هفته چهارم از پاکسازی محلات نواحی ۱۵ گانه شهرداری برگزار شد

تورج لارودی درگذشت

بازدید معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان به همراه رییس عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری رشت از محل احداث سوله های تخمیر کود آلی

در صورت کمترین آسیب زیست‌محیطی فوراً باید متوقف شود/ اعزام هیاتی از استانداری، دستگاه‌های ذی‌ربط، سمن‌ها و اصحاب رسانه به محل کارخانه

وقتی شرکت توزیع برق گیلان خود را در مقابل شهروندان قرار می دهد

کیفیت خدمت‌رسانی به نیازمندان و مددجویان سازمان بهزیستی در استان ارتقا پیدا می‌کند

رئیس جدید هیئت کاراته شهرستان رشت منصوب و معرفی شد

زمان‌هایی که مصرف آسپرین خطرناک است

آیا گیلان تبدیل به محل بازیافت پسماندهای پتروشیمی جنوب می شود!؟

فعالیت ۱۵۶ پایگاه خبری دارای مجوز در گیلان/ اجرای طرح رتبه بندی در خردادماه

اوج مصرف برق دوباره به ۴۲ هزار مگاوات نزدیک شد

جزییاتی از سناریوی ترامپ برای ایران

کد خبر: 51017 | تاریخ انتشار: ۱۴:۵۱:۰۷ - چهارشنبه ۲۳ اسف ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

اختصاص ۶۵۰ میلیون تومان جهت پرداخت حقوق و هزینه های جاری سازمان حمل و نقل مسافر شهرداری رشت

هشتاد و پنجمین جلسه شورا ی شهر رشت با تلاوت آیات کلام الله مجید توسط قاری محترم قرآن ساعد اصلانی با حضور ۹ عضو شورای کلانشهر رشت در حالی آغاز شد که جلسه گذشته به علت غیبت ۵ تن از اعضا برگزار نشد.

علیپور به عنوان منشی جلسه فرازی از وصیت نامه شهید والا مقام محمد سبزی را قرائت کرد. علوی رئیس شورای شهر رشت هم ضمن آرزوی سلامتی برای تک تک شهروندان شهر رشت، روز بزرگداشت خانواده شهدا را تبریک گفت.

وی ادامه داد: امروز پس از از نماز ظهر مراسمی جهت تجلیل از فرزندان شاهد شهرداری برگزار می شود. همه ساله کمیته ای برای استقبال از بهار در شهرداری تشکیل می شود تا بتواند تشریفات استقبال از مسافرین را انجام دهیم، امسال هم ۲ ماه است که این کمیته تشکیل شده و امورات محوله را انجام می دهد.

در ادامه، محمدحسن علیپور به عنوان ناطق اول گفت: من هر روز صبح که از خانه بیرون می آیم برای شادی روح شهدا یک فاتحه می فرستم و معتقدم که نباید از راه شهدا عدول کنیم. پیامبر اسلام بر دستان کارگران بوسه می زد و من از همکاران شورایی تقاضا می کنم بر پیمانکاران فشار بیاوریم تا عیدی کارگران پرداخت شود.

در ادامه اسماعیل حاجی پور، با طرح تذکری گفت: اگر کسی بخواهد مرخصی بگیرد باید با رئیس شورا هماهنگ کند. بنده در روزهایی پیش آمده است تنها نیز در شورا حضور پیدا کرده ام و حتی دقایقی از دیر کرد خود را اطلاع داده ام و در صورت نیاز تمامی کار های خود را فدای شهروندان شهر رشت می کنم، ما نباید مثل مدرسه رفتار کنیم که چه کسی حاضر و چه کسی غائب است.

علوی در مقام پاسخ گفت: طبق قانون شما روال سابق را طی کنید یعنی اگر کسی نمی تواند در شورا حاضر باشد باید از قبل اطلاع دهد، حتی بنده در روز دوشنبه نمی توانستم خدمت شما دوستان باشم و با تماسی به دکتر رسولی موضوع را اطلاع رسانی کردم. آقای رسولی حتی در استان حضور نداشت اما خودش را رساند تا جلسه به خوبی برگزار بشود. امیدوارم در سال ۹۸ خودمان را اصلاح کنیم و در زمان مناسب حضور بهم رسانیم.

در ادامه شورا وارد دستور شد و موضوع کمک مالی با یک فوریت به یکی از کارمندان سابق شهرداری که در حال حاضر به صورت شرکتی در شرکت های توابع شهرداری نگهبانی می دهد، تصویب شد. همچنین موضوع جابجایی ردیف بودجه به مبلغ ۶۵۰ میلیون تومان جهت پرداخت حقوق و هزینه های جاری سازمان حمل و نقل مسافر با دوفوریت مورد بررسی قرار گرفت و پیمان پارسا جهت ارائه توضیحات در این خصوص به صحن شورا آمد. پس از توضیحات پارسا، این طرح با دوفوریت مصوب شد. همچنین دوفوریت و اصل لایحه کمک ۳۰ میلیون تومانی به انجمن بیماران کلیوی تصویب شد. دوفوریت و اصل لایحه کمک مالی به بیماران سرطانی تصویب شد.

در ادامه یک فوریت لایحه تحویل آرامگاه رایگان به مشاهیر و هنرمندان گیلانی تصویب شد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
یکشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه