«همه برابرند اما برخی برابرتر!»

غریبه‌ها

تلاش برای عبور ماهی‌ها

به چیزی جز استعفا حتی فکر هم نکن آقای تاج!

گیلان ویتنام بعدی

رضا رسولی شایسته تحسین نه تخریب

آیا گیلان تبدیل به محل بازیافت پسماندهای پتروشیمی جنوب می شود!؟

لزوم گشایش مرزها برای واردات خودرو

مسئولیت سقوط فوتبال گیلان با کیست؟

شاهکار گرانی دولت در سکوت نمایندگان مردم

برنامه راهبردی گیلان در مواجهه با تغییر اقلیم

بحران مدیریت در مدیریت بحران

کد خبر: 50636 | تاریخ انتشار: ۱۰:۲۸:۵۱ - چهارشنبه ۸ اسف ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

خارج شدن از رود در حال خشکیدن “سپیدرود” هنر نیست!

 

سقوط تیم سپیدرود با حواشی اواخر فصل گذشته آغاز شد. زمانی که بازیکنان این تیم با تحریک کادر فنی علیه سرمایه گذار جوان باشگاه مصاحبه می کردند و کم کم این تحرکات به لیدرهای روی سکوها هم رسید‌. لیدرهایی که از علی کریمی بت ساخته بودند و هنوز در رویاهای خودشان جادوگر مستطیل سبز را می پرستیدند.
علی کریمی یکی از بزرگترین بازیکنان تاریخ آسیا بوده اما تاریخ فوتبال نشان می دهد که این بازیکنان به ندرت تبدیل به مربیان بزرگ هم شده اند. در بین مربیان بزرگ دنیا نام هایی مانند مارادونا، پله، بکن بائر، ماتیوس، رونالدو و … دیده نمی شود و این روند به خوبی تفاوت های علم مربیگری را با بازی کردن در مستطیل های سبز نشان می دهد.
و البته این تحلیل برای کسانی که حتی مدارک لازم برای سرمربیگری را ندارند صادق تر هم خواهد بود.
واقعیت باشگاه مردمی سپیدرود این است؛ افرادی که به طمع هواداران پر شور به سپیدرود سرازیر شدند انروز این تیم را تنها گذاشتند و رفاقت در روزهای خوب بودن را معنا کردند.
سپیدرود در حالیکه هنوز امید برای بقا باقی است تکه تکه شد و این شرایط را به خاطر بی تدبیری مسئولین، قدرناشناسی هواداران، منفعت طلبی لیدرها و سود جویی فرصت طلبان تجربه کرد.
شرایط امروز درس های زیادی برای رشتوندان خواهد داشت؛
اینکه مالکیت و مدیریت یک مجموعه ارتباطی با آورده مالی کلان ندارد و اگر شخصی می تواند با قدرت لابی این سرمایه را تامین کند هنرمند است.
شاید متخصص بودن یک سرمایه گذار ایده آل باشد اما واقعا نیازی نیست که یک سرمایه گذار حتما عکس با فعالیتی داشته باشد که در آن سرمایه گذاری کرده است.
هر سرمایه گذاری برای هزینه کردهای خود به دنبال منافع کوتاه مدت، میان مدت و طولانی مدت است و فراری دادن سرمایه گذاران با بهانه هایی چون مطرح شدن و یا حتی انگیزه های سیاسی منطقی نیست.
هر سرمایه گذاری برای موفقیت نیاز به ابزار و سرمایه انسانی مورد اعتماد دارد و قطعا خودش برای انتخاب مدیران مجموعه اش تصمیم گیری کرده و به همان ترتیب پاسخگو نیز خواهد بود.
امیدوارم در آینده با حفاظت از افراد دلسوز و ممانعت از ورود افراد سودجو و منفعت طلب در عرصه های مختلف شاهد پویایی و توسعه بخش های مختلف شهر رشت باشیم.

به امید توسعه رشت

>>احمد رمضانی<<

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
جمعه ۰۱ شهریور ۱۳۹۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه