مهلت تخفیف ویژه ترخیص خودروهای توقیفی در گیلان فقط تا پنج روز دیگر

گزارش تصویری از حضور ناصر حاج محمدی شهردار رشت، جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر رشت و جمعی از مدیران و خانواده ایثارگران شهرداری رشت در مزار شهدا

رودخانه های گوهر رود و زرجوب، پسماند و فاضلاب ۳ اولویت شهر رشت است

با همدلی مثبت میان نهادها و دستگاه‌های مختلف استان، فضای خوبی برای سرمایه‌گذاری در گیلان ایجاد شده است/ جذب گسترده از گذشته مانع پویایی شهرداری‌ها شده است

جزئیات نرخ ۱۴ محصول لبنی

مرحله سوم وام ضروری بازنشستگان کشوری واریز شد

گزارش تصویری مراسم معارفه ناصر حاج محمدی شهردار رشت و تودیع سرپرست شهرداری و شهردار سابق

ضرورت حرکت در چهارچوب قانون/ قدردانی از مجموعه کارکنان شهرداری طی ۱۱ ماه کار سخت/ شهرداری ملک همگان است/ رشت مهد نخبگان است

تقدیر مدیران شهرداری رشت از علی بهارمست

نگاهی به ۱۰ ماه و ۲۴ روز ثبات مدیریتی در دوران سرپرستی علی بهارمست

خبر بد برای عاشقان آیفون

عملیات عمرانی در سطح منطقه دو رشت

کد خبر: 50877 | تاریخ انتشار: ۱۳:۵۷:۲۱ - شنبه ۱۹ اسف ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

علی خدایی مدیر عامل شرکت راه آهن شمال؛

فراخوان جذب نیرو های بومی در فروردین ماه

علی خدایی مدیر عامل شرکت راه آهن شمال در گفتگوی اختصاصی با گیلان شهر گفت:

اتصال استان گیلان به شبکه ریلی کشور اتفاق بسیار مهمی بود که باعث بهبود شبکه ترابری گیلان، افزایش ایمنی سفر، رونق اقتصادی و اجتماعی منطقه و کمک به صنعت گردشگری و توریسم می شود. در حال حاضر روزانه حدود ۹۰ نفر مسافر جابجا می شوند که این تعداد با گذشت زمان و استقبال بیشتر مردم اضافه خواهد شد.

وی در مورد مدت زمان رسیدن به مقصد گفت: خط ریلی وقتی به بهره برداری می رسد نیاز به زمان و تردد دارد تا به پایداری بیشتر برسد و هرچه تردد بیشتر شود پایداری ایجاد می شود و در نتیجه سرعت و تعداد افزایش پیدا خواهد کرد.هم اکنون و در روزهای اولیه شروع کار خط ریلی، قطار ساعت ۸ صبح از تهران حرکت می کند و حدود ساعت ۱۳:۳۰ به رشت می رسد و ساعت ۱۸ از رشت به سمت تهران حرکت می کند. برنامه ریزی ما این است که این زمان به ۴ ساعت برسد.

علی خدایی همچنین بیان کرد: ایستگاه های لوشان، منجیل، رستم آباد، سراوان و رشت در حال حاضر در محدوده استان گیلان هستند که با افزایش این محور به سمت بندرانزلی و آستارا، ایستگاه های جدید هم درنظر گرفته می شوند. وی افزود: با توجه به اینکه ایستگاه رشت در حاشیه شهر قرار دارد پیشنهاد این بوده که در میدان گیل هم ایستگاه زده شود که این امر زمان بر است و در آینده محقق خواهد شد.

مدیر عامل شرکت راه آهن شمال هدف اصلی کریدور شمال جنوب را ترانزیت ۱۰ میلیون تن بار دانست و افزود: در کنار بار و ترانزیت بحث جابجایی مسافر و گردشگری است.در آینده قطار خاص گردشگری خواهیم داشت. گیلان به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی و زیبایی های طبیعی و دسترسی به کوه و جنگل و دریا شرایط مناسبی برای توسعه گردشگری دارد و با تمرکز بر افزایش سرعت حمل و نقل، بهره وری و کیفیت خدمات، شرایط غیرقابل رقابت و مطلوبی خواهیم داشت. وی افزود در این راستا و در  اولین اقدام ۱۲۰ نفر از خانواده های معزز شهدا با قطار از رشت راهی سفر مشهد مقدس شدند.

علی خدایی در ادامه به جذب نیرو هم اشاره کرد و گفت: برای جذب نیرو ۷۰ درصد نیروها را از افراد بومی جذب خواهیم کرد. تا الان هم بیش از ۷۰ درصد افراد جذب شده بومی هستند اما امکان جذب صد درصد نیروی بومی وجود ندارد چون تعدادی از نیروها باید منخصص باشند و سالها تجربه داشته باشند. به عنوان مثال یک لوکوموتیو ران به حداقل ۱۰ سال تجربه نیاز دارد. همچنین بازرس های فنی و … که باید از بدنه راه آهن جذب شوند. الزاماً نمی توانیم کلیه نیروهای تخصصی را از گیلان جذب کنیم.اما جذب از طریق فراخوان و استفاده از نیروهای بومی تاکید استاندار در جذب نیرو است که بر آن توافق کرده ایم.

آدرس ایستگاه راه آهن رشت: میدان بهشتی (رازی) به سمت جاده جیرده، روستای فلکده روبروی ورزشگاه سردار جنگل
حرکت از تهران به رشت: ساعت ۸صبح
حرکت از رشت به تهران : ساعت ۶عصر
خرید بلیط از طریق اینترنت، مبلغ  ۴۰هزارتومان
حرکت از رشت به مشهد مقدس با همان قطار
فراخوان جذب نیرو های بومی در فروردین ماه
تعداد مسافر روزانه:  ۹۰ نفر

۶۷۳EB2AA-C219-40D9-A657-04C8A541B118

منبع خبر: گیلان شهر

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه