بازپرسی که دستور فیلتر تلگرام را داد، تبرئه شد

اسامی ۱۶ نماینده امضاء کننده طرح استیضاح و عدم کفایت رئیس جمهور

طرح عدم کفایت و استیضاح رئیس جمهور در ۱۴ محور کلید خورد

جزیره لاهیجان باحضور بیش از پنج هزار نفر از مردم بازگشایی شد

ذخیره آب سد سفید رود از مرز ۶۰۰ میلیون مترمکعب گذشت

گیلان جزو سه استان برتر کشور در اکران جشنواره فجر شناخته شد

بخشنامه سفر هفتگی مدیران کل دستگاه‌های اجرایی به شهرستان‌ها ابلاغ شد

حبس‌های تا ۶ ماه اجرا نمی‌شود / باقیمانده حبس‌های تا یک سال، سه چهارم حبس‌های یک تا ۵ سال، دو سوم حبس‌های ۵ تا ۱۰ سال و نصف حبس‌های ۱۰ تا ۲۰ سال بخشیده می‌شود

حضور پرشور خانواده سما لاهیجان و سیاهکل در جشن ۴۰ سالگی انقلاب

پیام قدردانی استاندار گیلان از حضور امیدبخش گیلانیان در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن

افتتاح دو پروژه صنعتی و ورزشی در شهرستان رشت

دعوت استاندار گیلان از مردم برای شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن

کد خبر: 50152 | تاریخ انتشار: ۱۱:۲۰:۴۴ - پنجشنبه ۱۸ بهم ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

در چهل و دومین جلسه کمیسیون ترافیک شورای شهر رشت؛

استفاده از علم روز راهکار برون رفت از مشکلات درآمدی

چهل و دومین جلسه کمیسیون ترافیک در هفدهمین روز از ماه بهمن با حضور رییس، اعضای کمیسیون و مدیران شهرداری در عمارت شورا برگزار گردید.
رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر رشت با اشاره به علمی دیدن مباحث بودجه ای اظهار داشت: یکی از دلائل موثر در به وجود آمدن برخی از مشکلات مالی شهرداری وجود مدیران هزینه ای است که عملکرد آنها بر اساس سیستم مدیریتی سنتی است.
حامد عبدالهی خواستار استفاده از تجربیات شهرهای موفق دیگر در کسب درآمد توسط مدیران شهرداری شد و افزود: با استفاده از تجربیات شهرهای دیگر باید به برنامه های نوین برای افزایش درآمد در بخش سازمان ها رسید.
عضو کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورا با اشاره به اینکه برقراری تعامل با دستگاه های دیگر راهگشای بسیاری از بن بست ها است، افزود: با توجه به شرایط اقتصادی که وجود دارد باید پروژه هایی تعریف شود که توانایی انجام آن با این بودجه را داشته باشیم. همچنین درآمدهایی که مربوط شهرداری است و برخی از دستگاه ها آن را پرداخت نمی کنند، باید برای وصول آن تلاش نمود.
اسماعیل حاجی پور جذب سرمایه گذار را یکی دیگر از راهکارهای موثر در انجام پروژه های مدنظر دانست و اظهار نمود: سرمایه گذار همچون پرنده ای است که بر دوش شهرداری می نشیند ولی متاسفانه برخی آن را از شهرداری دور می کنند.
وی هنر مدیران را تولید ثروت بدون هزینه دانست و از مدیران شهرداری خواست تا شجاعانه به سمت جلو حرکت کنند.
مدیر برنامه و بودجه شهرداری رشت با اشاره به برگزاری جلسات متعدد برای بودجه سال ۹۸ افزود: بودجه نسبت به سال ۹۷ کاهش ۳۰ درصدی داشته که پانزده درصد آن مربوط به مناطق شهرداری می باشد.
آمنه خدابخشی کاهش بودجه شهرداری را در مرکز بیشتر مربوط به سه آیتم دریافت وام، فروش املاک و سرمایه گذاری دانست و درآمد مناطق پنجگانه را ۳۸۱ میلیارد تومان عنوان نمود.
وی با اشاره به بالا رفتن هزینه ها بیان نمود: سازمان ها توان پرداخت هزینه پرسنلی را در کنار پرداختن به امور شهری ندارند.
مدیر برنامه و بودجه شهرداری رشت به سیاست های شورا برای سال ۹۸ اشاره نمود و گفت: برای سال آینده نگاهمان در پروژه های عمرانی به پروژه هایی است که اعتقاد به عملی شدن آن داریم و از پرداختن به پروژه های غیر ضروری و دست نیافتنی پرهیز شد.
آمنه خدابخشی که به جهت بررسی ردیف های بودجه ای مربوط به حوزه حمل و نقل به کمیسیون ترافیک دعوت گردید، اظهار نمود: از بودجه ۳۷۰ میلیاردی بودجه عمرانی حدود پنجاه و هفت میلیارد تومان مربوط به حوزه معاونت حمل و نقل ترافیک می باشد.
وی بودجه حوزه حمل و نقل را به سه بخش اصلی تقسیم نمود و گفت: چهل و چهار میلیارد تومان مربوط به پروژه های مستمر و ۶ میلیارد بابت پروژه های نیمه تمام و ۷ میلیارد نیز برای پروژه های جدید تعریف شد.
خدابخشی بودجه مربوط به سازمان حمل و نقل را ۲۳ میلیارد تومان بیان نمود که قسمت قابل توجهی در بخش جاری بوده است.
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
چهارشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه