مهلت تخفیف ویژه ترخیص خودروهای توقیفی در گیلان فقط تا پنج روز دیگر

گزارش تصویری از حضور ناصر حاج محمدی شهردار رشت، جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر رشت و جمعی از مدیران و خانواده ایثارگران شهرداری رشت در مزار شهدا

رودخانه های گوهر رود و زرجوب، پسماند و فاضلاب ۳ اولویت شهر رشت است

با همدلی مثبت میان نهادها و دستگاه‌های مختلف استان، فضای خوبی برای سرمایه‌گذاری در گیلان ایجاد شده است/ جذب گسترده از گذشته مانع پویایی شهرداری‌ها شده است

جزئیات نرخ ۱۴ محصول لبنی

مرحله سوم وام ضروری بازنشستگان کشوری واریز شد

گزارش تصویری مراسم معارفه ناصر حاج محمدی شهردار رشت و تودیع سرپرست شهرداری و شهردار سابق

ضرورت حرکت در چهارچوب قانون/ قدردانی از مجموعه کارکنان شهرداری طی ۱۱ ماه کار سخت/ شهرداری ملک همگان است/ رشت مهد نخبگان است

تقدیر مدیران شهرداری رشت از علی بهارمست

نگاهی به ۱۰ ماه و ۲۴ روز ثبات مدیریتی در دوران سرپرستی علی بهارمست

خبر بد برای عاشقان آیفون

عملیات عمرانی در سطح منطقه دو رشت

کد خبر: 50853 | تاریخ انتشار: ۱۱:۳۱:۵۵ - شنبه ۱۹ اسف ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

معاون رئیس جمهور:

اهمیت احیای رودخانه های رشت کمتر از راه آهن گیلان نیست

محمدباقر نوبخت در گفت وگوی تلویزیونی از شبکه باران، سفر رئیس جمهور و هیئت وزیران به استان گیلان را فوق العاده دانست و اظهار کرد: مهمترین ویژگی این سفر تحقق مصوبات سفر قبلی بود که نمونه بارز آن را در بهره برداری از خط ریلی قزوین – رشت شاهد هستیم.

وی یکی از ره آوردهای مهم سفر جدید رئیس جمهور به گیلان را تکمیل خط ریلی انزلی و آستارا دانست و افزود: حداقل ۱۲ هزار میلیارد تومان برای راه آهن رشت – انزلی و رشت – آستارا با توجه به ارزش های امروز تامین مالی شده است.

معاون رئیس جمهور با اشاره به عقدقرارداد مشارکتی راه آهن رشت – آستارا با جمهوری آذربایجان، تصریح کرد: راه آهن گیلان برای روسیه و آذربایجان و کشورهای شمالی ما بسیار نافع و پراهمیت است، زیرا جهان را به هم وصل می کند لذا مشکلی برای اجرای تکمیلی این خط نداریم و باید استملاک اراضی را برای عبور ریل انجام دهیم.

نوبخت با بیان اینکه پیمانکار قول اتمام دو ساله پروژه خط آهن رشت – انزلی را داده است، گفت: در میان بیش از ۳۰ سفر دکتر روحانی به استان های مختلف هیچ استانی نبوده که پروژه یک هزار و ۸۵۰ میلیارد تومانی را افتتاح کند. البته هزینه های راه آهن گیلان با ارزش های امروز ۶ هزار میلیارد تومان برآورد شده است.

وی با اشاره به استقبال خوب و پرنشاط مردم گیلان از رئیس جمهور در ورزشگاه تختی لاهیجان، تصریح کرد: مردم با وجود سختی های اقتصادی نسبت به دولت ابراز محبت داشتند که نشان دهنده معرفت و حق شناسی آنان است و این سفر سال های سال در ذهن ما خواهد ماند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با تصریح بر پیگیری مجدانه ادامه راه آهن قزوین – رشت تا انزلی و آستارا، یادآور شد: اقتصادی ترین اقدام برای جابجایی بار و مسافر حمل و نقل دریایی است که با حمل و نقل ریلی تکمیل می شود لذا همه قسمت های کریدور شمال به جنوب آماده بوده و دنیا منتظر قطعه آخر یعنی آستاراست.

نوبخت تکنولوژی به کار رفته در راه آهن گیلان را مدرن دانست و عنوان کرد: راه آهن ما راه آهن ۵۰ سال پیش نیست و از تکنولوژی بسیار پیشرفته استفاده شده و قطعات آن تولید داخل است و لذا از کلیه مسئولان مرتبط با راه آهن خواستم از مناسب ترین و پیشرفته ترین و لوکس ترین قطارها برای گیلان استفاده کنند و بی تردید بعد از مشهد پرترافیک ترین خط آهن خواهد بود.

معاون رئیس جمهور از تخصیص اعتبار ۶۰ میلیارد تومانی برای تجهیز و مناسب سازی ایستگاه راه آهن رشت خبر داد و اضافه کرد: برای گیلان ۲۵ هزار و ۸۰۰ فرصت شغلی پیش بینی کردیم که امیدواریم با سرمایه گذاری یک هزار و ۸۵۰ میلیارد تومانی برای راه آهن که بیش از یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان آن ظرف دو سال اخیر پرداخت شده، محقق شود. قطعا باید همراه با توسعه زیرساخت ها برای اشتغال جوانان و رونق کسب و کار استان برنامه داشته باشیم.

وی همچنین از تخصیص اعتبار ۴۰۰ میلیارد تومانی برای آغاز عملیات اجرایی پروژه ۹ کیلومتر باقی مانده اتوبان رودبار – منجیل همزمان با سفر رئیس جمهور به گیلان خبر داد و خاطرنشان کرد: با دو شرکت قرارداد دو ساله برای اتمام کار بستیم تا کل مسیر تبدیل به آزادراه شود و کسب و کار مردم رودبار نیز تحت تاثیر قرار نگیرد.

نوبخت با اشاره به توجه دکتر روحانی نسبت به بهسازی دو رودخانه رشت، متذکر شد: وظیفه داریم رودخانه های گوهررود و زرجوب را برای استفاده و تفرج مردم مطلوب کنیم لذا قبلا اعتبار ۶۰ میلیارد تومانی تخصیص دادیم تا مطالعات انجام شود.

این مقام مسئول اظهار کرد: ابتدا باید مسئله دپوی پسماند در سراوان و ورود فاضلاب های سمی بیمارستانی و کشاورزی برطرف شود و علاوه بر پاکسازی رودخانه های رشت، نسبت به پر آب شدن آنها نیز اقدام کنیم. در این راستا مجددا اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومانی در نظر گرفتیم و برای پیشبرد کار اعتبارات لازم بعدی را اختصاص خواهیم داد، زیرا اهمیت و اثرات احیای دو رودخانه شهر رشت کمتر از راه آهن نیست.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه