درصد سهم کارفرما توسط تأمین اجتماعی دریافت می‌شود.

وی با اشاره به اعمال برخی معافیت‌های بیمه‌ای برای قشر رانندگان نیز خاطرنشان کرد: با تصمیم دولت ۵۰ درصد از حق بیمه این افراد که از قشرهای زحمتکش جامعه محسوب می‌شوند توسط خود آنان و مابقی مبالغ نیز از محل هدفمندسازی یارانه‌ها پرداخت به سازمان بیمه‌گر می‌شود.

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با بیان اینکه ۱۰ هزار نفر در این استان در قالب فعالیت در حرفه‌های قالیبافی و صنایع دستی از مزایای بیمه تأمین اجتماعی استفاده می‌کنند گفت: این افراد در مجموع ۷ درصد از مجموع حق بیمه خود را پرداخت می‌کنند در حالی‌که ۲۰ درصد مابقی بر عهده دولت است.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه